2 tygodnie: od 7200 zł

W cenie: kurs standardowy, zakwaterowanie, opłaty rejestracyjne, test kwalifikujący i dyplom ukończenia kursu

Sprawdź oferty!

Nauka języka francuskiego w słonecznej Nicei

Nicea to dużo więcej niż stolica Lazurowego Wybrzeża... Jest to jedno z największych miast we Francji, które zamieszkuje tyko 500 tysięcy osób. W sezonie turystycznym widać jednak jak to miasto tętni życiem. W Nicei znajdziesz muzea, butiki, rynki miejskie, urocze kawiarenki oraz szalone życie nocne, wszytko to sprawia, że Nicea jest doskonałym miejscem do odwiedzenia.

Nauka francuskiego w Nicei odbywa się w naturalnym środowisku, dzięki czemu efektywność tej formy kursu jest bardzo duża. Odkryj skarby Nicei razem ze Sprachcaffe. Nasze kursy w Nicei są zróżnicowane i oferujemy coś odpowiedniego dla każdego: kursy standardowe, intensywne oraz egzaminacyjne. Słoneczna przygoda jezykowa?

Położenie

Nad Lazurowym Wybrzeżu czeka na Ciebie turkusowe morze i perłowa biała plaża.

Kąpiele słoneczne

Ciesz się podróżą językową w słońcu - w Nicei panuje najlepsza śródziemnomorska pogoda - w sam raz na plażowanie.

Kultura

W mieście możesz też odkrywać różnorodne formy kultury z dala od nauki i plażowania: jest tu wiele galerii sztuki i muzeów.

Francuskie smaki

Odkrywaj Francję wszystkimi zmysłami, nie tylko wzrokiem, ale także smakiem: daj się zainspirować francuską kuchnią!

Jak wygląda nauka w Nicei?

Dlaczego nauka francuskiego w szkole w Nicei ze Sprachcaffe?

Nasze ekscytujące kursy francuskiego w Nicei to z pewnością wyjątkowe doświadczenia: na kursach językowych uczysz się francuskiego od native speakerów i jednocześnie możesz odkrywać jedno z najpiękniejszych miast nadmorskich w Europie. Plaża - w połączeniu z klimatem śródziemnomorskim - jest szczególnie dobrym miejscem do nauki i odpoczynku. Przeczytaj również opinie studentów o kursie w Nicei, które nam przesłali :)

Kurs w Nicei to wartościowa inwestycja w Twoją przyszłość, która daje możliwość poznania unikalnych miejsc, uzyskania przydatnego doświadczenia i nawiązania nowych znajomości. Wykorzystaj czas na odkrywanie okolicznych miejsc, m.in. pięknego Côte d'Azur czy upraw winorośli w głębi lądu. Odkryj jak wiele korzyści ma dla Ciebie udział w kursach francuskiego w Nicei ze Sprachcaffe :-)


Szkoła języka francuskiego w Nicei

Doświadcz lekcje francuskiego na najwyższym poziomie w naszej szkole językowej w Nicei. W przyjemnej, zrelaksowanej atmosferze, twój postęp w nauce nie będzie długo się czekał. Zanurz się w francuskim stylu życia i języku oraz ciesz się niezapomnianymi wakacjami językowymi w Nicei.

Blisko plaży

Plaża jest oddalona tylko o 10 minut spacerem.

Dobrze wyposażone pokoje

Jasne klasy zapewniające przytulną atmosferę nauki

Inne udogodnienia

Biblioteka, dostęp do internetu, sala rekreacyjna z telewizorem i stołem bilardowym

Bezpośrednio w Starym Mieście

Szkoła językowa znajduje się w pięknym budynku z epoki Belle Époque.


Kursy jezyka francuskiego w Nicei we Francji

Nadmorska stolica Francji, Nicea położona w Prowansji nad Lazurowym Wybrzeżem zaprasza na kursy francuskiego do szkoły Sprachcaffe zlokalizowanej około 20 minut od plaży. Nicea jest rajem turystycznym w okresie wakacyjnym. Okolica miasta to piękne obszary porośnięte drzewami oliwek, cytrusów czy winorośli. Połączenie nauki i wypoczynku w Nicei? Efektywnie i słonecznie ze Sprachcaffe. 

