Magazyn podróżniczy Sprachcaffe

Magazyn

Języki


Jeśli chodzi o naukę hiszpańskiego, być może zastanawiałeś się, który hiszpański akcent jest dla Ciebie lepszy? Czy akcent hiszpański jest lepszy niż akcent latynoamerykański? Czy powinienem nauczyć się meksykańskiego hiszpańskiego, bo zawsze marzyłem o tym, żeby tam pojechać? Czy istnieje neutralny hiszpański, który działa we wszystkich krajach?

Cóż, prawda jest taka, że nie ma lepszego języka hiszpańskiego niż jakikolwiek inny, ani…

Czytaj więcej

Język chiński jest najczęściej używanym językiem na świecie. Naukowcy doszli do wniosku, że nauka chińskiego może utrzymać sprawność mózgu. Dzieje się tak, ponieważ trenowana jest zarówno prawa, jak i lewa półkula mózgu, ponieważ w języku chińskim często trzeba odróżnić słowa od siebie. W związku z tym poprawia się również zdolność poznawcza. Wymieniliśmy 5 najważniejszych faktów dotyczących języka chińskiego, które poszerzą Twoją znajomość…

Czytaj więcej
numeri in inglese da 1 a 1000

Czy podcasty mogą nam pomóc w nauce języka obcego? Jasne, że tak. Na pewno osłuchamy się trochę z akcentem i poznamy wyrażenia typowe dla native speakerów. Sprawdźcie, jakich podcasty warto posłuchać, by poprawić swój angielski!

Czytaj więcej

Formę przeszłą czasowników dla czasu Past Simple oraz formę Past Participle (stosowana w czasach Present oraz Past Perfect) tworzymy zazwyczaj poprzez dodanie do bezokolicznika końcówki -(e)d. Jest jednak wiele wyjątków. Zapoznajcie się z setką najpopularniejszych czasowników nieregularnych w języku angielskim!

Czytaj więcej

Je ne parle pas français – któż nie chciałby znać francuskiego? Czy nadal odkładasz naukę tego języka na później? Nie każdy ma chęć ślęczeć nad nudną gramatyką. W porządku! Może wolisz więcej popcornu i netflix? Mamy dla ciebie coś.

Czytaj więcej

Wahasz się nad zaczęciem kursu online? Podpowiadamy, dlaczego warto. 

Czytaj więcej

Jedną ze świetnych metod ćwiczenia języka i poszerzania swojego słownictwa jest regularne czytanie materiałów w języku obcym. Ostatnio chyba o niczym nie czytamy więcej jak o koronawirusie.

Czytaj więcej

31 stycznia 2020 roku doszło do Brexitu, o którym dużo mówi się już od 2016 roku. Wtedy to miało miejsce referendum w tej sprawie. Na pewno niektórzy z Was mają wątpliwości, co to właściwie oznacza, kogo dotyczy, itp. Tak naprawdę wiele zostaje jeszcze do wyjaśnienia, jednak postaramy się Wam przybliżyć po krótce informacje dotyczące zagranicznych kursów językowych.

Czytaj więcej