2 tygodnie: od 4800zł

W cenie: kurs standardowy, zakwaterowanie, opłaty rejestracyjne, test kwalifikujący i dyplom ukończenia kursu

Sprawdź oferty!

Nauka języka francuskiego w Montrealu

Nasza szkoła w Montrealu znajduje się blisko centrum miasta. Montreal słynie z tego, że to miasto dwujęzyczne i właśnie dlatego jest doskonałym miejscem do nauki francuskiego lub angielskiego a nawet dwóch języków jednocześnie. Montreal jest drugim pod względem wielkości miastem Kanady, które przyciąga turystów zamiłowaniem do rozrywki i zabawy. Wielokulturowe cechy Montrealu sprawiają, że jest to idealne miejsce do nauki języka, poznania kultury i przeżycia ciekawej przygody. Szkoła angielskiego i francuskiego GEOS Sprachcaffe w Montrealu zaprasza.

Wielkie miasto

Drugie pod względem wielkości miasto Kanady ma wszystko, czego potrzeba, by miło spędzić wakacje.

Dwujęzyczność

Montreal jest dwujęzyczny, więc w naszej szkole możesz oczywiście uczyć się angielskiego i francuskiego .

Rekreacja

W Montrealu czeka na Ciebie wiele zajęć, w których możesz uczestniczyć razem ze znajomymi ze Sprachcaffe.

Szkoła w centrum

Dzięki swojej centralnej lokalizacji nasza szkoła językowa jest idealną bazą wypadową, aby poznać Montreal.

No map available.

Podczas Twojego kursu językowego koniecznie powinieneś znaleźć czas, żeby lepiej poznać Montreal, ponieważ jest to wspaniałe miasto oferujące coś dla każdego. Wybierz się na spacer brukowanymi uliczkami Starego Miasta Montrealu i poznaj wspaniałą architekturę.

Nauka francuskiego w Montrealu pozwoli Ci usłyszeć odgłosy dwujęzycznego miasta, ponieważ na ulicach można usłyszeć osoby mówiące w dwóch językach, po francusku i po angielsku.

Dlaczego nauka w Montrealu w szkole językowej Sprachcaffe?

Kurs francuskiego w Montrealu jest szczególnym doświadczeniem: na naszych kursach językowych w Montrealu możesz uczyć się francuskiego od native speakerów i jednocześnie odkrywać jedno z najbardziej ekscytujących miast na świecie. Potrzebujesz przerwę od zwiedzania w tym nowoczesnym mieście? Co powiesz na kawę i przejażdżki konnymi bryczkami po brukowanych ulicach Montrealu? W ciągu zaledwie kilku minut możesz z powrotem znaleźć się na modnych ulicach handlowych lub poczuć niesamowitą atmosferę Małych Włoch. Kurs języka francuskiego w Montrealu jest inwestycją w Twoją przyszłość, a udział w kursie da Ci możliwość odwiedzenia unikalnych miejsc, zebrania cennego doświadczenia i nawiązania nowych znajomości.                  


Szkoła języka francuskiego w Montrealu

Szkoła francuskiego w Montrealu jest nowocześnie umeblowana i oferuje:

 • 13 komfortowych sal lekcyjnych
 • Miejsce, gdzie można zjeść lunch, z lodówką i kuchenką mikrofalową
 • Salę komputerową z bezpłatnym internetem oraz dostępem do WiFi
 • Materiały edukacyjne dostępne dla studentów
 • Recepcję
 • Centrum Montrealu
 • Nowoczesne wyposażenie
 • Różne możliwości spędzania czasu wolnego
 • Kursy francuskiego

 Maksymalna liczba osób w grupie to 14 osób, co zapewnia efektywną naukę.

Lokalizacja szkoły Sprachcaffe w Montrealu

Nasza szkoła francuskiego w Montrealu jest częścią sieci szkół językowych Ameryki Północnej. Montreal jest drugim pod względem wielkości miastem Kanady, znajdującym się na wyspie na Rzece Świętego Wawrzyńca, w prowincji Quebec. Centrum góruje nad Mont Royal, imiennikiem miasta. Montreal jest zatem idealną bazą wypadową do wycieczek po okolicy i odkrywania przyrody.

