Aplikacje do nauki języków

Znajomość języków obcych, szczególnie angielskiego jest wręcz konieczna i wymagana w obecnych czasach. Używamy ich w pracy, w podróżach, a nawet zdarza się, że i w codziennym życiu, jeśli sami mieszkamy za granicą lub mamy kontakt z obcokrajowcami na co dzień.Niestety nie zawsze mamy możliwość nauki języków, czy to z powodów finansowych, ze względu na koszt podręczników i kursów, przez natłok obowiązków, gdy jesteśmy zbyt zajęci i ciężko znaleźć nam czas na naukę.Z pomocą przychodzą nam aplikacje językowe, dzięki którym można skutecznie nauczyć się języka. Większość z nich możemy ściągnąć za darmo na smartfona, a płatne są tylko dodatkowe funkcje. W dodatku możemy się uczyć kiedy chcemy i ile chcemy, chociażby 5 min podczas jazdy autobusem.

Zalety aplikacji językowych

Aplikacje takie to super opcja szczególnie dla osób nowoczesnych, które nie lubią siedzenia nad książkami, pisania esejów i tłumaczenia długich tekstów. Nauka przez aplikacje jest zdecydowanie ciekawsza. To szczególnie atrakcyjny sposób nauki dla dzieci i młodzieży, która obecnie nie nie rozstaje się ze swoimi smartfonami.Dodatkowo aplikacje oferują różnego typu zadania, quizy i gry, więc każdy znajdzie coś dla siebie i z pewnością nie będzie się nudził jak podczas standardowej nauki.

Popularne aplikacje do nauki języków

Duolingo

Na ten moment jedną z najpopularniejszych językowych aplikacji jest Duolingo. Nauka słownictwa, gramatyki, wymowy i pisania odbywa się poprzez gry oraz ćwiczenia, za które dostaje się odznaki. Dodatkowo wszystkie funkcje aplikacji są darmowe. Jedynym minusem jest to, że jak na razie dla osób mówiących tylko polsku jest ona dostępna tylko do nauki angielskiego. Jeśli znasz angielski możesz uczyć się wszystkich języków dostępnych w tej aplikacji.

Memrise

Aplikacja ta jest skierowana dla osób, którym zależy szczególnie na nauce słownictwa. Dane słówka są wyświetlane w postaci fiszek i powtarzane są tak długo aż je zapamiętamy. Ponadto aplikacja oferuje kilka kursów języka w jednym - można się uczyć jednocześnie angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz francuskiego.

Bussu

Dzięki tej aplikacji można nauczyć się aż 12 języków, w tym takich jak turecki, portugalski, arabski, japoński, chiński, a nawet polski. Kolejnym dużym plusem jest to, że program kładzie szczególny nacisk na naukę słownictwa i zwrotów, których używa się na co dzień. Nauka odbywa się poprzez ćwiczenia, nagrania czy fiszki.

Hello Talk

Ta aplikacja skierowana jest do osób, które mają już jakąś znajomość języka. Działa ona podobnie jak portale społecznościowe, ponieważ można w niej rozmawiać z ludźmi z całego świata i uczyć się w ten sposób. Aplikacja dobiera rozmówców odpowiednich do naszych preferencji i poziomu języka. Oferuje też dodatkowe materiały do nauki.

Drops

Aplikacja ta oferuje bardzo prosty, ale skuteczny rodzaj nauki. Uczysz się tylko 5 minut dziennie, więc nie masz wymówek, że nie masz czasu, gdyż to dosłownie chwila. Nacisk skierowany jest głównie na naukę słówek, które kapią z kroplach (ang. drops) i czytane są przez native speaker'a. Później sprawdzasz co zapamiętałeś dopasowując słówka do obrazka.

Taalhammer

Aplikacja Taalhammer stawia przede wszystkim nacisk naukę mówienia, budowania zdań i rozumienia ze słuchu. Możesz się uczyć z gotowych kursów opartych o najczęściej występujące słowa, zwroty i zdania lub też dodawać swoje treści i dzielić się z nimi z innymi użytkownikami. Funkcje takie jak wyszukiwarka w ogromnej bazie słów, zwrotów i zdań, Translator AI, automatycznie dodawanie audio czy transkrypcja IPA ułatwiają dodawanie swoich treści do system powtórek i wzbogacają tworzone fiszki i tablice objaśniające.
Aplikacja jest dla nauczycieli czy raczej osób tylko dodających i udostępniających treści aplikacja jest za darmo. Płacą tylko Ci, którzy uczą się z aplikacji za pomocą systemu powtórek i ćwiczeń ze słuchu. Miesięczna subskrypcja kosztuje 10 euro.
Aplikacja jest dostępna na komputery (przez przeglądarkę) jak i na urządzenia mobilne (App Store i Google Play )

Jak widać istnieje wiele ciekawych metod nauki języków obcych na co dzień, gdziekolwiek jesteś, w czasie, który Ci odpowiada. Wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie aplikację, a nauka stanie się dobrą zabawą.