1 tydzień: od 3885zł!

W cenie kurs standardowy, zakwaterowanie u rodziny goszczącej z wyżywieniem, transfer lotniskowy, animacje, opieka

Sprawdź ofertę

Obozy z języka francuskiego w Montrealu

Drugie pod względem wielkości miasto Kanady

Montreal jest znany na całym świecie ze względu na dwujęzyczność jego mieszkańców. Właśnie dlatego jest to doskonałe miejsce do nauki zarówno francuskiego jak i angielskiego, a nawet dwóch tych języków jednocześnie. Montreal przepełniony jest europejską kulturą i piękną architekturą, a odbywające się tutaj międzynarodowe festiwale, przyciągają każdego roku miliony turystów. 

Montreal jest wyjątkowym miastem, w którym znajdują się zarówno zabytkowe kościoły, jak i nowoczesne drapacze chmur. Montreal jest wyjątkowy ze względu na mieszankę dawnej i nowoczesnej architektury, to miasto wypełnione jazzem, sztuką, muzyką i tańcem. Latem w centrum Montrealu stale odbywają się festiwale i parady, z których największym jest festiwal komediowy "Just for Laughs". Uczestnictwo w naszym obozie językowym w Montrealu to szansa na odkrycie tego  miasta ze Sprachcaffe.

  • Obozy dla osób w wieku 14-21 lat
  • Miasto wielokulturowe
  • Miasto dwujęzyczne
  • Bezpieczne i czyste miasto

Akredytacja:

Podczas kursu języka francuskiego w Montrealu wybierz się na spacer brukowanymi uliczkami Starego Miasta Montrealu i poznaj jego wspaniałą architekturę. Jeśli interesuje Cię sztuka i kultura, to z pewnością będziesz zadowolony z dużego wyboru galerii i muzeów. Skorzystaj z okazji i poznaj miasto podczas nauki angielskiego na obozie Sprachcaffe z języka francuskiego w Montrealu.

Jeśli masz ponad 21 lat, sprawdź kursy językowe w Montrealu dla dorosłych. 

Szkoła średnia w Kanadzie

Jeśli kilka tygodni to dla Ciebie za mało, co powiesz na naukę w liceum w Montrealu? To świetne miejsce, by opanować angielski i francuski równocześnie. Na dodatek, możesz liczyć na niesamowitą otwartość i życzliwość nowych znajomych. Możesz też odkryć ekscytujące metropolie, np. podczas naszego wydarzenia Toronto-Experience! Więcej informacji można znaleźć tutaj: Kanada»


Szkoła Sprachcaffe w Montrealu

Nasza szkoła

Szkoła językowa w Montrealu dla młodzieży jest zlokalizowana w centrum miasta. Znajduje się tu wiele kawiarni, restauracji i galerii. Ulica ta często jest zamykana z okazji różnych festiwali i wydarzeń, jak np. Weekend Formuły 1. W pobliżu szkoły językowej znajduje się również Muzeum Sztuk Pięknych, Hotel Ritz Carlton oraz sławne centrum handlowe Holt Renfrew.

Zajęcia w szkole będą prowadzone przez wykwalifikowanych native speakerów, a w grupie będzie się uczyć maksymalnie 15 osób. Na czas trwania kursu zapewniamy niezbędne materiały edukacyjne.

No map available.

Poznaj naszą szkołę


Kursy dla młodzieży w Montrealu

W naszej szkole oferujemy kurs standardowy lub intensywny j.  francuskiego  w bezstresowej, przyjemnej atmosferze. Kurs standardowy to cztery lekcji dziennie, czyli 20 lekcji tygodniowo. Kurs intensywny składa się z sześciu lekcji dziennie czyli 30 lekcji w tygodniu. Przy takiej liczbie godzin zrobisz znaczne postępy w nauce i pozostanie Ci jeszcze sporo czasu wolnego na odkrywanie okolicy.