Szkoła mieści się w nowoczesnym budynku w centrum Montrealu w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Sztuk Pięknych w Montrealu, hotelu Ritz Carlton i słynnego domu towarowego Holt Renfrew. Główne zabytki tej metropolii znajdują się w odległości spaceru lub krótkiej przejażdżki komunikacją miejską.

Montreal jest drugim co do wielkości francuskojęzycznym miastem na świecie i znajduje się na wyspie na rzece Świętego Wawrzyńca we wschodniej prowincji Quebec we wschodniej Kanadzie.
 


Kursy jezyka francuskiego w Montrealu

Nasze kursy  rozpoczynają się testem językowym, dzięki któremu zostaniesz przydzielony do odpowiedniej grupy zaawansowania. Kursy francuskiego w Montrealu odbywają się od poniedziałku do piątku, jednak w dni świąteczne zajęcia są odwołane. Na zakończenie kursu każdy student otrzymuje certyfikat potwierdzający liczbę odbytych lekcji oraz osiągnięty poziom językowy.

W szkole Sprachcaffe w Montrealu oferujemy kursy francuskiego na wszystkich poziomach od absolutnie początkującego po zaawansowany. Możesz również wybrać czas trwania oraz intensywność kursu. Możesz wybrać kurs francuskiego w Sprachcaffe trwający od kilku tygodni do kilku miesięcy!

Rodzaje kursów w szkole w Montrealu

Francuski part-time

 • 10 lekcji tygodniowo (7,5 godziny tygodniowo)
 • Min. czas: 1 tydzień
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Francuski standardowy

 • 20 lekcji tygodniowo (15 godzin tygodniowo)
 • Min. czas: 1 tydzień
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Standardowy plus

 • 24 lekcje tygodniowo (18 godzin tygodniowo)
 • Kurs standardowy + dodatkowe zajęcia
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Kurs 2 w 1

 • 20 + 10 lekcji (22,5 godziny tygodniowo)
 • angielski + francuski
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Francuski intensywny

 • 30 lekcji (22,5 godziny tygodniowo)
 • Min. czas: 1 tydzień
 • Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji>>

Francuski superintensywny

 • 40 lekcji tygodniowo (30 godzin tygodniowo)
 • Wielkość grupy: do 14 osób

 

Więcej informacji>>

Francuski indywidualnie

 • 10/ 20 lub 30 lekcji tygodniowo
 • Min. czas: 1 tydzień

 

Więcej informacji>>


Formy zakwaterowania w Montrealu

Powinieneś mieć odpowiednie zakwaterowanie, aby w pełni korzystać i być zadowolonym z kursu językowego. Zależy nam żebyś podczas kursu czuł się komfortowo, dlatego w Montrealu oferujemy Ci dwa różne typy zakwaterowania. Wybierz to, które lepiej odpowiada Twoim preferencjom.

Obydwie opcje zakwaterowania dają Ci możliwość komunikacji w języku francuskim - z mieszkańcami lub innymi studentami – w ten sposób będziesz ćwiczyć nowo nabyte umiejętności językowe.

Dostępne formy zakwaterowania

Rodzina goszcząca

pokój 1- lub 2-osobowy
20-50 minut transportem publicznym od szkoły
wyżywienie HB lub FB

Rezydencja

pokój 1- lub 2-osobowy
ok. 15 minut od szkoły
bez wyżywienia

BB - śniadanie, HB - śniadanie i obiadokolacja, FB - pełne wyżywienie


Czas wolny w Montrealu

Multikulturowa metropolia z europejskim klimatem

Drugie co do wielkości miasto Kanady ma wiele do zaoferowania, szczególnie w dziedzinie kultury. Osoby, które się nią interesują znajdą tutaj mnóstwo możliwości, ponieważ na pierwszym planie w Montrealu oprócz muzyki i teatru znajdują się sztuki wizualne. Liczne muzea, wystawy i festiwale zapraszają zwiedzających. Miłośnicy architektury również nigdy nie będą mieli dość, ponieważ mieszanka neoklasycznych budynków i nowoczesnych drapaczy chmur jest wyjątkowa.

