Magazyn podróżniczy Sprachcaffe

Magazyn

Turystyczne porady


Podróżowanie może być niezwykle wzbogacającym doświadczniem, nie tylko dla nas, ale też dla gospodarki kraju, który odwiedzamy.

Czytaj więcej

Jakie znaczenie w podróży ma znajomość języka obcego? Jak wybrać cel podróży? Co wziąć pod uwagę planując wycieczkę w trakcie pandemii covid-19? Między innymi tego dowiemy się z wywiadu z hiszpańsko-peruwiańską parą blogerów.

Czytaj więcej

Nareszcie można znowu wybrać się na wycieczkę językową na Maltę! Nasza szkoła językowa Sprachcaffe zostanie ponownie otwarta 1 czerwca 2021 roku. Oczekujemy na wielu uczniów, którzy chcieliby nauczyć się języka angielskiego i jednocześnie spędzić niezapomniane wakacje z międzynarodowymi uczestnikami na różnorodnej wyspie. W Sprachcaffe opracowaliśmy kompleksową koncepcję bezpieczeństwa, która umożliwia beztroskie wakacje na Malcie. Dowiedz się…

Czytaj więcej

Które miesiące są najlepsze na wakacje na Malcie? Które na plażowanie a które na zwiedzanie? Które będą idealne dla osób młodych, dla rodzin z małymi dziećmi, a które dla starszych? To pytanie zadaje sobie każdego roku tysiące urlopowiczów oraz uczestników kursów językowych, z których słynie wyspa. Termin wyjazdu wpływa również na ceny na Malcie - zatem kiedy wyjechać?
Aby pomóc Wam wybrać odpowiedni termin wyjazdu prezentujemy zestawienie…

Czytaj więcej

Malta i Lloret de Mar to idealne miejsca na spędzenie niezapomnianych wakacji, szczególnie dla młodych ludzi. Co jest najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o Twoje wymarzone wakacje? Specjalnie dla Ciebie porównujemy szczególne cechy Malty i Lloret de Mar!

Czytaj więcej

Kiedyś wystarczyła słowniczek z rozmówkami, spontanicznie kupiony bilet i ruszaliśmy w różne zakątki świata. 2020 rok przyniósł dużo zmian - podpowiadamy, jak to wszystko ogarnąć, gdzie sprawdzać aktualną sytuację w wybranych krajach i jak cieszyć się podróżą w 2021 roku!

Czytaj więcej

Odpowiedź na to pytanie tylko pozornie jest prosta. Entuzjaści plażowania na pewno skorzystają z upalnej letniej pogody, ale Wyspa ma do zaoferowania wszystkim coś więcej i to przez cały rok!

Czytaj więcej

W czasach niepewności wiele osób decyduje się na dłuższy wyjazd za granicę. Brexit i polityka wizowa Stanów, możliwość uczenia się online na wielu uczelniach, dyskryminacja mniejszości w Polsce sprawiają, że au pair to już nie tylko pomysł na  gap year po liceum czy studia. Jeśli szukasz programu typu Work and Travel, żeby wyjechać gdzieś daleko - do Chin, Australii, Stanów, czy Nowej Zelandii warto rozważyć wyjazd jako au pair.Au pair to…

Czytaj więcej

Planując kurs językowy w Niemczech, warto mieć na uwadze fakt, że oprócz zgłębiania języka niemieckiego, jest to doskonała okazja, by poznać ten kraj pod względem kulturowym i historycznym. Podróż językowa to wielka rzecz!

Czytaj więcej