Język francuski będzie Cię otaczać z każdej strony i będziesz mieć wiele możliwości rozmowy w tym języku z mieszkańcami oraz innymi uczniami naszej szkoły językowej. W ten sposób nauka będzie trwać również po zajęciach, a Ty będziesz zaskoczony szybkimi postępami jakie da Ci nasz kurs francuskiego w Montrealu dla młodzieży.

  • Kurs standardowy i intensywny 
  • Obóz językowy dla osób w wieku 14 - 21 lat
  • Certyfikat ukończenia kursu

Rodzaje kursów

Kurs standardowy

20 lekcji 
Min. czas: 2 tygodnie
Wielkość grupy: 13-15 osób

Kurs intensywny

30 lekcji 
Min. czas: 2 tygodnie
Wielkość grupy: 13-15 osób

* 1 lekcja = 45 minut

Lekcje francuskiego w Montrealu dla młodzieży skupiają się na konwersacjach, które pozwalają zdobyć większą swobodę i pewność mówienia. Na kursie francuskiego poszerzysz również swoje słownictwo, poprawisz znajomość gramatyki i będziesz lepiej rozumieć teksty w języku francuskim.

Pierwszego dnia kursu francuskiego w Montrealu napiszesz test językowy. W ten sposób określimy Twój obecny poziom językowy oraz wybierzemy odpowiednią dla Ciebie grupę zajęciową. Na zakończenie kursu językowego otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w zajęciach.


Zakwaterowanie w Montrealu

Po długim i pełnym wrażeń dniu, nauce francuskiego i zwiedzaniu Montrealu, z pewnością będziesz chciał odpocząć w przytulnym miejscu. Zarówno szkolna rezydencja jak i zakwaterowanie u rodzin goszczących zapewnią Ci miejsce, w którym będziesz czuć się komfortowo.

W szkolnej rezydencji będziesz zakwaterowany w pokoju dwuosobowym. Razem z innymi uczniami będziesz mógł ćwiczyć to, czego nauczysz się podczas zajęć z francuskiego, będziesz mógł również nawiązać nowe znajomości. 

Jeśli wybierzesz zakwaterowanie u rodziny goszczącej, również będziesz mieszkać w pokoju dwuosobowym z inną osobą ze szkoły językowej. Tutaj także będziesz mieć okazję do ćwiczenia języka francuskiego z native speakerami. Rodziny goszczące mieszkają zazwyczaj w odległości 20-50 minut (transportem publicznym) od naszej szkoły języka francuskiego.

Podczas obozu językowego w Montrealu Twoje dni będę wypełnione przyjemną nauką, eksplorowaniem miasta i nawiązywaniem nowych znajomości z całego świata. Aby na to wszystko nie zabrakło Ci energii zapewniamy pełne wyżywienie: śniadanie i kolację otrzymasz w miejscu zakwaterowania, a smaczny lunch w formie suchego prowiantu na wynos.

Gdzie chcesz mieszkać w Montrealu?

Rodzina goszcząca

Pokój  1 lub 2-osobowy
Pełne wyżywienie
Wyposażenie typowe dla kraju, zróżnicowane w zależności od gospodarzy
Dojazd od szkoły: do 50 min transportem publicznym

Rezydencja

Pokój 2-osobowy z łazienką i wifi

20 minut od szkoły
Pełne wyżywienie

Prywatna łazienka, pokój dzienny z TV, telefon i internet


Zajęcia dodatkowe na obozie

Montreal to miasto, które ma do zaoferowania coś interesującego dla każdego! Kochasz kulturę? Powinieneś wybrać się przynajmniej do jednego z muzeów, sklepów z antykami lub galerii sztuki zlokalizowanych w centrum miasta. Jeśli lubisz smaczne jedzenie i zakupy, w mieście znajdziesz wiele doskonałych restauracji i centrów handlowych. Z nami pewnością nie będziesz się nudzić – organizujemy międzynarodowe imprezy dla młodzieży z całego świata!

W weekendy organizujemy ekscytujące wycieczki z naszymi opiekunami, podczas których lepiej poznasz okolicę i wiele miejsc wartych odwiedzenia, jak na przykład Island Parks, Mount Royal czy Old Montreal.

