Nauka języka angielskiego w Ottawie

Ottawa jest bramą do Kanady. Budynki na Parliament Hill przypominają styl europejski. Obszar ten jest zwykle wykorzystywany do pokazów świetlnych, festiwali i parad Kanadyjskaiej Królewskiej Policji Konnej. Wybierz się na wycieczkę poza miasto i zachwyć się wiejską okolicą, zobacz małe wioski i farmy.  Będzisz pod wrażeniem malowniczych scenerii oraz przyjaznego nastawienia mieszkańców.  Nauka angielskiego w Ottawie jest czymś więcej niż tylko kursami w szkole - to przygoda na całe życie.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego w Ottawie?

Ottawa

Ottawa oferuje wszystkie wygody dużego międzynarodowego miasta, ale bez jego niedogodności.

Kurs przygotowawczy do studiowania w Kanadzie

Centrum akademickie do dalszego studiowania.

Dobra szkoła

Zróżnicowany program dodatkowy z zajęciami i wycieczkami na każdy gust.

Kampus w centrum Ottawy, blisko sklepów, restauracji i Parliament Hill.

Podczas nauki angielskiego w Ottawie koniecznie znajdź czas na odkrycie tego zapierającego dech w piersiach miasta. Zimą możesz jeździć na snowboardzie, a latem pływać w kanale Rideau. Jeżeli jesteś miłośnikiem sztuki i kultury, będziesz zachwycony szerokim wyborem galerii i muzeów.

Zarezerwuj jeden z naszych fantastycznych kursów językowych w Ottawie i odkryj stolicę Kanady. Podobnie jak w innych stolicach, mieszkańcy Ottawy tworzą międzynarodowy mix kulturowy, co sprawia, że miasto jest idealnym miejscem na odbycie zagranicznego kursu językowego.

 

Jakość naszych kursów potwierdzono akredytacją Languages Canada

Dlaczego nauka w Ottawie ze Sprachcaffe?

Potrzebujesz przerwy od zwiedzania nowoczesnego miasta? Co powiesz na orzeźwiającą kąpiel w kanale Rideau? Już po kilku minutach możesz być z powrotem na modnej ulicy sklepowej. Nauka angielskiego w Ottawie jest inwestycją w Twoją przyszłość, a udział w kursie da Ci możliwość odwiedzenia unikalnych miejsc, zebrania cennego doświadczenia i nawiązania znajomości. Odkryj, jak wiele korzyści ma dla Ciebie udział w naszym programie nauki angielskiego w Ottawie!!


Szkoła języka angielskiego w Ottawie

Nasza szkoła angielskiego w Ottawie jest nowocześnie wyposażona i zapewnia studentom dostęp do:

 • 10 sal lekcyjnych z komputerami i TV
 • Kuchni
 • Pokoju do wypoczynku
 • Lokalizacja w samym sercu Ottawy
 • 2 minuty od Parliament Hill
 • Blisko przystanku komunikacji miejskiej
 • Niedaleko galerii handlowej Rideau Mall
 • Sala komputerowa z darmowym internetem i dostępem do WiFi

Szkoła angielskiego oferuje zróżnicowane kursy językowe. Maksymalna liczba studentów na naszych zajęciach zapewniająca efektywną naukę to 14 osób.

Szkoła angielskiego w Ottawie - lokalizacja

Nasza szkoła angielskiego znajduje się w samym sercu miasta. W kilka minut można stamtąd dotrzeć do galerii, muzeów i znanego na całym świecie ByWard Market. Rynek ByWard znany jest z licznych otwartych sklepów na świezym powietrzu oraz szerokiego wyboru restauracji, barów i klubów.

Zajęcia dodatkowe w Ottawie

Ottawa oferuje wiele możliwości uczestniczenia w zajęciach dodatkowych. Lista aktywności, w których możesz uczestniczyć w tym mieście jest prawie nieograniczona!

