Co robić we Frankfurcie w czasie kursu językowego

Prawdopodobnie znasz Frankfurt jako miasto finansistów, znane jest też ze swojego lotniska - w mieście znajduje się jednak o wiele więcej atrakcji. Z tego artykułu dowiesz się o wszystkich miejscach związanych z kulturą tego miasta oraz o uroczystościach, których nie powinieneś przegapić.

Luty


W tym roku Karnawał już się zakończył, ale z pewnością zasługuje na wyróżnienie i wpisanie do kalendarza na przyszły rok. Karnawał we Frankfurcie odbywa się co roku, więc jeżeli planujesz odwiedzić Frankfurt w tym okresie powinieneś zobaczyć Różany Poniedziałek. Przygotowane specjalnie na ten dzień platformy przejeżdżają przez centrum miasta.

Maj

W okresie od 3 do 6 maja odbywa się Festiwal Młodych Talentów we Frankfurter Kunstverein. Stosunkowo nowy festiwal, zorganizowany przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki regionu Rhein-Main e.V. skupiające regionalną Akademię Sztuk Pięknych oraz uniwersytety z Rhine-Main. Tegoroczne prace dotyczą tematu "utopia / dystopia".

Kolejną atrakcją w maju, która zasługuje na wyróżnienie to Noc Muzeów we Frankfurcie, która odbyła się 5 maja. Około 40 instytucji kulturalnych we Frankfurcie oraz w sąsiadującym z nim Offenbach otwieraja swoje drzwi dla odwiedzających spragnionych doznań kulturalnych.

Smakosze, posłuchajcie! Od 11 do 19 maja we Frankfurcie odbywa się Festiwal Zielonego Sosu. Spytacie się, co to jest zielony sos? Jeżeli kiedykolwiek byłeś we Frankfurcie, zwłaszcza w dzielnicy Sachsenhausen, powinieneś kojarzyć lub nawet mieć przyjemność spróbować tego regionalnego frankfurdzkiego dania. Do przyżądzenia zielonego sosu używa się 7 ziół (szczypiorek, ogórecznik, krwiściąg mniejszy, trybula, szczaw, pietruszka i rzeżucha). Miejscowi tak mocno uwielbiają swój sos, że nie tylko stworzyli festiwal ale również pomnik. Podczas festiwalu, który odbywa się w Rossmarkt istnieje również możliwość spróbowania tamtejszych przysmaków, które sprzedawane są oczywiście z zielonym sosem.

Chciałbyś się dowiedzieć jak przygotować zielony sos? Znaleźliśmy dla Ciebie ten film, który przedstawia przepis na wegańską odmianę sosu:
W żadnym innym mieście w Niemczech wtorek zaraz po Zielonych Świątkach (nazywany Wäldchestag) nie jest tak obchodzony jak we Frankfurcie. Tradycyjnie odbywa się we Frankfurdzkim lesie. Wiele przedsiębiorstw oraz szkół kończy pracę oraz zajęcia w południe, tak aby każdy miał możliwość wzięcia udziału w świątecznym jarmarku. W tym roku festiwal przypada na okres od 19 do 22 maja.

