Dil Eğitimi ve Konaklama

Dil kursunuzdan önce ve sonra kendinizi rahat hissetmenizi ve dinlenebileceğiniz bir yere sahip olmanızı istiyoruz. Herkesin tarzı farklı olduğu için farklı konaklama seçenekleri sunuyoruz. Birçoğu, anadili İngilizce olanlarla veya diğer uluslararası dil öğrencileriyle yaşayarak öğrendiklerinizi doğrudan uygulamanızı sağlar.

Dil tatilinizde evde olduğu kadar rahat hissediyorsanız, yeni ortama daha hızlı bir şekilde entegre olabilir ve böylece daha kolay öğrenme ilerlemesi sağlayabilirsiniz. Dil kurslarımızdaki farklı konaklama seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Konaklama imkanlarının destinasyonlara göre değişebileceğini lütfen unutmayın.

Standart Daire

Tek veya çift kişilik oda
Kahvaltı, yarım pansiyon veya tam pansiyon
Mutfak ve banyo ortaktır
Doğrudan kampüste veya maks. yürüyerek 10 dakika

Konfor Daire

Tek veya çift kişilik oda
Kahvaltı, yarım pansiyon veya tam pansiyon
Mutfak ve banyo ortaktır
Kampüste
Daha geniş, daha kaliteli odalar
Klima

Aile Yanı

Paylaşılan odaları
Tam pansiyon
Yürüyerek veya otobüsle 15 dakika
Tipik ekipman

Okul Yurdu

Paylaşılan odaları
Tam pansiyon
Yürüyerek veya otobüsle 15 dakika
Kendi banyo
Vantilatör, TV, odada telefon

Otel

Tek veya çift kişilik oda
Kendin pişir kendin ye veya tam pansiyon
Yürüyerek 5 dakika
Özel banyosu
TV ve telefon

Misafir Evi

Tek veya çift kişilik oda
Kendin pişir kendin ye
Yürüyerek 20 dakika
Banyo ortaktır

Stüdyo Daire

Tek veya çift kişilik oda
Kahvaltı, yarım pansiyon veya tam pansiyon
Klima
Özel banyo ve yemek pişirme olanakları

Kolej

Tek kişilik oda
Tam pansiyon
Ücretsiz WiFi
Masa
Buzdolabı
İsteğe bağlı olarak özel veya ortak banyolu


Dairelerimizin Avantajları

 • Hemen hemen her destinasyonda Sprachcaffe Dairelerini bulabilirsiniz.
 • Diğer kurs arkadaşlarınızla beraber kalma imkanı
 • Tam donanımlı mutfak ve banyo
 • Tek ya da çift kişilik odalar
 • Standart ve Konfor daireler

En çok tercih edilen konaklamalarımızdan Sprachcaffe Dairelerini hemen hemen her destinasyonumuzda sunmaktayız. Sprachcaffe Dairelerinde kurs arkadaşlarınız veya sizin gibi dil gezisine gelmiş olan pek çok farklı kişi ile aynı ortamı paylaşırsınız. Bu durum öğrendiklerinizi hemen uygulama, daha kolay ve farkına varmadan öğrenme, günlük hayatta öğrendiğiniz dili durmaksızın kullanma imkanı sağlamaktadır. Böylece öğrenme süreciniz sadece derslerden oluşmamakta, aynı zamanda arkadaşlarınız ile geçirdiğiniz boş vakitler de değerlenmiş olmaktadır. 

Sprachcaffe Dairelerinde kalırken oda arkadaşlarınızla birlikte yerel tarzda döşenmiş tam donanımlı mutfak ve banyoyu paylaşacaksınız. Kurs süreniz boyunca dairelerimizde yemek verilmemektedir, ancak civarda farklı öğünlere uygun pek çok küçük restoran ve kafe bulunmaktadır.