W Montrealu organizowanych jest wiele wydarzeń i festiwali w ciągu roku. Miliony turystów przyjeżdżają każdego lata do Montrealu, żeby uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym. Innym ekscytującym wydarzeniem w mieście jest również Weekend Formuły 1. 

Poniedziałek

Rano:
lekcje

Po południu:
Wycieczka zapoznawcza

Wieczorem:
Przyjęcie powitalne

Wtorek

Rano:
lekcje

Po południu:
Konkurs sportów olimpijskich

Wieczorem:
Czas wolny

Środa

Rano:
lekcje

Po południu:
Zwiedzanie

Wieczorem:
Casino Party

Czwartek

Rano:
lekcje


Po południu:
Wycieczka półdniowa do Parku Saint-Drapeau

Wieczorem:
Wieczór DVD

Piątek

Rano:
lekcje

Po południu:
Czas wolny

Wieczorem:
Impreza

Sobota

Rano:
lekcje

Po południu:
Wycieczka całodniowa - Mount Real

Wieczorem:
Czas wolny

Niedziela

Rano:
Czas wolny

Po południu:
Czas wolny

Wieczorem:
Czas wolny

Animacje rozszerzone to dodatkowo płatny program w cenie: 510 PLN / tydzień.

Liczba zajęć dodatkowych w porównaniu do standardowego programu jest dwukrotnie zwiększona.

 

Uczestnicy w wieku 18-21 lat, mają gwarantowaną opiekę i wsparcie pracowników Sprachcaffe jednak nie są oni zobowiązani do uczestnictwa w programie zajęć dodatkowych. Mogą oni jednak brać udział w proponowanych zajęciach i wycieczkach. Uczestnicy w wieku 17 lat i mniej są zobowiązani do uczestnictwa w programie dodatkowym oraz przestrzegania wyznaczonych przez Sprachcaffe godzin powrotów do miejsca zakwaterowania.


Terminy i ceny - obozy językowe w Montrealu

Na kursach językowych stymulujemy kreatywność uczniów, rozwijamy ich umiejętności językowe oraz pracy w grupie. Na lekcjach, w relaksującej atmosferze poznasz struktury gramatyczne i poszerzysz zasób słownictwa. Nasi wykwalifikowani nauczyciele stale będą Cię motywować i chętnie pomogą z wszelakimi trudnościami. Wybierz typ zakwaterowania z pełnym wyżywieniem najlepszy dla Ciebie.

W Montrealu organizujemy różnorodny program zajęć dodatkowych oraz wycieczki krajoznawcze.

Ważne! Ceny poniżej nie obejmują biletów lotniczych!

Osoby powyżej 18 lat mogą zarezerwować również kurs dla dorosłych.

Chcesz zarezerwować bilet lotniczy? Napisz >> tutaj

Zalecamy dodatkowe ubezpieczenie medyczne. Można je wykupić samodzielnie lub zarezerwować u nas.

Co jest zawarte w cenie?

W Sprachcaffe otrzymujesz wszechstronny pakiet zawierający wszystko, czego potrzebujesz do udanego pobytu na kursie językowym, jest wliczone w cenę. Twój pakiet obejmuje wycieczki, zakwaterowanie, kurs językowy, materiały dydaktyczne, certyfikat językowy i oczywiście bezcenne wspomnienia i nowe przyjaźnie.

Cena nie obejmuje natomiast przelotu.

Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie obozu językowego!

Zarezerwuj swój obóz językowy w Montrealu

Transfer: Transfer z/na lotnisko Montreal Trudeau International (YUL) w godzinach 9 – 21. Inne godziny – na zapytanie.

Przyjazd/wyjazd: Przyjazd w niedzielę, rozpoczęcie kursu w poniedziałek, wyjazd w sobotę.

Uwaga: Usługę asysty dla nieletnich oferujemy wyłącznie, jeśli jest wymagana przez linie lotnicze.

W wypadku dojazdu do szkoły komunikacją miejską kursanci powinni zaopatrzyć się w kartę miejską/bilet tygodniowy na komunikację miejską. Warto wziąć to pod uwagę planując kieszonkowe.

*/