Angielski na Malcie - co w tym takiego fajnego?

Malta to prawdziwa mekka dla osób uczących się języka angielskiego. Co roku wyspę zalewa rzesza kursantów spieszących do szkół językowych (w 2018 roku było ich prawie 90 000!). Najwięcej jest ich przede wszystkim w wakacje, ale śródziemnomorski klimat sprawia, że przyjemnie spędza się tam czas o każdej porze roku.
Sprachcaffe posiada dwa ośrodki, w których w lekcjach angielskiego prowadzonych przez native speakerów mogą wziąć udział zarówno dorośli (St. Julian’s) jak i młodzież (St. Julian’s i St. Paul’s Bay).
Według Malta Tourism Authority w ciągu 5 lat liczba kursantów z Polski wzrosła dwukrotnie. Dlaczego? Jakie są zalety kursów języka angielskiego na Malcie? 3 najważniejsze to klimat, jakość i cena.

Ach ten Klimat

Na Malcie panuje cudowny klimat, co powoduje, że jest ona chętnie odwiedzaną wyspą przez okrągły rok. Często określa się ją jako “wyspę wiecznego słońca”. Czujemy się trochę jakbyśmy byli we Włoszech, skądinąd przebywamy naprawdę blisko Sycylii! Po lekcjach możemy ładować akumulatory na plaży czy też przy basenie. Jest to niezwykle przyjemna alternatywa dla Wysp Brytyjskich, zwłaszcza gdy u nas pogoda płata figle.
Oprócz gwarancji świetnej pogody, Malta zapewni nam niesamowite wrażenia ze względu na swą niesamowitą kulturę. Szczególną uwagę przyciąga piękna architektura. Miasteczka są niesamowite, urokliwe. Widoczne są tu wpływy różnych narodów, które długo walczyły o wpływy na wyspy, między innymi brytyjskie ze względu na fakt, że Malta przez 150 lat była kolonią korony brytyjskiej. W samej Vallecie znajduje się 320 zabytków, co czyni ją jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie (wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO).

Co za jakość!

Nauka w czasie wakacji na Malcie może być naprawdę super skuteczna. Najlepszym dowodem na to  jest fakt, że mamy mnóstwo zadowolonych klientów, którzy decydują się na podróż językową z nami kolejny rok z rzędu. W czasie tej podróży ma się kontakt z językiem obcym 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Po pierwsze na lekcjach, które prowadzone są przez native speakerów, ale nie tylko. Angielski jest cały czas w użyciu, bo na miejscu poznaje się tak niesamowitych ludzi z różnych zakątków świata, że chcesz z nimi non stop rozmawiać! Jest to świetna motywacja. Według statystyk, najwięcej kursantów przylatuje na Maltę z Włoch - 27% wszystkich turystów językowych, Niemiec (12%) i Francji (10%). Co jeszcze fajniejsze, po kursie możesz utrzymywać kontakt z nowymi przyjaciółmi, ćwicząc tym samym angielski!

A ta cena...

Porównując ceny kursu angielskiego na Malcie z Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi, Kanadą czy Australią, nietrudno dostrzec różnice na korzyść wyspy. Z łatwością znajdziecie niedrogi bilet lotniczy, a o resztę zadbamy my. Macie do wyboru noclegi u rodziny goszczącej lub na terenie naszego super kampusu z basenem. Oprócz tego, miło spędzicie czas wolny, korzystając z programu zajęć dodatkowych oferowanego przez zespół Sprachcaffe.

No cóż

Nie ma na co czekać. Rezerwujcie miejsca i pakujcie walizki! Każdy choć raz powinien wybrać się na Maltę. A jeśli jest możliwość połączenia wakacji z praktyczną nauką języka angielskiego, bez którego dziś ani rusz, to już na 100 % czas ruszać! Do zobaczenia na Wyspie Wiecznego Słońca!