Nasza kadra w szkole angielskiego w Ottawie z przyjemnością pomoże zorganizować Ci czas wolny. Oczywiście szkoła również organizuje wycieczki po mieście, wspólne wyjścia do muzeów i teatrów, a także noce filmowe. Będziesz mieć wiele możliwości, żeby spotkać innych studentów z różnych państw i nawiązać nowe znajomości.


Kursy języka angielskiego w Ottawie w Kanadzie

Stolica Kanady Ottawa jest czwartym największym miastem w Kanadzie i położone jest na wschodzie kraju nad rzeką Ottawa. Liczba mieszkańców to ponad milion osób. Zainteresowany kursem angielskiego w pięknej Ottawie? Miasto uważane jest za jedno z najpiękniejszych na świecie - spotkasz więc wielu turystów z całego świata! W Ottawie angielski jest językiem urzędowym dla 70% mieszkańców.
Twój pobyt zaczniesz testem językowym, tak abyś był przydzielony do w 100% odpowiedniej dla Ciebie grupy językowej.  Kursy angielskiego w Ottawie kończą się otrzymaniem certyfikatu dokumentującego Twoją znajomość angielskiego, który jest wartościowym dokumentem na ścieżce przyszłej kariery zawodowej i edukacyjnej. 

Oferowane kursy angielskiego w Ottawie to:

Poziomy kursów, jakie oferujemy są bardzo różne. Kursy angielskiego w Ottawie będą więc odpowiednie dla osób początkujących, jak i tych już  zaawansowanych. Okres trwania Twojego kursu jak i jego intensywność zależy od Ciebie. Najbardziej efektywne są kursy trwające około 1 miesiąca, gdyż w takim czasie naprawdę można zrobić bardzo duży postęp językowy. Wybór oczywiście jest już kwestią indywidualną. Sam zdecyduj, czy najlepszy będzie dla Ciebie kurs: standardowy, intensywny czy np. indywidualny?

Rodzaje kursów w szkole w Ottawie

Angielski part-time

 • 10 lekcji tygodniowo (7,5 godziny tygodniowo)
 • Min. czas: 1 tydzień
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Standardowy angielski

 • 20 lekcji tygodniowo (15 godzin tygodniowo)
 • Min. czas: 1 tydzień
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Standardowy plus

 • 24 lekcje tygodniowo (18 godzin tygodniowo)
 • Kurs standardowy + dodatkowe zajęcia
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Intensywny angielski

 • 30 lekcji (22,5 godziny tygodniowo)
 • Min. czas: 1 tydzień
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Superintensywny angielski

 • 40 lekcji tygodniowo (30 godzin tygodniowo)
 • Min. czas: 1 tydzień
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Warsztaty po angielsku

 • 10 lekcji (7,5 godziny tygodniowo)
 • Angielski biznesowy i inne zagadnienia tematyczne (szczegóły poniżej)

Więcej informacji>>

Kurs Egzaminacyjny

 • Przygotowanie do IELTS/ TOEFL
 • 30 lekcji (15 godzin) tygodniowo
 • Czas trwania: 12 tygodni
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Indywidualny angielski

 • 10/ 20 lub 30 lekcji tygodniowo
 • Min. czas: 1 tydzień

 

 

Więcej informacji>>

Aby wziąć udział w kursie, musisz mieć ukończone 18 lat. Zgłoszenia osób w wieku 16-17 lat rozpatrujemy indywidualnie. Nie musisz się wcześniej martwić o materiał dydaktyczny: możesz go po prostu kupić w szkole językowej na miejscu lub wypożyczyć za opłatą.

