Nicea Lazurowe Wybrzeże: wykwintnie i stylowo

Południe Francji znane jest przede wszystkim jako miejsce na wakacje i imprezy dla gwiazd i gwiazdek, ale Lazurowe Wybrzeże ma znacznie więcej do zaoferowania. Na przykład tuż za rogiem znajduje się turkusowe morze. Ocean jest miejscem spotkań wielu mieszkańców, którzy również tutaj uprawiają sport, można np. wypożyczyć rowery wodne lub popływać kajakiem po brzegu morza. Jeśli kochasz wodę, wycieczka łodzią z Cap de Nice do Baie des Anges jest idealna. Z widokiem na pewno zakochasz się w Lazurowym Wybrzeżu. Słynny targ kwiatowy Marché aux Fleurs czeka na Ciebie na kontynencie w Starej Nicei. Jeśli nadal chcesz trochę blichtru i blasku, możesz spodziewać się jednodniowej wycieczki do Monako.
Oczywiście smakosze i miłośnicy kultury również zyskają pieniądze dzięki licznym ofertom jedzenia i sztuki.

Program 35+

Francuski uważany jest za najpiękniejszy język świata i powinieneś uczyć się go w jak najlepszych warunkach. Dla nas oznacza to uczenie się w jednym z najbardziej pięknych miejsc, bycie wspieranym przez zmotywowanych nauczycieli i genialny program zajęć dodatkowych. W skrócie: Nicea to najlepszy wybór.


Nasza szkoła językowa w Nicei

Nasza szkoła znajduje się na skraju starego miasta, w pięknym budynku z belle epoque. Wspaniała Bazylika Notre Dame znajduje się zaledwie kilka metrów dalej, a przystanki autobusowe oraz dworzec kolejowy są w pobliżu.

Studenci mogą spędzać przerwy i wolny czas na lokalnej plaży, która znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od naszej szkoły francuskiego. W słoneczny dzień zajęcia często odbywają się na zewnatrz.
Szkoła w Nicei posiada także:

• Przestronne i dobrze wyposażone sale lekcyjne
• Klimatyzację w każdej sali
• Bibliotekę
• Dostęp do Internetu
• Salon z telewizorem, odtwarzaczem DVD, stołem bilardowym itd
W szkole francuskiego w Nicei zapraszamy na wysokiej jakości lekcje języka. Przyjemna, odprężająca atmosfera jest idealna do nauki. Zanurz się we francuskim stylu życia i języku oraz skorzystaj z niezapomnianych wakacji w Nicei.Oferujemy standardowe i intensywne kursy języka francuskiego a każda klasa ma maksymalnie 12 studentów. A teraz…
Wyobraź sobie: idziesz wzdłuż plaży, a ktoś z miejscowych zbliża się do ciebie i nagle zaczynacie żywą dyskusję, która kończy się wspólnym wypadem na obiad do bistro. Myślisz, że to zbieg okoliczności, ale nie, po prostu znasz już język i potrafisz mówić po francusku!

Najważniejsze informacje o kursie francuskiego

Kurs standardowy

20 lekcji w tygodniu

max. 12 osób; min. 1 tydzień

Wykwalifikowana kadra

Nasi nauczyciele są wykwalifikowani i doświadczeni. Zajęcia prowadzą native speakerzy.

Dorośli 35+

Na tym kursie możesz być pewien, że spotkasz pasjonatów języków w wieku powyżej 35 lat.


Twoje Zakwaterowanie w Nicei

W Nicei zostaniesz zakwaterowany u miłej francuskiej rodziny goszczącej. Do wszystkich ważnych zabytków i oczywiście do szkoły językowej dotrzesz po krótkim spacerze lub komunikacją miejską. Gospodarze zapewnią Ci śniadanie lub śniadanie i obiadokolację.

Zakwaterowanie

Rodzina goszcząca, pokój 1- lub 2-osobowy

wyżywienie

10-30 minut od szkoły

Zwiedzanie

Ogród Botaniczny

Monako

Wzgórze zamkowe

Znajomi

Podczas kursu poznasz ciekawe osoby, z którymi będziesz mógł ćwiczyć umiejętności językowe i odkrywać prawdziwe oblicze Lazurowego Wybrzeża.


Plan podróży

Dzień 1

W niedzielę wylądujesz na lotnisku w Nicei. Stamtąd już blisko do centrum miasta i Twojego miejsca zakwaterowania.