Po przyjeździe doNicei napiszesz test językowy i ocenimy Twój obecny poziom języka francuskiego i skierujemy Cię do najlepszej grupy. Będziesz więc mieć pewność, że osoby z Twojego kursu są na tym samym poziomie językowym. 

Zobacz kursy języka francuskiego w Nicei jakie oferujemy:
Forma zajęć, długość trwania Twojego kursu również są zależne tylko od Ciebie. Elastyczność zajęć jest bardzo ważnym aspektem w Sprachcaffe. Rekomendujemy kursy francuskiego trwające minimum 2-3 tygodnie tak aby efektywność nauki była jak największa. Nasi kursanci to m.in: Włosi, Niemcy, Brazylijczycy, Szwedzi. Poznasz więc wiele nowych międzynarodowych znajomości! Francuskim będziesz otoczony 24 godziny na dobę gdyż po kursie będziesz mieć czas na inne zajęcia dodatkowe jak i zwiedzanie Nicei.

Rodzaje kursów w Nicei

Kurs standardowy

20 lekcji tygodniowo (15 godzin)
Min. czas: 1 tydzień
Wielkość grupy: do 12 osób

Więcej informacji>>

Kurs intensywny

30 lekcji (22,5 godziny tygodniowo)
Min. czas: 1 tydzień
Wielkość grupy: do 12 osób

Więcej informacji>>

* 1 lekcja = 45 minut Minimalny wiek uczestników kursu to 18 lat. W przypadku osób w wieku 16 -  17 lat istnieje możliwość uczestnictwa w kursie na specjalne zapytanie.

Opinie naszych kursantów z Nicei:

"My host mother was great! And my roommate and I turned out to be extremely close, I couldn't have asked for a better one. The accommodation was good too, and if you stay there long enough it really starts to feel like home after you've been out all day. A brief description of my experience is impossible! I had one of the best summers I've ever had in just the three weeks that I spent in Nice."

Allisa (Canada)

"I had the time of my life! It was very easy for me to make friends and enjoy my time in France. I went to this program on my own and I think that was the best choice I could have made. I did meet people who came with other people and they were not as social with everyone else in the program. Over all this program was a super positive experience and it makes me excited to travel the world! I LOVED my teacher and our class, but everything we did in class I already have learned, but the thing that was the most beneficial was the speaking in class. The staff was great! DO IT!"

Brooke (United States)

"Our clients who were in Nice came today to share their experience with us. They both are totally in love with Sprachcaffe. For one hour they were telling us their impressions. They are extremely happy with the teachers, the excursions, the food, the weather - everything was absolutely perfect. I want to thank you for everything you did for them and please send our gratitude to you colleagues in Nice."

Krastiyana & Mariana (Bulgaria)


Zakwaterowanie w Nicei ze Sprachcaffe

W Nicei oferujemy Ci różne typy zakwaterowania, tak aby Twój kurs językowy we Francji był tak przyjemny, jak to tylko możliwe. Jesteśmy pewni, że mamy dla Ciebie odpowiedni rodzaj zakwaterowania i dzięki temu będziesz się czuć komfortowo a Twój kurs językowy będzie dla Ciebie niezapomnianym doświadczeniem.

We wszystkich wariantach będziesz mieć możliwość komunikowania się z mieszkańcami lub innymi studentami szkoły językowej w przyjemnym otoczeniu i w ten sposób ćwiczenia tego, czego się nauczysz na zajęciach.

Zakwaterowanie w godzinach 15:00-20:00.

Dostępne formy zakwaterowania na Lazurowym Wybrzeżu

Hotel w Nicei

pokój 2*-osobowy (tylko dla wspólnych rezerwacji)
wyżywienie BB

Rezydencja

pokój 1-osobowy
bez wyżywienia

*W Hotelu i apartamencie standardowym pokój 2-osobowy możliwy tylko dla 2 osób rezerwujących razem (2 oddzielne łóżka) BB - śniadanie, HB - śniadanie i obiadokolacja, FB - pełne wyżywienie