Zdobądź certyfikat z języka angielskiego w Kanadzie

 W Kanadzie masz możliwość przystąpienia do następujących egzaminów z języka angielskiego:
- TOEFL
- test IELTS (International English Language Testing System)

Przygotujemy Cię do egzaminu w ramach 12-tygodniowego kursu egzaminacyjnego z grupą maksymalnie 15 osób! Kursy rozpoczynają się co 4-6 tygodni, więc nigdy nie musisz długo czekać, zanim zaczniesz. Opłata egzaminacyjna nie jest jeszcze wliczona w cenę. Dowiedz się więcej o angielskich certyfikatach tutaj »

Warsztaty (Długość: 1 tydzień)

Dodatkowo 10 lekcji tygodniowo/max 10 osób w grupie

Angielski biznesowyPoczątek: każdy poniedziałek
KomunikacjaPoczątek: każdy poniedziałek
CV & rozmowy kwalifikacyjnePoczątek: 1. i 3. poniedziałek m-ca
Sprzedaż & marketingPoczątek: 2. i 4. poniedziałek m-ca
Negocjacje w  biznesiePoczątek: 1.i 3. poniedziałek m-ca
Sztuka prezentacjiPoczątek: 2. i 4. poniedziałek m-ca


 

Opinie naszych kursantów:-)

"I've been in SC/GEOS Languages Plus for 10 weeks in level 5 and TOEFL. The teachers here are awesome and helped me increase my English very well in a short time. With their help I was able to solve the TOEFL test. Furthermore I found many great new friends and I am very happy I went to this school, otherwise I wouldn't have met them. The school offered lots of activities and trips, which were perfect to meet the students from other levels. I enjoyed my time here too much and if I have to study English again for sure I will come back to SC/GEOS Languages Plus."

Jessica Overink (Germany)

"Hello, I'm Nawaf from Saudi Arabia. Really, I spent a nice time in SC/GEOS Languages Plus. I learned what I need to know. I like SC/GEOS Languages Plus because it has a wonderful staff, whether teachers or administrators. I recommend everyone to go to SC/GEOS Languages Plus. You will have fun and learn. Well, that's what I have to describe this wonderful school. Everyone likes SC/GEOS Languages Plus."

Nawaf Alqurashi (Saudi Arabia)

"I've been studying in the school for almost two months. Unfortunately only two months! It was a really great time, and a big praise to everyone. Here you'll find a lot of competent teachers who will help you to improve your English. I can recommend this school to everyone, and to be frank I regret it that I stayed only 2 months. At this point I want to say thank you and you will see me again :)"

Yannick Borer (Switzerland)

 


Formy zakwaterowania w Ottawie

W stolicy Kanady Ottawie Sprachcaffe oferuje zakwaterowanie u starannie wybranej rodziny goszczącej, dzięki której poznasz życie mieszkańców Kanady od kuchni lub w rezydencji.

Dzięki temu, będziesz mieć możliwość kontynuacji nauki języka poza szkołą i jednocześnie spędzać czas wolny z przyjaznymi osobami z całego świata. Im więcej języka angielskiego będziesz używał  w codziennych praktycznych sytuacjach, tym szybciej angielski zostanie podszkolony.

Dostępne formy zakwaterowania w Ottawie

Rodzina goszcząca w stolicy

pokój 1- lub 2-osobowy
ok. 90 minut transportem publicznym od szkoły
wyżywienie HB lub FB

Rezydencja w stolicy

pokój 1- lub 2-osobowy
ok. 20 minut od szkoły
bez wyżywienia

dostępna tylko w lipcu i sierpniu

BB - śniadanie, HB - śniadanie i obiadokolacja, FB - pełne wyżywienie


Czas wolny w Ottawie

W Ottawie spodoba się szczególnie tym, którzy interesują się kulturą i architekturą, ponieważ miasto oferuje wiele skarbów w tym zakresie. Należy przede wszystkim wspomnieć o „Wzgórzu Parlamentarnym”, ponieważ tamtejsze budynki imponująco pokazują europejskie korzenie Ottawy. Ale centrum miasta oferuje także niezwykłe widoki i zabytki. Pod względem kulturowym Ottawa jest z pewnością jednym z najbardziej wartych zobaczenia miast w całej Kanadzie, ponieważ niezliczone muzea, teatry, sale koncertowe i galerie zaspokoją każdy gust.