Dairelerimizde Tek veya Çift kişilik odalar sunmaktayız. Bu oda türlerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Eğer tek kişi iseniz ve çift kişilik oda talep ederseniz, ekibimiz size uygun bir oda arkadaşı ayarlamaya çalışacaktır. Dairelerimizde nevresimler temin edilmekle birlikte havlular edilmemektedir. Bazı kurs destinasyonlarımızda temizlik gibi ek hizmetlerin verilmesine konum ve imkanlara bağlı olarak standart ve konfor apartmanlarda değişiklik göstermek üzere tarafımızca karar verilmektedir.

Standart Daireler

Standart Dairelerimiz temiz ve düzenli yapısı ile yıllardır öğrencilerimizi memnun bırakmaktadır. Bu daireler bağımsız gezginler ve bütçesine dikkat edenler için ideal bir seçenektir. Standart Dairelerimiz mobilyalıdır, mutfak ve banyoları tam donanımlıdır. Dairelerimizin çoğu kurs çevresinde hatta bazen aynı kampüste bulunmaktadır. Bazı kurs destinasyonlarında ek olarak kahvaltı, yarım veya tam pansiyon alabilirsiniz.

Konfor Daireler

Dersleriniz süresince daha rahat ve geniş bir ortamda kalmak mı istiyorsunuz? Konfor Daireler konumları, büyüklükleri, donanım ve ekipmanları ile yüksek standartlar sunmaktadırlar. Daireler full mobilyalı, mutfak ve banyoları tam donanımlıdır. Haftada iki kez temizlik hizmeti fiyatlara dahildir. Bazı kurs destinasyonlarımızda ek olarak kahvaltı, yarım veya tam pansiyon alabilirsiniz.


Aile Yanı Konaklama

Aile Yanında Kalmanın Avantajları
 • Kurstan sonra da öğrenmeye devam edebilmek
 • Gidilen ülkenin günlük yaşamlarını tanımak
 • Tek ya da Çift kişilik odalar
 • Kursa toplu taşıma ile ulaşılabilme mesafesinde

Aile Yanı Konaklama bir ölçüde uyumlu olmayı gerektirdiği kadar dilinizi geliştirmeniz ve öğrendiklerinizi kullanabilmeniz için de büyük bir imkan sağlamaktadır. Aile Yanı Konaklama aynı zamanda gittiğiniz ülkenin insanlarının hayatı, gelenek ve kültürleri ile ilgili de derin bilgi edinmenizi ve unutulmaz anılar edinmenizi sağlamaktadır.

Çocuklu veya çocuksuz pek çok aile ile anlaşmamız bulunmaktadır. Anlaşılan ailelerde tek veya çift kişilik odalarda kalabilirsiniz. Yemekler ev sahibi ailelere bağlı olarak ayarlanmaktadır.

Ev sahibi tüm aileler Sprachcaffe ekibimiz tarafından yüksek kriterlede değerlendirilmektedir ve Sprachcaffe standartlarına uygunlukları açısından düzenli olarak kontrol edilmektedirler.

Anlaşmalı olduğumuz ailelerden bazıları kurs destinasyonumuzun çok yakınında oturmamaktadırlar. Bu durumlarda ek olarak toplu taşıma ücretleri göz önünde bulundurulmalıdır.


Stüdyo Daireler

Stüdyo Konaklama
 • Kişisel alan
 • Kendinize ait 2 oda, mutfak ve banyo
 • Tek ve Çift kişilik oda seçeneği
 • Ek ücret ile tam ve yarım pansiyon imkanı

Dil kursunuz boyunca kendinize ait bir alanda yaşamayı tercih edenlerdenseniz sizin için harika bir konaklama seçeneğimiz var! Sprachcaffe Dairelerinin tersine Stüdyo Dairelerimizde yaşam alanınızı kimse ile paylaşmanız gerekmez. Stüdyo Dairelerimiz oturma odası, yatak odası, tam donanımlı mutfak ve banyodan oluşmaktadır.

Stüdyo Daireler özellikle özel alana sahip olmak isteyenler için çok iyi bir avantajdır. Stüdyo Daireleri isterseniz tek isterseniz çift kişilik olarak seçebilirsiniz. Çift kişilik stüdyolarda maksimum iki kişi kalmaktadır. Eğer tek kişi iseniz ve çift kişilik dairede kalmak isterseniz tarafımızca yanınıza uygun bir kişi seçilecektir.

