Wiza do Chin - jak ją zdobyć

Wiza do Chin
  • Różne rodzaje wiz i wymagania
  • Informacje chińskiej ambasady i konsulatów

Jeżeli planujesz podróż do Chin, powinieneś być przygotowany na to, że możesz potrzebować wizy oraz że czynności niezbędne do otrzymania wizy zajmują zazwyczaj trochę czasu. Zawsze upewnij się, że na planujesz z wyprzedzeniem i masz wystarczająco dużo czasu na przygotowanie odpowiednich dokumentów, zanim przyjedziesz do Chin.

Jednym z czynników, który uzależnia posiadanie wizy jest narodowość aplikującego. Istnieją specjalne umowy z wieloma państwami, które ułatwiają proces otrzymania wizy dla osób, które podróżują w celach turystycznych. Aby uzyskać więcej informacji na temat potrzebnej wizy, skontaktuj się z ambasadą lub konsulatem w Twoim kraju.

Szczegółowe informacje

Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji dotyczących odpowiedniej wizy na Twój pobyt w Chinach, jak uzyskać wizę studencką lub co zrobić, gdy zgubisz kartę turystyczną, skontaktuj się z ambasadą Chin lub konsulatem w Twoim państwie lub oficjalnym przedstawicielem w Chinach:

Inne niezbędne dokumenty

Upewnij się, że posiadasz ważny paszport, który zabierzesz ze sobą. Zalecane jest, żeby Twój paszport był ważny co najmniej kilka miesięcy po planowanej dacie powrotu.

Inne dokumenty, które mogą być potrzebne w niektórych sytuacjach: bilet w dwie strony, zaświadczenie o posiadanych środkach finansowych, prawo jazdy, karta szczepień, dowód ubezpieczenia zdrowotnego i inne. Ponadto, dokumenty potwierdzające, że jesteś studentem, emerytem, osoba niepełnosprawną itp. mogą się przydać do uzyskania zniżki do wielu instytucji kulturalnych, na transport publiczny itd.

Upewnij się, że posiadasz właściwe dokumenty do podróżowania. Radzimy, żebyś skopiował wszystkie ważne dokumenty. Dzięki temu w razie zgubienia dokumentów dużo szybciej będziesz mógł uzyskać pomoc.