Встигни заощадити: літні знижки! 🏖️🌊

Ексклюзивні знижки на ваші подорожі в останній момент ✈️ Готуйтеся до неперевершених пропозицій!

Зроби резервацію прямо зараз!

Путівник по Марокко
Основна інформація
  • Столиця: Рабат
  • Форма правління: номінальна конституційна монархія
  • Населення: 35 740 000 осіб
  • Виклик поліції: 19
  • Номер швидкої допомоги: 15
  • Код країни: +212
  • Мережева напруга: 220 Вольт

У всьому світі Марокко славиться різноманітністю та красою пустельних ландшафтів. Східна країна приваблює туристів своєю різноманітністю. Тут розташовано кілька найпопулярніших курортів для зимових видів спорту.

Не лише гарні краєвиди, а й багатство культури та мистецтва надають Марокко чарівності. Різноманітні витвори мистецтва - це традиційно ручна робота. Прогуляйтеся ринками Марокко і торкніться іншої культури! У Марракеші, Рабаті та Фесі можна не тільки купити різноманітні витвори мистецтва, а й скуштувати страви національної кухні. У Марокко виробляються лікарські трави та спеції, запах яких трохи відрізняється від звичних європейців.

Зірка Сходу - Марокко, країна з казки про 1001 ніч. Відвідайте Касабланку, Фес чи Марракеш, міста, де творилася історія. Саме тут на вас чекають прекрасні пам'ятки і Медерса (стара школа Корану).

Краса Марокко обов'язково зачепить ваше серце.

Найважливіші міста Марокко знаходяться поряд зі столицею Рабат: Касабланка, Фес, Марракеш, Агадір, Танжер та Мекнес. Крім того, у Марокко є дев'ять культурних цінностей, які стали всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО. У нашому путівнику ми зібрали для Вас найважливішу інформацію про Марокко, щоб зробити вашу подорож незабутньою.


Загальна інформація про Марокко
Географічне положення

Королівство Марокко розташоване в північній Африці, на кордоні з Середземним морем, Атлантичним океаном та сусідньою африканською країною Алжир. Без Західної Сахари площа країни становить 446 550 км. Порівняно з іншими африканськими країнами, Марокко - маленька країна. Краєвиди Марокко вражають своєю красою, тут можна знайти спекотні пустелі, а також засніжені гори, зелені рівнини та чудові піщані пляжі.

Різниця в часі

Різниця у часі з Україною приблизно 2 години, а з Казахстаном - 5 годин.

Клімат

Гори Атлас поділяють Марокко на дві кліматичні зони. На північному заході країни вплив на клімат надає Середземне море, а південна частина країни піддається впливу Сахари. Фауна також залежить від кліматичних зон. На півночі над горами переважає середземноморська флора. У гірських районах розташовані ліси, а у південній прибережній зоні можна знайти рослини, які символізують Марокко: арганії та ююби. А ще в Марокко смачні полуниця та фісташки.
Середня температура влітку коливається між 29 та 45 градусами, взимку температура у різних областях Марокко різна. Ми рекомендуємо Вам відправитися в подорож до північно-західної частини Марокко з квітня по листопад.

Климат (Рабат)

  Январь Февраль Март Апрель Май Июнь Июль Август Сентябрь Октябрь Ноябрь Декабрь
Maximaltemperatur Макс. температура 18° 18° 19° 20° 22° 24° 27° 27° 26° 23° 21° 20°
Minimaltemperatur Мин. температура 10° 13° 15° 18° 18° 17° 14° 11°
Sonnenstunden К-во солнечных часов 6 7 8 9 9 10 10 10 9 8 6 6
Regentage К-во дождливых дней 6 7 7 6 2 1 0 0 1 6 6 7

Підготовка до подорожі до Марокко

Вимоги до в'їзду

Громадянам країн СНД для поїздки до Марокко потрібна віза. Її легко оформити і процес отримання зазвичай не триває довше 3-х тижнів. Якщо термін перебування перевищує 90 днів, необхідно отримати дозвіл на проживання. Докладніше про правила перебування можна почитати на офіційному сайті посольства Марокко.

У самій країні рекомендуємо Вам поводитися максимально ввічливо та стримано, оскільки за непристойну поведінку можуть заарештувати. Зауважте, що деякі закони в Марокко дуже відрізняються від законів країн СНД, тому ми рекомендуємо Вам ознайомитися з законами країни, або звернутися з питаннями до Міністерства закордонних справ.

Валюта

Місцева валюта - дирхам. З конвертером валют ви можете швидко дізнатися про поточний обмінний курс. Існує максимальна межа щодо того, скільки грошей можна імпортувати або експортувати з країни (згідно з веб-сайтом Міністерства закордонних справ 1000 дирхамів). Оскільки ця цифра регулярно змінюється, ми рекомендуємо заздалегідь ознайомитися з веб-сайтом марокканської митниці. Дірхам (DH) складається із 100 сантимів. Існують купюри 10, 20, 50, 100 та 200 DH та монетки 1, 2, 5 та 10 DH.

