St. Julian's czy Lloret de Mar? Co wybierzesz na swoje wakacje marzeń?

Malta i Lloret de Mar to idealne miejsca na spędzenie niezapomnianych wakacji, szczególnie dla młodych ludzi. Co jest najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o Twoje wymarzone wakacje? Specjalnie dla Ciebie porównujemy szczególne cechy Malty i Lloret de Mar!

Okolica

St. Julian's

Malta składa się z kilku wysp: głównej Malty, dwóch mniejszych Gozo i Comino oraz jeszcze kilku niezamieszkałych wysp. Ze względu na wielkość wyspy nigdy nie musisz podróżować na duże odległości, aby dotrzeć do celu. Do wielu popularnych miejsc można dojechać autobusem. Szczególnie popularne są tutaj wycieczki promem na Gozo i Comino, które wyróżniają się plażami z turkusowo-błękitną wodą. Malta ma wiele pięknych miast, które są przesiąknięte historią i obfitują w atrakcyjne stare budynki. Miasta są oddalone od siebie zaledwie o kilka kilometrów, więc możesz odkryć wiele z nich! Stolica Valletta, Sliema, St. Julian’s czy Mdina to tylko wybrane miejsca, które warto zobaczyć.

Lloret de Mar

Lloret de Mar znajduje się na wybrzeżu Costa Brava w hiszpańskim regionie Katalonii. Podobnie jak wiele miast na 220-kilometrowym wybrzeżu Costa Brava, Lloret ma do zaoferowania kilka wspaniałych piaszczystych plaż. Oprócz Platja de Lloret, której nie można przeoczyć odwiedzając miasto, na obrzeżach miasta znajdują się liczne małe zatoczki i długie plaże. Z Lloret de Mar masz z jednej strony okazję szybko dostać się do Barcelony, a z drugiej wybrać się na wycieczkę do przytulnej Girony, która była popularnym miejscem realizacji serialu „Gra o tron”.

Język

St. Julian's

Na Malcie istnieją dwa języki narodowe: angielski i maltański. Podczas gdy Maltańczycy zwykle rozmawiają ze sobą w języku maltańskim, wszyscy tutaj mówią również po angielsku, co sprawia, że turyści i podróżnicy mogą czuć się tu komfortowo. Dlatego Malta jest tak popularnym krajem na wyjazdy językowe - uczysz się angielskiego w kraju anglojęzycznym i cieszysz się atmosferą wyspy. Może wyjazd językowy na Maltę również dla Ciebie byłby czymś wartym uwagi?

Lloret de Mar

Ponieważ Lloret de Mar leży w regionie Katalonii, miejscowi mówią po katalońsku. Nie jest to hiszpański dialekt, ale własny język. Wszyscy rozumieją tam również hiszpański, ale Katalończycy zawsze chcą pozostać wierni swojej tradycji i wolą mówić we własnym języku. W Lloret de Mar możesz równie dobrze porozumiewać się, mówiąc po angielsku. Większość miejscowych rozumie angielski i chętnie pomaga turystom posługującym się tym językiem.

Imprezy

St. Julian's

Każdy, kto chce imprezować na Malcie, słyszał pewnie o St. Julian's. Dzielnica zwana Paceville nie bez powodu jest tak sławna. Ponieważ wszystkie kluby i bary są w jednym miejscu, nie musisz pozostawać w tym samym klubie cały wieczór, możesz po prostu przenieść się do następnego! Spotkasz tu wielu kursantów, studentów, lokalsów i wczasowiczów, z których większość ma mniej niż 25 lat. Do klubów można wejść od 16 roku życia. Wejście jest często bezpłatne, a napoje nie są zbyt drogie. Możesz więc przeżyć niezapomniany wieczór nawet z niskim budżetem!

Lloret de Mar

Dzięki ponad 100 barom i klubom Lloret de Mar jest zdecydowanie jednym z imprezowych bastionów w Europie! Na dystansie 1,5 km można znaleźć mnóstwo barów i klubów. Tutaj spotyka się prawie wyłącznie młodych ludzi. Na doskonały początek wieczoru możesz delektować się koktajlami w jednej z przyjemnych kawiarni czy barów na plaży. Następnie udasz się na dyskotekę Colossos, Revolution, Texas lub cokolwiek innego Ci się najbardziej spodoba. Nawet jeśli wybór jest trudny, na pewno będziesz się dobrze bawić!

Zajęcia w czasie wolnym

St. Julian's

Dni można oczywiście spędzić na jednej z wielu plaż na Malcie, takich jak Golden Bay, Mellieħa Beach czy Blue Lagoon. W ofercie jest często wiele sportów wodnych, takich jak pływanie na bananie lub windsurfing. Dzięki temu dzień na plaży nie będzie nudny! Koniecznie trzeba odwiedzić miasta Malty. Szczególnie stolica Valletta powinna znaleźć się w Twoim planie podróży. Tutaj możesz iść na zakupy, delektować się kulinarnymi przysmakami lub po prostu pospacerować alejkami. A może chcesz poznać Maltę z innej strony? Na przykład z łodzi lub quadem!

Lloret de Mar

Oprócz dobrych imprez, Lloret de Mar ma do zaoferowania wiele więcej! Wycieczki statkiem są bardzo popularne, zaczynając od portu w Lloret de Mar i kierując się w różne miejsca. Park wodny Water World, który ma wiele zjeżdżalni, basenów ze sztuczną falą, a nawet skoki na bungee. Ci, którzy wolą nieco bardziej suchy klimat, mogą odkryć piękne szlaki turystyczne, odwiedzić jeden z dwóch zamków lub wybrać się na zakupy po mieście.

Co teraz..?

Teraz masz doskonały przegląd szczególnych cech obu miejsc. Nie możemy powiedzieć, które z nich jest lepsze, ponieważ Malta i Lloret de Mar mają fajne imprezy, niezwykłe możliwości spędzania wolnego czasu i wspaniałe krajobrazy. Wolisz wybrać się na małą wyspę, czy na rozległe wybrzeże Costa Brava? Wolisz hiszpański czy angielski? Nawet jeśli decyzja może być trudna, lato na pewno będzie niezapomniane!