Dzień 2

Twój kurs francuskiego rozpoczyna się w godzinach porannych, co daje szansę żeby poćwiczyć swoje umiejętności językowe przed wieczorem. Po codziennych lekcjach zaprosimy Cię na kieliszek szampana, aby rozpocząć wycieczkę po starym mieście w Nicei.

Dzień 3

Po południu udamy się na wzgórze zamkowe (Colline du Chateau), aby podziwiać wspaniały widok na Niceę. Czy jest lepszy sposób na praktyczne ćwiczenie słownictwa od rana niż piknik?

Dzień 4


Sztuka jest częścią Nicei i, oczywiście, częscią naszego aktywnego programu. W środę odwiedzimy Musée des Beaux-Arts, dając Ci wgląd w różnorodne dzieła francuskich malarzy

Dzień 5


Podobnie jak piękne i stylowe mieśto, flora i fauna w ogrodzie botanicznym "Phoenix Parc Floral de Nice" z pewnością Cię zachwyci. Ponad 150 gatunków zwierząt i 2500 gatunków roślin w 6 strefach klimatycznych sprawia, że ten park jest unikatowy w Europie.

Dzień 6

Tydzień kończy się w piątek wizytą w fantastycznej restauracji. Ciesz się wyśmienitą kuchnią francuską. Pierwsza kolejka na nasz koszt!

Dzień 7

Nie możesz wyjechać z Lazurowego Wybrzeża bez wizyty w Monako. Czemu? To tam spotykają się bogaci i piękni.

Dzień 8

W niedzielę pozwolimy, abyś spędził dzień według własnych upodobań. Zrelaksuj się na plaży, jedz lody lub spaceruj wzdłuż promenady. W jednym z najbardziej atrakcyjnych miast na świecie, niezależnie od tego co robisz, będziesz szczęśliwy.

Dzień 9

Czerwone wina kojarzą się z Francją. A smakują jeszcze lepiej, gdy jesteś naprawdę we Francji. A najlepiej podczas profesjonalnej degustacji win. Santé!

Dzień 10

We wtorek zabierzemy Cię na wycieczkę łodzią wzdłuż francuskiej Riwiery. Zobacz ją z z innej perspektywy i podziwiaj piękne wybrzeże z morza.

Dzień 11


Jak dowiedzieliśmy się podczas degustacji win, do każdego wina pasuje odpowiedni kawałek sera. Aby umożliwić Ci aktywny kontakt z tym przysmakiem, czyli serem francuskim, odwiedzimy farmę mleczarską i wprowadzimy Cię w tą ważną część francuskiej kultury.

Dzień 12

W Musée Masséna można odkryć dzieje sztuki i regionalną historię belle epoque. Znajdziesz tam obrazy, rzeźby, dzieła sztuki i rzemiosła, biżuterię i meble z tego okresu. Szczególnie godne uwagi są maska Napoleona Bonaparte i tiara z macicy perłowej jego pierwszej żony.

Dzień 13


W ostatni wieczór zdasz sobie sprawę, jak polepszył się Twój francuski. Rozrywka czeka na Ciebie w teatrze "La Comédie de Nice". Daj się zadziwić!

Dzień 14

Czas spakować walizkę i wrócić do domu. Jeśli chcesz, chętnie odwieziemy Cię na lotnisko na czas.


Aktywni 35+ w Nicei

 

19.04 - 02.05 lub 20.09 - 03.10.2020r. : 6750 PLN 

 

Liczba uczestników i poziom językowy:

Oferta obejmuje 2-tygodniowy kurs językowy 20 x 45 minut tygodniowo, zakwaterowanie oraz program kulturowy zgodny z opisem. Za dodatkową opłatą można wybrać inny kurs, inne zakwaterowanie, zarezerwować transfer z/i na lotnisko.

W programie kulturalnym zalecany poziom znajomości języka to między A2 i C1.

W razie nie zebrania się grupy, Sprachcaffe oferuje prywatne lekcje lub skrócony program.

Masz pytania lub potrzebujesz wstępnej oferty? Nie wahaj się z nami skontaktować!

Najważniejsze informacje w zasięgu ręki

Całkowicie bezpłatny, ale pełny ważnych informacji: oferowane języki, miejsca docelowe, rózne rodzaje kursów i zakwaterowania.

Zamów bezpłatny katalog