Охорона здоров'я

Федеральне міністерство закордонних справ рекомендує Вам укласти договір про відповідне медичне страхування до поїздки до Марокко. Sprachcaffe пропонує Вам укласти таку страховку у нас, але термін її дії становить 45 днів.

Для поїздки в Марокко не потрібно робити жодних спеціальних щеплень. Зазвичай рекомендуються зробити стандартні щеплення, такі як від правця, дифтерії, поліомієліту та гепатиту А. Медичне обслуговування не можна порівняти з європейським. У великих містах є непогані клінікі та добрі лікарі. Однак у сільських районах із цим можуть виникнути проблеми через недотримання гігієни та поганого обладнання. Подальші медичні рекомендації та інструкції з безпеки можна знайти на веб-сайті Федерального міністерства закордонних справ.


Суспільство та побут у Марокко

Релігія

Державна релігія - іслам. Приблизно 98,7% населення становлять мусульмани. Тому іслам є основою законів та впливає на повсякденне життя марокканців.

Політика

Згідно з Конституцією 1992 року, Марокко є номінальною конституційною монархією. Нинішнім главою держави є король Мохаммед VI, член династії Алавідів.

Державна мова та спілкування

Здебільшого місцеві жителі спілкуються арабською мовою. В університетах та на фірмах використовується французька мова. У деяких північних регіонах іноді розмовляють іспанською мовою.
При зустрічі друзі часто цілують один одного двічі на щоку (тільки дівчата). Чоловіки та жінки при зустрічі знизують руки.

Громадський транспорт

У Марокко прийнято брати таксі. Бувають невеликим таксі для поїздок по місту і величезні таксі для поїздок на великі відстані, наприклад за місто. Ціни порівняно невисокі.
Якщо Ви бажаєте обійтися без таксі, можна їздити автобусом. У Марокко є широка мережа автобусів. Є прямі сполучення між великими містами. Практично у кожному місті є автобусні зупинки, де можна купити квитки.


Культура та історія Марокко

Високі міські стіни та захоплююче дух узбережжя Атлантичного океану, східна країна та столиця Рабат зачаровують та надихають. Історія цього захоплюючого міста розпочалася ще за часів римлян, за 300 років до н.е., коли Пунічний порт Халла збудували на березі річки Бу Регрег.

Фортеця в Рабаті, а також фортеця Касбах Оудайяс - фантастичні реліквії періоду розквіту Рабату. У 1912 році Рабат став столицею Марокко і на сьогоднішній день це сучасне та динамічне місто 21 століття.

Раніше Марокко було французькою колонією, тому навіть сьогодні на вулицях міста, крім арабської мови, можна почути французьку. На початку 1950-х років у країні зросла кількість народних рухів за незалежність. В результаті султана Марокко вигнали 1953 року, а на його місце призначили його дядька. Після цього була хвиля невдоволень з боку іноземної влади, що стало першим кроком до незалежності Марокко. Франція та Іспанія більше не могли підтримувати свою владу на території країни, і в 1955 султан Мухаммад V зміг повернутися в країну.

У 1956 році Марокко здобула незалежність від Франції. З 1975 року країна окупувала Західну Сахару.

Найкраще місце для знайомства з Марокко це Рабат.

Фестивалі

Фестиваль Музыки Sacrees du Monde
Фестиваль священної музики відбувається у травні у місті Фес. Протягом одного тижня виступають оркестри, артисти-одиначки, хори та танцювальні колективи з усього світу. Фестиваль проходить у місті, у садах та Медіні. Також можна купити універсальну перепустку. У 2017 році квиток "все включено" на фестиваль коштував 305 євро.

Фольклорний фестиваль у Марракеші
З березня по квітень у Марракеші проходить фольклорний фестиваль. В рамках цього фестивалю можна переглянути народні танці та доторкнутися до східної культури. У фестивалі беруть участь як місцеві гурти, так і танцюристи з європейських та африканських країн.

Фестиваль Mawazine в Рабате
​​​​​​​
У Рабаті відбувається щорічний фестиваль Mawazine, тижневий всесвітньо відомий музичний фестиваль. До складу групи входять артисти з усієї Африки, Європи, Азії та інших країн. Протягом тижня проходить безліч концертів, у різних стилях та жанрах.

