2 tygodnie: od 9 750zł

W cenie: Kurs standardowy, rezydencja, pełne wyżywienie, podstawowe animacje, wycieczka (min 2 tyg.) i opieka. (Transfery z i na lotnisko płatne dodatkowo.)

Sprawdź oferty!

Oszczędzaj nawet do 1 900 złotych dzięki Rabatowi Sprachcaffe Espresso!

­Oszczędzaj dużo podczas swojej następnej podróży językowej! Rozpakuj nasze niesamowite rabaty i spełnij swoje marzenia. Nie czekaj; zacznij oszczędzać już dziś!

Zapisz się teraz

Obozy języka niemieckiego we Frankfurcie

Frankfurt to miasto złożone z fascynującej mieszanki zabytkowych kwartałów i nowoczesnych dzielnic drapaczy chmur, które nie przestaje zadziwiać turystów. Frankfurt nad Menem jest ważnym centrum ekonomicznym Europy, posiadającym jedno z największych międzynarodowych lotnisk o licznych połączeniach z europejskimi miastami. W mieście znajduje się wiele historycznych odrestaurowanych budynków, które odzyskały swój dawny blask.

We Frankfurcie znajduje się tzw. “Mila Muzeów”– wzdłuż Menu znajdują się liczne muzea oraz kultowe restauracje na świeżym powietrzu. Dzielnicę Sachsenhausen poznasz dobrze podczas Twojego kursu niemieckiego - nasza szkoła językowa leży właśnie na jej obszarze. Znana jest ona również jako 'dzielnica wina jabłkowego', gdzie znajdziesz ponad 20 barów i restauracji skupionych na niewielkiej powierzchni. 

Sprachcaffe zaprasza do swojej głównej siedziby!

Jakość naszej szkoły potwierdza przyznana nam akredytacja

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego we Frankfurcie?

Edukacja w sercu miasta

Szkoła znajduje się w Sachsenhausen, 10 minut spacerem od centrum miasta. Rezydencja dla młodzieży jest bardzo blisko szkoły.

Doskonałe warunki

Szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych typu seminaria, wizyty w muzeum i wycieczki.

Kursy języka niemieckiego i angielskiego, które można łączyć.

Dobra szkoła

Szkoła założona w 1983 roku i akredytowana przez FDSV.

Szeroki program zajęć dodatkowych.

Szkoła średnia za granicą

Pragniesz spędzić za granicą więcej czasu: uczyć się, poznawać nowych przyjaciół i odkrywać kraj? Sprawdź nasz program nauki w szkole średniej w Anglii, USA, Australii i wielu innych państwach. To będzie niepowtarzalna przygoda! Może trwać miesiąc, a może nawet cały rok szkolny! Szczegóły tutaj: Szkoła średnia za granicą.

Dlaczego obozy niemieckiego we Frankfurcie?

To tu znajduje się Alte Oper, która funkcjonuje jako sala koncertowa i Main Tower, skąd możesz podziwiać całą okolicę. W mieście znajduje się również piękny 'chiński' ogród botaniczny i ZOO oraz liczne restauracje i różnorodne sklepy. W czasie wolnym z pewnością nie będziesz się nudzić - nasza szkoła językowa we Frankfurcie o to zadba!

Jeżeli masz powyżej 18 lat, to oferujemy również  kursy niemieckiego w Niemczech – na pewno znajdziesz ofertę odpowiednią dla siebie.


Szkoła językowa Sprachcaffe we Frankfurcie

Budynek szkoły, w którym znajduje się również nasza główna siedziba, leży w Sachsenhausen - starej, dzielnicy Frankfurtu, skąd można szybko dojść do centrum miasta. Szkoła przyciąga młodych ludzi z całego świata i można w niej poczuć międzynarodową atmosferę. Nasza szkoła położona jest kilka minut od stacji metra. W dzielnicy Sachsenhausen znajdziesz wiele różnych sklepów, restauracji i barów.

Szkoła jest wygodnie urządzona i nowocześnie umeblowana, posiada duży hol z kawiarnią, gdzie możesz odpocząć między zajęciami razem z innymi uczniami. Sale lekcyjne są jasne i często rozpościera się z nich niesamowity widok na rzekę i drapacze chmur po jej drugiej stronie.

