Co można robić w Nicei w czasie kursu języka francuskiego?

Wszyscy kochamy Niceę za słoneczną pogodę, plażę i piękno Morza Śródziemnego latem. Należy jednak pamiętać, że to miasto jest znane z całorocznych wydarzeń i festiwali, które zachwycą was bez względu na porę roku, kiedy odwiedzicie miasto. Zastanawiacie się, co robić w Nicei popołudniami w czasie pobytu na kursie czy obozie języka francuskiego? Ten przewodnik miesiąc po miesiącu jest dla Was.

Luty: Miesiąc festiwali w Nicei

Zima jest piękna w Nicei, to możemy powiedzieć na pewno. W lutym odbywa się słynny karnawał w Nicei. Jest to najwspanialszy karnawał we Francji i jeden z najbardziej znanych na świecie. Każdego roku gości kilka tysięcy zadowolonych osób.Znany jest również ze słynnej bitwy kwiatowej. Zaczęło się od jednorazowej próby. Po wielkim sukcesie impreza stała się cykliczna i zainspirowała kilka karnawałów na całym świecie (np. Rio de Janeiro, Cannes ...)W tej bitwie kwiatów zużywa się od 4000 do 5000 świeżych kwiatów. Kwiaty (goździki, róże, mieczyki) pochodzą z lokalnych upraw. Karnawałowe dekoracje w Nicei są robione ręcznie. To wydarzenie odbywa  się od 16 lutego 2019 r. do 2 marca 2019 r.

Ciekawe wydarzenia: Czerwiec

Festiwal muzyczny
Festiwal muzyczny z Nicei znany jest na całym świecie. Jest to jednak jedno z czerwcowych wydarzeń w Nicei! To szczególne wydarzenie i jeden z największych francuskich koncertów z udziałem wielu znanych artystów. Już możesz zarezerwować bilety!


Ironman
To wydarzenie skupia miłośników sportu zainteresowanych triathlonem. Wyścig składa się z pływania na dystansie 3,6 km, jazdy na rowerze przez 180 km i 42 km biegu. Ta bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych dyscyplina jest coraz liczniej praktykowana w Europie. Możesz wziąć udział w zawodach Ironman w Nicei, ale oczywiście, możesz tylko wspierać zawodników w tym imponującym wysiłku.

Lipiec-sierpień
Festiwal Prom Party w Nicei


W czasie tego festiwalu nie śpi się zbyt dużo dzięki wydarzeniom muzycznym, których nie można przegapić. 14 lipca Promenade des Anglais zamienia się w gigantyczną scenę festiwalu Prom Party. Będzie też 7 innych scen prezentujących różne style muzyczne, aby zadowolić wszystkich odbiorców. To wydarzenie w Nicei gości kilka tysięcy widzów. Show kończy się pokazem fajerwerków. Dobra wiadomość jest taka, że ​​koncerty są całkowicie darmowe!


Festiwal fajerwerków

Odbywający się  w Cannes nie tak daleko od Nicei, festiwal fajerwerków odbywa się od 1998 roku. To nic innego jak zgromadzenie najlepszych mistrzów fajerwerków na świecie. Znany na całym świecie festiwal corocznie wita ponad 150 000 osób.Daty: lipiec 14,21,29 i 7 sierpnia 

Festiwal Jazzu

W lipcu, od 17 do 21, odbędzie się Nice Jazz Festival. Ten festiwal muzyczny obchodzi swoje 70. urodziny i odbędzie się w Théâtre de Verdure i na Place Masséna w Nicei. Miejsca te mogą pomieścić ponad 1000 słuchaczy na miejscach siedzących i 6000 na wejściówki stojące. To wydarzenie jest bardzo popularne i kulturowo wsród wszystkich fanów jazzu. Ponad 40 000 widzów przewinie się przez 5 dni tej imprezy.


Październik: Tydzień Teatralny w Nicei
Kolejne wydarzenie kulturalne proponowane w czasie pobytu w tym mieście to tydzień teatrów. Celem tego tygodnia jest popularyzacja artystów z Nicei i lokalnej sceny teatralnej. Spektakle skierowane są dla wszystkich odbiorców. Ceny wejściowe wahają się od 6 € do 12 €.


Co robić w Nicei w listopadzie
Listopad to miesiąc sportu. Ten jesienny miesiąc to czas maratonu a dokłądniej Marathon des Alpes. Ten wyścig odbywający się od 2008 roku zaprasza do odkrywania wspaniałych krajobrazów Riwiery Francuskiej. Dobra wiadomość jest taka, że ​​ten wyścig w całości odbywa się wzdłuż wybrzeża! Każdego roku startuje w nim 14 000 osób, dlaczego ty nie miałbyś być jedną z nich?Data: 4 listopada 2018 r

Grudzień: Jarmark bożonarodzeniowy
Nicea jest znana jako kierunek letni. Ale nie możesz przegapić świątecznego jarmarku, który, odbywa się zimą. Na ponad 60 stoiskach możesz znaleźć smakołyki i rękodzieło. Ten świąteczny targ oferuje również lodowisko, diabelski młyn i wiele animacji. Znajdziesz go w sercu Place Massena, w grudniu, w najbardziej magicznym momencie roku.