Magazyn podróżniczy Sprachcaffe

Magazyn

Kultura


W czasach niepewności wiele osób decyduje się na dłuższy wyjazd za granicę. Brexit i polityka wizowa Stanów, możliwość uczenia się online na wielu uczelniach, dyskryminacja mniejszości w Polsce sprawiają, że au pair to już nie tylko pomysł na  gap year po liceum czy studia. Jeśli szukasz programu typu Work and Travel, żeby wyjechać gdzieś daleko - do Chin, Australii, Stanów, czy Nowej Zelandii warto rozważyć wyjazd jako au pair.Au pair to…

Czytaj dalej

Je ne parle pas français – któż nie chciałby znać francuskiego? Czy nadal odkładasz naukę tego języka na później? Nie każdy ma chęć ślęczeć nad nudną gramatyką. W porządku! Może wolisz więcej popcornu i netflix? Mamy dla ciebie coś.

Czytaj dalej

Planując kurs językowy w Niemczech, warto mieć na uwadze fakt, że oprócz zgłębiania języka niemieckiego, jest to doskonała okazja, by poznać ten kraj pod względem kulturowym i historycznym. Podróż językowa to wielka rzecz!

Czytaj dalej

31 października już niedługo… Czas dowiedzieć się nieco więcej o wywodzącym się z kultury amerykańskiej Halloween, które coraz bardziej rozprzestrzenia się po całym świecie.
Najhuczniej jest obchodzony w krajach takich jak Wielka Brytania, USA, Kanada czy Irlandia. Dlatego zapraszamy Was do śledzenia relacji na Instagramie z naszych szkół w Ameryce Północnej i Anglii, aby poczuć tę specyficzną atmosferę!

Czytaj dalej

W obchodach jakich świąt już uczestniczyliście? Jakie są na Waszej liście? Z pewnością nie możecie przegapić 7 poniższych! Od Indii po Brazylię i Irlandię. Musicie przeżyć to osobiście!

Czytaj dalej

Co roku jedną z szkół Sprachcaffe odwiedza grupa blogerów, z którymi chcemy podzielić się wyjątkowym doświadczeniem podróży językowej Sprachcaffe.
Tegoroczny BlogFamTrip odbył się na Malcie, cudownej śródziemnomorskiej wyspie, gdzie można uczyć się angielskiego. Grupa influencerów z całego świata miała okazje poznać się nawzajem i zobaczyć wspaniałą atmosferę naszej szkoły.
Zobaczcie jak wyglądał ich kurs językowy i jak wyglądała rodzina…

Czytaj dalej

Kolorowe zajączki i pisanki to najbardziej rozpoznawalne symbole wielkanocne. Chcielibyśmy przybliżyć Wam trochę innych zwyczajów, które związane są z Wielkanocą, panujących w różnych państwach Europy.

Czytaj dalej

Kolędy świąteczne zaczynają być grane w sklepach tuż po Wszystkich Świętych. Wielu z nas zaczyna wtedy powoli przygotowywać się do świąt, przygotowuje dekoracje, zaczyna poszukiwania bombek do ubrania drzewka świątecznego oraz sporządza świąteczną listę piosenek na ten wyjątkowy czas. Wszyscy znamy słowa "Cichej nocy", "Bóg się rodzi", czy  "Dzisiaj w Betlejem". Wszędzie na świecie mamy piosenki, które ożywiają grudniowe noce przy kominku.…

Czytaj dalej