Zobacz naszą szkołę


Nasze kursy języka niemieckiego

Kurs dla młodzieży we Frankfurcie to do wyboru kurs standardowy lub intensywny czyli cztery lub sześć lekcji niemieckiego dziennie. Zarówno przy pierwszej jak i drugiej opcji ilość godzin pozwoli Ci zrobić znaczne postępy w nauce ale pozostawi również sporo czasu wolnego na odkrywanie okolicy.

Język niemiecki będzie Cię otaczać z każdej strony i będziesz mieć wiele możliwości rozmów w tym języku z mieszkańcami oraz innymi uczniami naszej szkoły językowej. W ten sposób nauka będzie trwać również po zajęciach, a Ty będziesz zaskoczony szybkimi postępami jaki przyniesie nasz kurs we Frankfurcie.

 

Rodzaje kursów

Kurs standardowy

20 lekcji tygodniowo
1 lekcja = 45 minut
Min. czas: 1 tydzień
Wielkość grupy: 13-15 osób

Kurs intensywny

30 lekcji tygodniowo
1 lekcja = 45 minut
Min. czas: 1 tydzień
Wielkość grupy: 13-15 osób

Na naszych zajęciach największy nacisk stawia się na konwersacje, co pozwala nabyć większą swobodę i pewność mówienia. Na kursie uczymy również nowego słownictwa, zasad gramatyki i ćwiczymy lepsze rozumienie tekstów w języku niemieckim.

Przed przyjazdem na kurs niemieckiego we Frankfurcie rozwiążesz test językowy online. W ten sposób określimy Twój obecny poziom językowy oraz wybierzemy odpowiednią dla Ciebie grupę zaawansowania. Na zakończenie kursu językowego otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w zajęciach.


Frankfurt - opcje zakwaterowania

Podczas pobytu na obozie językowym we Frankfurcie będziesz mieszkać w naszej rezydencji z młodzieżą z całego świata.

Rezydencja jest położona w odległości krótkiego spaceru od szkoły oraz jedynie 10-15 minut pieszo od centrum miasta. Będziesz tam mieszkać w pokoju 2 lub 4-osobowym ze wspólną łazienką. W ten sposób łatwo poznasz rówieśników z całego świata. W rezydencji znajduje się również restauracja i kawiarnia a przebywającym w niej zapewniamy pełne wyżywienie.

Alternatywą jest pobyt u starannie wybranej rodziny goszczącej w pokoju 2-osobowym. W tym rodzaju zakwaterowania będziesz mieć możliwość poznania codziennego życia we Frankfurcie. Dodatkowo będziesz mógł ćwiczyć to, czego nauczysz na zajęciach w szkole językowej.

Hotel zlokalizowany jest w odległości 5-10 minut pieszo od szkoły. Oferujemy pokój 2 osobowy, który jest wyposażony w łazienkę i telewizor. Śniadanie serwowane jest w hotelu, lunch natiomiast już w szkole.

Dojazd lub dojście od rodziny goszczącej do szkoły zajmie Ci około 30-45 minut minut. W trakcie pobytu będziesz mieć zapewnione pełne wyżywienie. 

Wybierz gdzie chcesz mieszkać podczas pobytu we Frankfurcie

Rezydencja

Pokój 2 lub 4-osobowy
Pełne wyżywienie
Pokój z łazienką

Dojazd do szkoły do 10 min.

Podczas pobytu konieczne jest uiszczenie podatku turystycznego w wysokości 2EUR/ doba. Należy zapłacić w miejscu zakwaterowania (hotel, rezydencja) lub w szkole (rodzina goszcząca).


Twoje zajęcia dodatkowe podczas kursu

Po lekcjach niemieckiego, prawie każdego popołudnia lub wieczoru, możesz uczestniczyć w bogatym programie zajęć pozalekcyjnych. Zorganizowany czas wolnym odgrywa ważną rolę podczas każdego obozu językowego, pozostawia przyjemne wspomnienia z wyjazdu, a jednocześnie stwarza możliwość nawiązania nowych znajomości.

Nie wszystkie zajęcia dodatkowe są obowiązkowe. Zajęcia zawsze obowiązkowe to m.in: impreza powitalna, spotkania w grupie, wycieczki. Inne zajęcia będą indywidualnie już do wyboru z minimum 2 zajęć.

