Podsumowanie:

★★★★★    Kuchnia regionalna
★★★    Zakupy
★★★     Odpoczynek & Relaks
   Opalanie & Plaża
★★★★★    Kultura & Historia
★★★★    Sport

Zajęcia dodatkowe w Szanghaju ze Sprachcaffe

Miasto Szanghaj to niesamowicie zróżnicowana metropolia, w której antyczny orient spotyka się z zachodnią nowoczesnością, drapacze chmur stoją nieopodal historycznych budynków. To multikulturowe, kosmopolityczne miasto oferuje niekończące się możliwości rozrywki i rekreacji. Przespaceruj się wzdłuż “The Bund”, słynnej drodze wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Huangpu, to absolutny "must-see" Szanghaju. Podczas spaceru można podziwiać wspaniały widok na miasto, który łączy 26 budynków o zróżnicowanej architekturze, wśród których możemy znaleźć budynki gotyckie, barokowe, romańskie, klasycystyczne czy renesansowe.

Również miłośnicy zakupów będą zachwyceni tym miastem. To w Szanghaju znajdują się niekończące się ulice handlowe, wśród których znajduje sę jedna z najbardziej ruchliwych ulic handlowych na świecie - Nanjing, gdzie możesz znaleźć słynne centrum handlowe Shanghai No 1 z 11 pietrami wypełnionymi przeróżnymi sklepami. To istny raj dla zakupocholików! Nocnym markom miasto oferuje liczne bary, kluby a miłośnikom kultury i sztuki teatry, muzea i galerie, które z pewnością nikogo nie zawiodą.  

Nie przegap kulinarnych doświadczeń jakie oferuje Szanghaj! W mieście znajduje się mnóstwo restauracji i barów serwujących pyszne tradycyjne dania chińskiej kuchni, pełne świeżych ryb i owoców morza.

Szanghaj to miasto gdzie znajdziesz wiele oaz spokoju, w których możesz zrelaksować się po pełnym wrażeń dniu: piękne ogrody botaniczne, ciche świątynie to miejsca, do których możesz uciec przed zgiełkiem wielkiego miasta. Koniecznie skorzystaj również z tradycyjnego masażu stóp oferowanego na każdym kroku na szanghajskich uliczkach. W weekendy organizowane są wycieczki do słynnych parków Suzhou czy malowniczych miast z kanałami niczym Wenecja.