Najlepsze apki, które pokocha każdy turysta

Jesteś już przygotowany do kolejnej podróży? Jednak wiesz, że jak zwykle zapomnisz o czymś, co okaże się potrzebne? Czasami będzie to odpowiednie ubranie (jeśli akurat zawiedzie prognoza pogody), innym razem mapa. W dzisiejszych czasach w wielu sytuacjach uratuje nas skorzystanie z informacji dostępnych poprzez aplikacje mobilne. Chcesz poznać najlepsze z nich?Around me

Umierasz z głodu i szukasz inspiracji, co by zjeść? A może po prostu chcesz znaleźć najbliższy bankomat? Dzięki AroundMe dowiesz się, gdzie jest najbliższa restauracja, bank, stacja benzynowa, a także zarezerwujesz hotel i sprawdzisz, co grają w kinie. Trafna informacja dostępna od ręki.

CheckMyBus

CheckMyBus podaje trasy, rozkłady jazdy oraz ceny ponad 300 firm autobusowych w 50 różnych krajach. Dostępna jest wersja na iOS, Android i Windows Phone, dzięki czemu nie trzeba już z wyprzedzeniem organizować trasy przejazdu przed przybyciem do celu swojej podróży. Daj ponieść się przygodzie!

CityMapper

Citymapper to najlepsza aplikacja, która ułatwia poruszanie się po dużych miastach. Sprawdzisz dzięki niej, gdzie jest najbliższa stacja metra czy przystanek autobusowy, jaką linią autobusową najszybciej dotrzesz do celu podróży, a także otrzymasz powiadomienie, jeśli w mieście, które odwiedzasz jest strajk lub komunikacja miejska akurat nie działa. Citymapper sprawia, że przemieszczanie się po ponad 40 miastach na całym świecie staje się prostsze.

Currency Converter Plus

Jeżeli podróżujesz po Europie, w większości krajów wystarczy, że będziesz miał ze sobą euro. Jednak, w innych państwach, wymiana pieniędzy na inną walutę może przysporzyć Ci nieco kłopotu. Jedną z najlepszych aplikacji dla podróżnych, która pomoże w przeliczaniu walut jest Currency Converter Plus. Nie zajmuje dużo pamięci i jest szybka, a ponad to, nie wymaga użycia dostępu do Internetu.  

Diana

Lubisz włóczyć się po różnych zakątkach miasta? Jak już się zmęczysz, z pewnością będziesz chciał znaleźć miłe miejsce na odpoczynek: taras, bar, miejsce, gdzie napijesz się piwa czy wina. Zazwyczaj aplikacje podają sugestie na podstawie Twojej aktualnej lokalizacji, ale czy nie lepiej byłoby, gdyby aplikacja uwzględniała Twoje preferencje? Najlepiej dać się poznać aplikacji i dać się poprowadzić zgodnie ze swoimi gustami.

Entrain

Entrain to jedna z aplikacji dla podróżujących, która cieszy się ogromnym zadowoleniem użytkowników. Dane opracowywane przez Uniwersytet Michigan są niesamowite. Aplikacja analizuje zachowanie Twojego ciała z uwzględnieniem różnych czynników. Dzięki temu, można przewidzieć rozmaite zachowania, i to dlatego cieszy się ona dużym zainteresowaniem turystów podróżujących do miejsc w innych strefach czasowych. Szybko pomaga zregenerować się, odespać i pozbyć jet lagu. Niesamowite odkrycie.

Google Translate

Nie można zapomnieć o tej aplikacji. Może jakość tłumaczeń pozostawia wiele do życzenia, ale Google Translate ma najlepszy feedback od swoich podróżujących użytkowników. Często używa się go do tłumaczenia dłuższych tekstów, dzięki czemu można przekazać miejscowym, czego się szuka. W niektórych krajach można go wykorzystać jeszcze lepiej, ponieważ jest wzbogacony o opcję tłumaczenia wiadomości SMS.

Hyperlapse

Hyperlapse to aplikacja dla turystów, którą niemal każdy ma już na swoim telefonie. Należy do Instagrama i opiera się na technice Stop Motion (tworzy animowane obrazy ze zwykłych zdjęć). Nie będziesz musiał zatrudniać specjalistów, aby sprawili, że Twój film będzie niesamowity. Może nagrasz filmik taki jak ten poniżej?

PackPoint

Nie wiesz, co spakować do walizki? Nie jesteś pewny, jakich ubrań będziesz potrzebował w miejscu, do którego jedziesz? Nie martw się, mamy dla Ciebie aplikację. Packpoint pomoże Ci przygotować listę rzeczy, które trzeba spakować w zależności od typu i długości Twojej podróży, planowanych zajęć i prognozy pogody. Jak wspaniale jest podróżować po świecie!

PassWallet

Pass Wallet to aplikacja, dzięki której zapiszesz w jednym miejscu bilety na samolot i na pociąg, a także karty pokładowe, które należy okazać, wsiadając do danego środka transportu. Aplikacja jest darmowa, ale dostępna tylko na Android. Dzięki niej, możesz również zarezerwować bilety do kina, teatru czy na koncert. Podczas podróży potrzebujesz przecież nie tylko biletów na przejazdy. Dzięki aplikacji dostęp do rozrywek staje się łatwiejszy.
Prey Anti-Theft
Jeżeli zawsze gubisz rzeczy, ta aplikacja jest stworzona dla Ciebie! Dzięki Prey Anti-Theft zlokalizujesz swój telefon, aktywujesz alarm i zrobisz wiele innych rzeczy. Aplikacja jest całkowicie darmowa. Świetnie! Bywa pomocna nie tylko w przypadku, gdy zgubisz telefon. Wszyscy wiemy, że słynne miasta są pełne złodziei. Aplikacja ma dodatkowe zabezpieczenie – możesz w takiej sytuacji zablokować telefon.

Uber

Bardzo popularna, a ostatnio także kontrowersyjna aplikacja, która pomoże pomoże Ci w czasie wyjazdu. Gdy zgubisz się w jakimkolwiek mieście na świecie, nie potrzebujesz już gotówki. Najlepszym rozwiązaniem jest włączenie aplikacji i znalezienie kierowcy, który zawiezie Cię do Twojego hotelu, czy gdziekolwiek będziesz chciał. Co najlepsze, Uber działa w 82 państwach na całym świecie.

Yuggler

Ta aplikacja jest przede wszystkim dla osób podróżujących z dziećmi. Yuggler znajduje dla Ciebie miejsca w Twojej okolicy przeznaczone dla dzieci. Używając odpowiednich filtrów, znajdziesz wskazówki dotyczące danych rekomendacji.
To najlepsze aplikacje na telefon dostępne na rynku. Znacie jakieś inne? Podzielcie się swoimi ulubionymi w komentarzu na Facebooku (www.facebook.com/SprachcaffePolska)! Czekamy na wiadomości od Was!