Kahvaltı, yarım ve tam pansiyon seçenekleri bazı destinasyonlarımızda sunulmaktadır.


Otel/Apartotel Konaklama

Otel/Apartotel Artıları
 • Kendinize ait alan ve konfor
 • Merkezi konum, dil okuluna yakınlık
 • Tek ve Çift kişilik oda seçenekleri
 • Yarım ve tam pansiyon seçenekleri

Derslerden sonra biraz yalnız kalmak ve kendinize zaman ayırmak isterseniz sizin için ayarladığımız otellerden veya apartotellerden birini seçebilirsiniz. Otel/Apartotel Konaklamalarımızın hemen hepsi şehir merkezine ve dil okullarımıza yakın olarak konumlanmışlardır. Sunduğumuz tüm otel/apartotel konaklamaları özenle seçilmektedir. Brighton'daki West Beach Hotel ve Maksika'daki Hotel Playa del Carmen bize ait otellerimizdir. Sunduğumuz diğer oteller/apartoteller Sprachcaffe'nin yüksek kriterlerine uygunlukları ile değerlendirilmektedirler. 

Farklı destinasyonlarımızda tek ve çift kişilik oda seçeneklerinden birinde kalabilirsiniz. Otel/Apartotel Konaklamalarımızda tek kişi iseniz çift kişilik oda seçiminde bulunamazsınız. Çoğu otel/apartotel konaklamalarımızda ek ücret karşılığı farklı tam veya yarım pansiyon alınabilir.


Kolejde Konaklama

Kolejde Konaklamanın Avantajları
 • Çalışma masası bulunan tek kişilik oda

 • Tam pansiyon rezervasyonu yapılabilir
 • Buzdolabı mevcut
 • Ortak veya özel banyo (konuma bağlı olarak)

Öğrenci dil gezilerimiz için Kolejde konaklama imkanı sunuyoruz. Bu konaklama şekli ile öğrenciler gerçek öğrenci havasını soluma ve kampüste günlük okul yaşamını deneyimleme fırsatına sahip olurlar. Öğrenciler kampüste yaşarlar, dil kurslarına katılırlar ve üniversitenin tüm olanaklarından yararlanabilirler.

Bu tür bir konaklama, yerli halk gibi yaşamak ve öğrenmek isteyen herkes için uygundur. Buna ek olarak, öğrenciler burada diğer dil öğrencileriyle kalırlar, bu yüzden arkadaş edinmek ve doğrudan öğrenilen dil ile pratik yapmak çok kolaydır. Kolej içi konaklama İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki dil okullarımızda mevcuttur - Brighton, Londra, Boston, Los Angeles ve New York'ta.


Sprachcaffe Yurtları

Yurtlarımızın Avantajları
 • Kendinizi evinizde hissedeceksiniz
 • Tek veya Çift kişilik odalar
 • Pek çok destinasyonda kahvaltı, YP veya TP

Belli destinasyonlarımızda okulumuza ait, kurs alacağınız dil okuluna bağlı Sprachcaffe Yurtları sunmaktayız. Bu sayede hep okul kampüsünde kalabilir ve derslerine konsantre olabilirsiniz.

Bu yurtlarda öğrencilerimiz bir çatı altında birlikte 'büyük bir aile' gibi yaşarlar ve yabancı diller öğrenirler.

Seçtiğiniz destinasyona bağlı olarak standart veya konfor yurt konaklamalarında tek veya çift kişilik odalarda kalabilirsiniz. Kahvaltı, yarım ve tam pansiyon isteğe bağlı olarak fiyatlara eklenebilir. Kalacağınız Sprachcaffe Yurtlarının yüzme havuzu, çamaşırhane ve internet erişimi gibi imkanlarından yararlanabilirsiniz.


Sorularınız mı var veya bireysel tavsiyeye mi ihtiyacınız var?

Her zaman güler yüzlü ve yetkin ekibimizle hizmetinizdeyiz!

Bize Ulaşın