Свята

11 січня відзначається свято незалежності. Маніфест від 11 січня 1944 р. призвів до формування «партії незалежності» (Аль-Хізб аль-Істікляль), яка, як і раніше, відіграє важливу роль для марокканців.
1 травня відзначається день праці.
30 липня святкують День Трону.
14 серпня знаменує повернення цукрових провінцій Марокко.
20 серпня відзначають день повстання Марокко проти вигнання царя.
21 серпня люди святкують день народження свого короля Мохаммеда VI ст. Цього дня також святкують День молоді.
6 листопада проходить так званий "Зелений марш" (La Marche Verte/El Massira ель khadrae).
18 листопада 1956 року Марокко святкує незалежність від Франції.

Також не варто забувати про Рамадан і пост. У цей час змінюється час роботи магазинів та деяких визначних пам'яток.

Національна кухня

Марокканська кухня - це чудовий досвід. Марокко славиться своїми спеціями, тому тут можна спробувати багато нового. Національні страви - це тагін та кускус, саме їх неодмінно варто спробувати у Марокко. Кускус зазвичай готують щоп'ятниці, і нерідко його їдять руками. У марокканських салатах часто можна побачити оброблені огірки та помідори. Також можна скуштувати всілякі м'ясні шампури чи рибні страви на березі океану. Одна з найнезвичайніших страв - приготовлена ​​голова козла із сіллю та кмином. У Sprachcaffe у вас є чудова можливість взяти участь у майстер-класі:


Корисна інформація про Марокко
Помилки туристів

Не можна просто так фотографувати все та кожного! Існує традиційна ісламська заборона на зображення, в якій йдеться про те, що ні тварини, ні люди не можуть бути зображені. У повсякденному житті не все так суворо, але все ж таки, ви повинні попросити дозволу, перш ніж сфотографувати людину. Також бажано не фотографувати офіційні об'єкти, особливо військові об'єкти чи поліцію та солдатів, такі фото заборонені з міркувань безпеки.

У Марокко не приймайте надто багато подарунків. Для скам'янілостей та напівдорогоцінного каміння потрібен спеціальний дозвіл. Як правило, не можна експортувати понад 10 каменів із країни. Не слід ввозити насіння екзотичних рослин. Ви можете придбати вироби з текстилю, кераміки або скла. Звертайте увагу на товари, серед них є підробки.

Як і у будь-якому великому місті, особливо на ринках, уважно стежте за своїми речами.

Ви не повинні забувати, що ви приїхали до мусульманської країни, і тому не варто одягатися надто вільно. Крім того, варто утриматися від поцілунків на публіці, також у Марокко не прийнято цілувати руку.

Поради мандрівникам

У ресторані заведено залишати 10% чайових. У кафе зазвичай один дирхам за напій. Водіям таксі залишають додатково від 2 до 5 дирхамів, залежно від тарифу.

Залежно від готелю, портери отримують від 5 до 15 дирхамів за допомогу з багажем.

Поважайте Рамадан та не їжте на вулиці протягом дня. Також зверніть увагу, що в цей період обслуговування в готелях або транспорті (автобуси/таксі) трохи гірше.

Якщо вас запросили у гості, обов'язково принесіть із собою невеликий подарунок.

Перед входом у житлові приміщення чи мечеті необхідно зняти взуття.

Невеликий словник

Українська Арабська Письмовий варіант
Привіт! Salam! سلام
Доброго ранку! Sabah el kheer! صباح الخير
Доброго дня! Masaa el kheer! مساء الخير
Ласкаво просимо! Marhaban! مرحبا
Як справи? Kaifa haloka? (m) / Kaifa haloki? (w) كيف حالك؟
Добре, дякую! Ana bekhair, shokran! أنا بخير شكرا
А у тебе? Wa ant? (m) / Wa anti? (w) و أنت؟
(Велике) дякую! Shokran (jazeelan)! شكرا (جزيلا)
Будь ласка! Al’afw! ألعفو
На добраніч! Tosbeho 'ala khair! (m)/ tosbeheena 'ala khair! (w) تصبح/ تصبحين على خير
До зустрічі! Araka fi ma ba'd! (m) / Araki fi ma ba'd! (w) أراك في مابعد
Побачимося! Ma'a salama! مع السلامة
Я загубився Ada'tu tareeqi! ضعت طريقي!
Я можу Вам допомогти? Hal beemkani mosa’adatuk? هل بإمكاني مساعدتك؟
Ви не могли б мені допомогти? Hal beemkanek mosa’adati? هل بإمكانك مساعدتي؟
Де тут туалет?/аптека? Ayna ajedu al merhaad/assaidaliah?  
Ви говорите англійською/арабською? Hal tatakallamu alloghah alenjleziah/ alarabiah? هل تتكلم اللغة الإنجليزية /العربية؟
Мене звуть... Esmee... إسمي....

Марокко зачаровує. Просто дозвольте собі торкнутися іншої культури - історичним старим містом з квітучими, а іноді просто білими будинками. Зрозуміло, треба хоч раз поторгуватись на ринку, щоб відчути місцевий колорит. Прогуляйтеся центром міст і обов'язково спробуйте місцеві страви.