Turystyczne porady

Francuski jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków na całym świecie. Ponadto, francuski jest oficjalnym językiem w niemal 29 krajach i jest używany w wielu regionach świata. Język francuski to drugi co do rozpowszechnienia oficjalny język na świecie. Ciekawym jest także, że to właśnie francuski, a nie angielski, jest językiem roboczym ONZ i Unii Europejskiej. Z około 300 milionami użytkowników, nauka tego języka stanowi doskonałe…

Czytaj więcej

Czy kiedykolwiek zakochałeś się w kimś i miałeś wahania przed podejściem do niego i wyrażeniem swoich uczuć? Nie martw się już więcej, mamy dla ciebie rozwiązanie. Teraz możesz użyć tych tekstów do podrywania po angielsku, aby wyrazić swoje uczucia w najbardziej możliwy kiczowaty sposób.

Czytaj więcej

Frankfurt, tętniący życiem ośrodek finansowy Niemiec, jest dobrze znany ze swoich wysokich wieżowców i ruchliwej dzielnicy biznesowej, a także ze swojego bogatego dziedzictwa historycznego. Miasto pełne pasjonujących wycieczek, które zapewniają odwiedzającym pełne zanurzenie w doświadczeniu, kryje się pod swoją współczesną powierzchnią. We Frankfurcie każdy podróżnik znajdzie coś, co go zauroczy, bez względu na to, czy jest miłośnikiem historii,…

Czytaj więcej

Podróżowanie może być niezwykle wzbogacającym doświadczniem, nie tylko dla nas, ale też dla gospodarki kraju, który odwiedzamy.

Czytaj więcej

Jakie znaczenie w podróży ma znajomość języka obcego? Jak wybrać cel podróży? Co wziąć pod uwagę planując wycieczkę w trakcie pandemii covid-19? Między innymi tego dowiemy się z wywiadu z hiszpańsko-peruwiańską parą blogerów.

Czytaj więcej

Nareszcie można znowu wybrać się na wycieczkę językową na Maltę! Nasza szkoła językowa Sprachcaffe zostanie ponownie otwarta 1 czerwca 2021 roku. Oczekujemy na wielu uczniów, którzy chcieliby nauczyć się języka angielskiego i jednocześnie spędzić niezapomniane wakacje z międzynarodowymi uczestnikami na różnorodnej wyspie. W Sprachcaffe opracowaliśmy kompleksową koncepcję bezpieczeństwa, która umożliwia beztroskie wakacje na Malcie. Dowiedz się…

Czytaj więcej

Które miesiące są najlepsze na wakacje na Malcie? Które na plażowanie a które na zwiedzanie? Które będą idealne dla osób młodych, dla rodzin z małymi dziećmi, a które dla starszych? To pytanie zadaje sobie każdego roku tysiące urlopowiczów oraz uczestników kursów językowych, z których słynie wyspa. Termin wyjazdu wpływa również na ceny na Malcie - zatem kiedy wyjechać?
Aby pomóc Wam wybrać odpowiedni termin wyjazdu prezentujemy zestawienie…

Czytaj więcej

Malta i Lloret de Mar to idealne miejsca na spędzenie niezapomnianych wakacji, szczególnie dla młodych ludzi. Co jest najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o Twoje wymarzone wakacje? Specjalnie dla Ciebie porównujemy szczególne cechy Malty i Lloret de Mar!

Czytaj więcej

Kiedyś wystarczyła słowniczek z rozmówkami, spontanicznie kupiony bilet i ruszaliśmy w różne zakątki świata. 2020 rok przyniósł dużo zmian - podpowiadamy, jak to wszystko ogarnąć, gdzie sprawdzać aktualną sytuację w wybranych krajach i jak cieszyć się podróżą w 2021 roku!

Czytaj więcej

Odpowiedź na to pytanie tylko pozornie jest prosta. Entuzjaści plażowania na pewno skorzystają z upalnej letniej pogody, ale Wyspa ma do zaoferowania wszystkim coś więcej i to przez cały rok!

Czytaj więcej