Jak dostać się do Rzymu

Jak dostać się do Rzymu
  • Lotniska: Rzym-Ciampino i Rzym-Fiumicino
  • Dobre połączenia transportem publicznym
  • Pociągi i autobusy do centrum miasta

Sprachcaffe bardzo stara się, aby droga dojazdu na kursy włoskiego w Rzymie była prosta i przebiegała bez żadnych komplikacji.

Dzięki informacjom, które zamieszczamy będziesz w stanie wybrać najdogodniejszy sposób dotarcia do naszej szkoły Rzymie, wybierając odpowiednie lotnisko oraz lot.

Najbliżej naszej szkoły językowej znajdują się lotniska Rome-Ciampino i Rome-Fiumicino, również znane jako Leonardo da Vinci Airport. Możesz tam dolecieć następującymi liniami lotniczymi (między innymi):

Z lotniska Ciampino do Rzymu

Lotnisko Ciampino znajduje się około 12 km na południowy wschód od centrum Rzymu. Poniżej przedstawiamy opcje dojazdu do centrum:

  • Pociągiem: Pociąg odjeżdża ze stacji kolejowej Ciampino co 20/30 minut. Pierwszy pociąg odjeżdża o 5:30, ostatni o 22:33. Przejazd z lotniska Ciampino do stacji Termini w Rzymie czy w drugą stronę trwa około 15 minut.
  • Autobusem: Autobusy Terravision odjeżdżają z terminala na lotnisku i jadą do stacji Termini. Bilet możesz kupić online: www.terravision.eu

Z lotniska Fiumicino do Rzymu

Lotnisko Rome-Fiumicino, które jest również znane jako lotnisko Leonardo da Vinci, znajduje się około 32 km od centrum miasta i można tam łatwo dojechać dzięki dobremu transportowi publicznemu. Tutaj znajdziesz informacje jak dojechać do centrum Rzymu:

  • Pociągiem: Pociąg nazywany “Leonardo Express” jeździ z/na lotnisko do stacji Roma Termini (stacja główna). Pociągi odjeżdżają co 30 minut i podróż trwa 35 minut. Pierwszy pociąg z lotniska do stacji Roma Termini odjeżdża o 6:36, a ostatni o 23:36. Pierwszy pociąg ze stacji Roma Termini na lotnisko odjeżdża o 5:52, ostatni o 22:52.
    Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.trenitalia.com