Darmowe wycieczki we Frankfurcie:

  • Kurs 1 tyg. zawiera 1 wycieczkę półdniową
  • Kurs 2 tyg. zawiera 1 wycieczkę całodniową i 2  półdniowe
  • Kurs 3 tyg. zawiera 3 wycieczki półdniowe i 2 całodniowe

Oprócz przyjęcia powitalnego, organizujemy również zwiedzanie interesujących miejsc, wspólne oglądanie filmów, gry, zajęcia sportowe oraz zakupy. W ten sposób przyjemnie spędzisz czas, będziesz używać języka niemieckiego, a także poznasz innych uczestników obozu.

Uczestnicy w wieku 18-21 lat, mogą brać udział w proponowanych zajęciach i wycieczkach i mają gwarantowaną opiekę oraz wsparcie pracowników Sprachcaffe jednak nie są oni zobowiązani do uczestnictwa w programie zajęć dodatkowych. Uczestnicy w wieku 17 lat i mniej są zobowiązani do uczestnictwa w programie dodatkowym oraz przestrzegania wyznaczonych przez Sprachcaffe godzin powrotów do miejsca zakwaterowania.

Przykładowy plan tygodnia animacji we Frankfurcie

Poniedziałek

Rano:

Test kwalifikacyjny językowy oraz lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

wycieczka orientacyjna: wizyta w szkole, zapoznanie się z okolicą

Wieczorem:

impreza powitalna - zapoznaj się ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy

Wtorek

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

wycieczka do muzeum Goethego - miejsca urodzenia znanego pisarza

Wieczorem: Paintball Laserowy

Środa

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

wycieczka do najwyższej budowli w mieście Main Tower

Wieczorem:

czas wolny

Czwartek

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

wycieczka do największego muzeum historii naturalnej w Niemczech - Senckenberg Museum

Wieczorem:

noc filmowa - niemiecki w kinie

Piątek

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

rejs po rzece Men

Wieczorem:

impreza pożegnalna

Sobota

Wyjazd

lub

całodniowa wycieczka do Marburga

Niedziela

Wycieczka całodniowa*

Animacje rozszerzone

to dodatkowo płatny program (+500 PLN/ 1 tydz.).

Zajęcia oznaczone * są w rozszerzonym planie zajęć.

Liczba zajęć dodatkowych w porównaniu do standardowego programu jest dwukrotnie zwiększona.


Cennik i terminy - obóz językowy we Frankfurcie

Kosmopolityczne miasto w Niemczech zaprasza na naukę języka w młodzieżowym środowisku i luźnej atmosferze. Szkoła zlokalizowana w centrum, dzięki czemu wszędzie jest stąd blisko. Poniżej przedstawiamy aktualne ceny i terminy obozów. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Ważne! Ceny poniżej nie obejmują biletów lotniczych! Transfer z i na lotnisko jest dodatkowo płatny.

Skończyłeś 18 lat? Jeśli tak to możesz również skorzystać z kursów dla dorosłych. Zobacz czym różnie się kurs dla dorosłych we Frankfurcie od obozu młodzieżowego.

Zalecamy dodatkowe ubezpieczenie medyczne. Można je wykupić samodzielnie lub zarezerwować u nas.

Co jest zawarte w cenie?

W Sprachcaffe otrzymujesz wszechstronny pakiet zawierający wszystko, czego potrzebujesz do udanego pobytu na kursie językowym, jest wliczone w cenę. Twój pakiet obejmuje wycieczki, zakwaterowanie, kurs językowy, materiały dydaktyczne, certyfikat językowy i oczywiście bezcenne wspomnienia i nowe przyjaźnie.

Cena nie obejmuje natomiast przelotu.

Transfer z i na lotnisko jest dodatkowo płatny.

Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie obozu językowego!

Zarezerwuj swój obóz językowy we Frankfurcie

Ważne informacje

Transfer: Zarezerwuj przylot na lotnisko we Frankfurcie (FRA) w godzinach 10-19, a wylot w godzinach 8 -17. (Koszt transferu z i na lotnisko 500 zł)
Możliwy transfer z głównego dworca kolejowego o dowolnej porze.

Uwaga: Usługę asysty dla nieletnich oferujemy wyłącznie, jeśli jest wymagana przez linie lotnicze.

Przyjad/wyjazd: Przyjazd w niedzielę, zajęcia lekcyjne rozpoczynają się w poniedziałek, wyjazd jest w sobotę.


W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.

W wypadku dojazdu do szkoły komunikacją miejską kursanci powinni zaopatrzyć się w kartę miejską/bilet tygodniowy na komunikację miejską. Warto wziąć to pod uwagę planując kieszonkowe.

*/