Jeśli lubisz ciszę i chcesz być blisko natury, poznaj „Kanał Rideau” i jego nadbrzeże, gdzie można cudownie odpocząć. Ale możesz też bardzo aktywnie uprawiać sport. Latem odbywają się spacery, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe i jazda na rolkach. Zimą kanał zamienia się w ogromne lodowisko. Jeśli wolisz po prostu oglądać sport, możesz obejrzeć mecz hokeja na lodzie Ottawa Senators. Łyżwiarstwo figurowe, lacrosse i piłka nożna są również bardzo popularne w Ottawie.

Jeśli nie chcesz rezygnować z życia nocnego i wychodzenia, zawsze znajdziesz coś ciekawego w Ottawie. Niezliczone restauracje, bary, kawiarnie i puby stoją wzdłuż ulic, dzięki czemu jest wiele do zaoferowania pod względem kulinarnym i wieczornym. Zakupy? To również nie problem! Każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu zarówno modne małe sklepy i butiki, jak i rynki i duże centra handlowe.

Twój wyjazd językowy w pigułce

Poniedziałek

Rano:
lekcje

Po południu:
Wycieczka orientacyjna

Wieczorem:
Czas wolny

Wtorek

Rano:
Lekcje

Po południu:
Kanał Rideau

Wieczorem:
Czas wolny

Środa

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Wieczór gier

Czwartek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Wycieczka na Wzgórze Parlamentarne

Wieczorem:

Czas wolny

Piątek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Odkrywanie Ottawy nocą

Sobota

 

Całodniowa wycieczka

do Montrealu

 

Niedziela

 

Całodniowa wycieczka

nad jezioro Ontario

lub czas wolny

Proszę mieć na uwadze, że podany plan to tylko przykładowy tydzień i nasze rekomendacje, co do spędzania czasu wolnego. Wycieczki, godziny i zajęcia mogą różnić się w zależności od terminu podróży językowej i mogą za nie obowiązywać dodatkowe opłaty (płatne na miejscu).

Najważniejsze wydarzenia kulturalne w Ottawie

Poniżej znajduje się przegląd corocznych wydarzeń w Ottawie, w których warto wziąć udział. Miasto ma jeszcze wiele innych wydarzeń do zaoferowania. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, nie wahaj się skontaktować z naszym personelem w Sprachcaffe Ottawa!

Winterlude (styczeń - luty): Coroczny festiwal na cześć zimy, a także przyciąga tłumy z prawie 600 000 odwiedzających. Zimowa uczta jest bezpłatna.

Tim Hortons Ottawa Dragon Boat Festival
(czerwiec): Największy festiwal smoczych łodzi w Ameryce Północnej z ponad 200 drużynami, 5000 wioślarzy i 75 000 widzów. Są też koncerty i inne przedstawienia kulturalne. Wydarzenie bezpłatne.

Dzień Kanady
(lipiec): Dzień Kanady jest kanadyjskim świętem narodowym i świętuje kanadyjską niepodległość od „Imperium Brytyjskiego”. Jest obchodzony 1 lipca i jest oczywiście gigantycznym spektaklem w stolicy z wieloma koncertami i gigantycznymi fajerwerkami.

Festiwal Wina i Żywności
(październik - listopad): Czy jesteś prawdziwym smakoszem i lubisz odkrywać różnorodne specjały kulinarne? W takim razie Festiwal Wina i Żywności jest właściwym miejscem dla Ciebie! Znajdziesz tu prawdziwe przysmaki!


Ceny & terminy - Ottawa, Kanada

Co jest zawarte w cenie kursu językowego?

Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie wyjazdu językowego!

Dodatkowo płatne:

Książki do wypożyczenia (10 CAD/tydzień, 80 CAD depozyt)

*/