Od 23 maja to 1 czerwca w okolicach Alte Oper odbywa się festwial jedzenia (Fressgassfest). Liczne stragany oferują różnorodne potrawy oraz napoje. Uliczna impreza wydaje się być idealnym miejscem na spotkanie ze znajomymi po długim dniu w pracy lub na kursie języka niemieckiego.  
CzerwiecOd 8 do 10 czerwca,2018,  odbywa się festiwal róż i świateł w Palmiarni. Festiwal jest obchodzony w ogrodzie botanicznym od 1931 roku. Tematem przewodnim festiwalu są róże: oprócz muzyki, wycieczek z przewodnikiem, wykładów i informacji odnośnie kwiatów, będzie możliwość nabycia  wody różanej,  róży musztardowych oraz wielu innych specjałów.  Jednym z kluczowych punktów wystawy róż są fajerwerki w sobotę. Turyści mogą doświadczyć oczarowującego widoku tysięcy malutkich świeczek oraz poczekać  na kulminacyjny moment, widowiskowego pokazu fajerwerków.  
LipiecDzień ulicy Św. Krzysztofa również zyskał na znaczeniu we Frankfurcie. W tym roku święto CSD  wypada w weekend  20 do 22 Lipca 2018.  Rozpoczyna je parada ulicami Frankfurtu 21.07.2018 o godzinie 12 spod  Römerberg. Ważnym wydarzeniem jest również jarmark na Friedberger Straße od 15:00 do 22:00 oraz uroczytse rozpoczęście o 16:00. Pod koniec lipca ma miejsce festiwal na zamku Höchster. We Frankfurcie, mieście drapaczy chmur , mało kto mógłby spodziewać się zamku, lecz w dzielnicy Höchst, możemy znaleźć pozostałości właśnie jego. Zamek Höchst z początku pełnił funkcje rezydencji urzędników. Słada się ze starego zamku, który został wybudowany pomiędzy XIV a XVI wiekiem, oraz nowego zamku, który został wybudowany pod koniec XVI wieku. Festiwal na zamku Höchst odbywa się co roku od 1957. W tym roku festiwal ten ma miejsce od 30.06.2018 do 01.07.2018.
Festiwal teatru Stoffe również rozpoczyna się 19 lipca 2018. Wydarzenie na świeżym powietrzu jest organizowane przez teatr Stalburg z Nordend. Przez cztery tygodnie, Stoffel zaprasza na próby czytane, spektakle teatralne i kabaretowe jak również  na muzykę na żywo oraz jedzenie. Sommerwerft jest stosunkowo młodym festiwalem obchodzonym w Weseler Werft, na wschód od Frankfurtu bezpośrednio nad rzeką Men. Festiwal zaczynał skromnie jako festiwal Teatru na rzece. Dzisiaj jest to o wiele więcej: wszystko krąży wokół teatru, muzyki, występów, filmu oraz poezji. Festiwal jest obchodzony co roku w miesiącach wakacyjnych - od 20.07 do 05.08.2018
Sierpień

Dzielnica położona blisko dworca (Bahnhofsviertel) miała kiepską reputacje przez długi czas. Dzisiaj bardzo się zmieniła, lecz nadal pozostała miejscem spotkań. Raz do roku organizacje turystyczne Frankfurtu zapraszają na spędzenie nocy w tej okolicy podczas której odwiedzający może poprzechadzać się ulicami oraz zajrzeć za kulisy. Ekscytująca wycieczka zapozna nas z ciekawostami oraz miejscami i przedstawi ciekawe miejsca. W tym roku wydarzenie ma miejsce w czwartek 16 sierpnia, 2018 roku od godziny 19 do 24.
 
Festiwal Muzeów jest wydarzeniem kulturalnym, które ma miejsce we Frankfurcie od 1988 roku w ostatni weekend sierpnia. Nazwę swą wzieło od Museumsufer, nazwy nadanej nabrzeżu rzeki Men w 1980 roku, ponieważ na obu przegach rzeki znajduje się tam ponad 20 muzeów. Każdego roku ponad  trzy miliony ludzi odwiedza największy festiwal w Rhine-Main.

Wrzesień

Oczywiście nie jest to to samo co w Monachium, lecz Frankfurt również posiada swoje małe Oktoberfest, które rozpoczyna się w połowie sierpnia a kończy w październiku. Jeżeli nie możesz dotrzeć do Monachium lecz chciałbyś doświadczyć Oktoberfestu, dlaczego nie zacząć od tego we Frankfurcie w tym roku ?

Październik
Na początku października mają miejsce słynne Targ Książki we Frankfurcie, najlepsza okazja, aby kupić, sprzedać lub wymienić się książkamiod 1949. Targi Książki są idealnym miejscem, aby zapoznać się z najnowszymi książkami, poznać swoich ulubionych pisarzy i odwiedzić stoiska wydawnictw . Jeżeli sam jesteś pisarzem, może będziesz miał możliwość zaistnienia w świecie wydawnictw. Każdego roku jest ogłaszany 1 kraj, który będzie partnerem targów oraz będzie miał własne stanowisko. W tym roku takim państwem jest Gruzja, a mottem tegorocznych targów jest ‘’Stworzony przez postaci literackie‘’ W tym roku Targi odbywają się od 10 do 14 października 2018.

Grudzień
Jeżeli odwiedzasz Frankfurt w grudniu, to jesteś szczęściarzem ponieważ możesz odwiedzić legendarny Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie - jeden z największych targów świątecznych. Od Hauptwache do Ratusza, ciągną się rzędy stoisk sprzedających grzane wino i cydr, jak również jedzenie, dekoracje oraz desery. Nie masz świątecznego prezentu dla swoich bliskich? Na targach bożonarodzeniowych na pewno coś znajdziesz. Tak naprawdę, oprócz głównego targu bożonarodzeniowego w centrum miasta, istnieją również inne jarmarki we Frankfurcie tnp. e dzielnicy Sachsenhäuser lub szwedzki jarmark bożonarodzeniowy na Preungesheim