Informator o USA

Podsumowanie USA:
★★★★    Kuchnia regionalna
★★★★    Zakupy
★★★★    Odpoczynek & Relaks
★★★★    Sport
★★★★★    Opalanie & Plaża
★★★★    Kultura & Historia
★★★    Transport

Podróże kształcą. Dlatego uważamy, że kursy i obozy językowe Sprachcaffe to najprostszy i najbardziej skuteczny sposób na naukę języka obcego, w kraju, w którym jest on powszechnie używany. Warto wybrać kurs języka angielskiego w jednej z naszych szkół w USA: Nowy Jork, Miami, Los Angeles lub Boston. Wybierz nasz kurs a pobyt będzie dla Ciebie szansą na obcowanie z historią, muzyką i sztuką oraz poznanie kultury i codziennego życia mieszkańców tego zróżnicowanego kraju.

Wyjeżdżając tak daleko warto skorzystać z przewodnika dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie garść ciekawych informacji na temat USA, z którymi warto zaznajomić się jeszcze przed wyjazdem.

Wymagane dokumenty

Jeśli planujesz podróż do Stanów Zjednoczonych musisz pamiętać o formalnych wymogach pobytu w USA. Niezbędne będzie posiadanie wizy więc musisz być przygotowany na to, że jej uzyskanie zajmuje trochę czasu. 

Aby otrzymać aktualne i dokładne informacje dotyczące uzyskania wizy należy skontaktować się z MSZ, ambasadą lub konsulatem USA w swoim kraju. Należy również upewnić się, że nasz paszport jest ważny. Zaleca się, aby był on ważny również do kilku miesięcy po planowanym powrocie z USA. 

Inne dokumenty identyfikacyjne, które mogą być potrzebne w niektórych sytuacjach to: bilet lotniczy w obie strony, potwierdzenie zdolności finansowej do podróżowania, prawo jazdy oraz inne różne uprawnienia, świadectwo szczepień/książeczka zdrowia.

Sugerujemy zrobienia kopii wszystkich dokumentów, z którymi podróżujemy - mogą być one przydatne w razie utraty oryginału.

Jak dotrzeć do USA?

Do miast w USA, w których organizujemy nasze kursy możesz dolecieć następującymi liniami lotniczymi (między innymi):

Opieka medyczna / zdrowie

W Stanach Zjednoczonych standard opieki opieki medycznej jest wysoki jednak ewentualny pobyt w szpitalu i wszystkie usługi medyczne są bardzo drogie! Zaleca się w związku z tym wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego przed wyjazdem na własną rękę lub już po przyjeździe w naszej szkole.