Entuzjaści sportu znajdą tu największe sportowe wydarzenia Ameryki Północnej. Hokej na lodzie, piłka nożna, piłka nożna, ale także Formuła 1 są tutaj bardzo znane i lubiane. Ponadto można też samemu aktywnie spędzać czas, na przykład na rowerze lub raftingu. Koniecznością jest oczywiście spacer na lokalną górę „Mont Royal”, popularnego celu turystów i mieszkańców.

Jeśli interesują Cię zakupy i życie nocne, masz mnóstwo możlwości: niezliczone butiki, centra handlowe, rynki, bary, kawiarnie, restauracje i galerie zapraszają do odwiedzin. Odkrywaj różne oblicza miasta od Chinatown po Petite Italie. Wieczorem czeka na Ciebie duży wybór barów, koncertów i dyskotek.

Twój wyjazd językowy w pigułce

Poniedziałek

Rano:
lekcje

Po południu:
Wycieczka orientacyjna

Wieczorem:
Czas wolny

Wtorek

Rano:
Lekcje

Po południu:
Wycieczka na Mont Royal

Wieczorem:
Czas wolny

Środa

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Wieczór gier

Czwartek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Wizyta w muzeum

Wieczorem:

Czas wolny

Piątek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Odkrywanie Montrealu nocą

Sobota

 

Weekendowa wycieczka

Wodospad Niagara

 

Niedziela

Weekendowa wycieczka

Wodospad Niagara

lub czas wolny

Proszę mieć na uwadze, że podany plan to tylko przykładowy tydzień i nasze rekomendacje, co do spędzania czasu wolnego. Wycieczki, godziny i zajęcia mogą różnić się w zależności od terminu podróży językowej i mogą za nie obowiązywać dodatkowe opłaty (płatne na miejscu).

Najważniejsze wydarzenia kulturalne w Montrealu

Poniżej znajduje się przegląd corocznych wydarzeń w Montrealu, które warto odwiedzić. To tylko kilka wybranych, bo Montreal ma do zaoferowania wiele więcej. W razie pytań lub sugestii prosimy o kontakt z naszym personelem w Sprachcaffe Montréal!

Festiwal fajerwerków
(czerwiec): Coroczny międzynarodowy konkurs fajerwerków najlepiej oglądać w Parc Jean-Drapeau. Jednak sam park oferuje również wiele rozrywek: dzięki ogromnej gamie pokazów muzycznych, tanecznych i teatralnych, wydarzeń sportowych i rekreacyjnych nie ma mowy o nudzie.

Montreal Jazz Festival (czerwiec - lipiec): W tym festiwalu musi wziąć udział każdy fan jazzu: Od 2004 roku utrzymuje pozycję największego na świecie festiwalu jazzowego w Księdze Rekordów Guinnessa. Oznacza to 3000 muzyków z 30 różnych krajów i 2,5 miliona odwiedzających każdego roku. W całym mieście, zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz, można usłyszeć szeroką gamę koncertów jazzowych, a transport publiczny jest zamknięty na 10 dni.

Just for Laughs Festival (lipiec): Chcesz się pośmiać? Największy na świecie festiwal komediowy odbywa się w Montrealu co roku od 1983 roku. Najsławniejsi komicy oraz debiutanci pojawiają się tutaj pod hasłem „Make People Happy”.


Ceny i terminy, Kanada, Montreal

Co jest zawarte w cenie?

Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie kursu językowego!

Dodatkowo płatne:

Książki do wypożyczenia.

Przeloty.

Ceny nie obejmują przelotów, które należy zorganizować we własnym zakresie. Aby znaleźć loty do Montrealu warto skorzystać z portali wyszukujących atrakcyjne ze względu na cenę jak i komfort loty.

O bilet lotniczy możesz zapytać tutaj

Wybierz i zaplanuj swój wyjazd

*/