Cykliczne wydarzenia na Malcie

Bez względu na to co lubisz, na Malcie na pewno znajdziesz wydarzenia i aktywności, które cię zainteresują. Malta może się pochwalić licznymi wydarzeniami kulturalnymi, karnawałem i kilkoma festiwalami, które odbywają się przez cały rok. Poniżej znajdziesz krótką listę najciekawszych wydarzeń. 
Lokalne festyny i święta patronów Sezon na lokalne święta w maltańskich miasteczkach i wioskach trwa od końca maja do września. Ucztowanie trwa wtedy cały weekend. Ulice i balkony ozdobione są kolorowymi dekoracjami, można spróbować typowych maltańskich słodyczy np. nugat, są też tradycyjne i fast foodowe stoiska z jedzeniem, można posłuchać muzyki na żywo i obejrzeć fajerwerki. Najsłynniejsze letnie festyny ​​to: św. Matki Bożej od Lilii, festyn Św. Filipa, Matki Bożej z Imqabby, Św. Katarzyny Qrendi  i Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 
 Karnawał Tydzień karnawału przypada na luty i jest 500 letnią tradycją. Mieszkańcy przebierają się w ekstrawaganckie, kolorowe i dziwaczne stroje,żeby paradować po ulicach swoich miast i wiosek. Warto odwiedzić Paceville, centrum życia nocnego na Malcie, ale główną atrakcją jest Valletta. Natomiast w Nadur na Gozo można zobaczyć bardziej mroczną wersję kolorowego karnawału.    Międzynarodowy Maltański Festiwal Fajerwerków To wydarzenie jest organizowane od 2004 roku, kiedy Malta dołączyła do Unii Europejskiej. Odbywa się w kwietniu w Valletcie oraz na Gozo. Niesamowite fajerwerki są tworzone przez zagraniczne oraz lokalne firmy pirotechniczne. Najlepsze jest to, że całe wydarzenie jest całkowicie darmowe. Nie przegap tego wydarzenia, jeśli będziesz w kwietniu na Malcie. 
Maltański festiwal jazzu To pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników jazzu. Odbywa się w Valletcie w lipcu, trwa trzy dni i prezentuje szeroki wachlarz stylów muzycznych. Najsłynniejsi muzycy jazzowi występują razem z miejscowymi artystami w spektakularnej przestrzeni Wielkiego Portu. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę festiwalu.
Festiwal Glitch  Ważne wydarzenie w kalendarzu fanów muzyki elektronicznej i niezapomniane przeżycie dla entuzjastów house i techno, szybko staje się największym festiwalem na Malcie. Odbywa w Gianpula koło Mdiny na Malcie. Festiwal gościł legendy tego gatunku jak Maceo Plex, Ben Klock, Jon Hopkins, Dax J, Carl Craig. Koniec tej imprezy wyznacza fantastyczna impreza na wodzie.   Noc Muzeów Coroczne święto kultury i sztuki organizowane są w październiku w stolicy Malty. Muzea otwierają się przed zwiedzającymi także w nocy, kawiarnie i restauracje są otwarte do późna, a ulice i place zapełniają się występami lokalnych i międzynarodowych artystów.  Maltański Międzynarodowy Festiwal Sztuki Festiwal sztuki prezentuje przedstawienia zarówno uznanych, jak i początkujących artystów oraz szeroki wachlarz form tj. taniec, muzyka i teatr. Śródziemnomorskie położenie wyspy zapewnia unikalną mieszankę różnych kultur, bo Malta zawsze była tyglem, gdzie spotykały się europejskie i afrykańskie wpływy.  Wyspa MTV Organizowana przez MTV Europe, Wyspa MTV przyciąga  rocznie ponad 50 000 osób z całego świata i jest jednym z największych festiwali muzycznych w Europie. Można tam bezpłatnie zobaczyć takich wykonawców takich jak The Chainsmokers, Will.i.am, Rita Ora, Flo Rida, Snoop Dogg, David Guetta, Lady Gaga, Maroon 5, The Chemical Brothers i wielu innych światowej sławy wykonawców.