Czas wolny w Nicei

Nad Lazurowym Wybrzeżem nad Morzem Śródziemnym znajduje się Nicea - jedna z najpiękniejszych miejscowości we Francji. Okolice miasta znane są m.in z uprawy cytrusów, oliwek, winorośli i licznych kwiatów. Piaszczyste plaże, pewna i słoneczna pogoda, krystalicznie czysta woda są powodem dlaczego właśnie Nicea uznawana jest za wakacyjny kurort Francuzów i wielu Europejczyków. Niezliczona liczba atrakcji obejmuje liczne sporty wodne i popularne miejsca kulturalne.  Odwiedź pobliskie miasto Cannes, jesli chcesz poczuć się chociaż przez chwilę jak celebryta.  Podczas pobytu w Nicei możesz dowolnie podróżować do pobliskich miast i odkrywać uroki Lazurowego Wybrzeża. Dla entuzjastów sportów dobrą wiadomością jest, że w odległości 15 minut od szkoły znajduje się siłownia, liczne korty tenisowe, miejsca do biegania i ściezki rowerowe. Wieczorem możesz odwiedzić jedno ze słynnych kasyn lub klub na starym mieście - wciąż szkoląc swój francuski.  

Twój wyjazd językowy w pigułce

Poniedziałek

Rano:
lekcje

Po południu:
czas wolny

Wieczorem:
impreza powitalna

Wtorek

Rano:
lekcje

Po południu:
zwiedzanie miasta

Wieczorem:
czas wolny

Środa

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Kino na świeżym powietrzu

Czwartek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Zwiedzanie Muzeum Chagalla

Wieczorem:

Czas wolny

Piątek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Szkolna dyskoteka

Sobota

 

Całodniowa wycieczka

do Monako

 

 

Niedziela

 

Całodniowa wycieczka

do Wersalu

Proszę mieć na uwadze, że podany plan to tylko przykładowy tydzień i nasze rekomendacje, co do spędzania czasu wolnego. Wycieczki, godziny i zajęcia mogą różnić się w zależności od terminu podróży językowej i mogą za nie obowiązywać dodatkowe opłaty (płatne na miejscu).
Poniżej znajduje się przegląd corocznych wydarzeń w Nicei, w których warto wziąć udział. Nie znalazłeś nic w terminie swojego wyjazdu? Nic straconego! To tylko niektóre wybrane wydarzenia, Nicea ma do zaoferowania wiele więcej. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, nie wahaj się skontaktować z naszym personelem w Sprachcaffe Nicea!

Fete du Citron (luty): Spektakularny festiwal folklorystyczny w Mentonie absolutnie warto zobaczyć! Miasto było największym dostawcą cytrusów w 1929 roku i od tego czasu raz w roku świeciło na żółto. Gigantyczne motywy cytrusowe można podziwiać wszędzie przez dwa tygodnie, imponująca nocna parada kończy się fajerwerkami.

Foire Internationale de Nice (marzec): Międzynarodowe targi odbywają się co roku od 1936 roku w Palais des Expositions de Nice. 400 krajowych i międzynarodowych wystawców prezentuje szeroką gamę towarów konsumpcyjnych, takich jak sprzęt fotograficzny, artykuły rekreacyjne, ogrodnictwo, rękodzieło, wina, meble, artykuły sportowe i narzędzia. Targi przyciągają prawie 100 000 osób każdego roku.

La Nuit des Museés (maj): Nicea, podobnie jak Paryż, bierze udział w długiej nocy muzeów. Wiele muzeów jest otwartych do wieczora, odbywają się również czytania, koncerty, warsztaty i przedstawienia. Dzięki tym działaniom muzea chcą przyczynić się do demokratyzacji i otwarcia miasta. Wstęp do wszystkich uczestniczących muzeów jest bezpłatny tego dnia.

Nice Jazz Festival (lipiec): Pierwszy na świecie festiwal jazzowy nie odbył się w USA, ale ... w Nicei! Od 1948 r. Jazz jest należycie obchodzony przez 5 dni. Koncerty jazzowe odbywają się jednocześnie na różnych scenach. Występowali tu muzycy tacy jak Lionel Hampton, Ella Fitzgerald, Ray Charles i Herbie Hancock.

Ceny i terminy - Francja, Nicea

Co jest zawarte w cenie kursu językowego?

Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie wyjazdu językowego!Dodatkowo płatne: Książki do wypożyczenia. List wizowy dla osób spoza Unii Europejskiej. Przeloty.

Ważne! Na miejsce kursu należy dotrzeć "na własną rękę". Podane ceny nie zawierają transportu. Aby dotrzeć do Nicei najlepiej skorzystać z siatki połączeń lotniczych: LOT, airBaltic, British Airways, Austrian i wiele innych.

Wybierz i zaplanuj swój wyjazd do Nicei