Co można robić w Maladze w czasie kursu języka hiszpańskiego?

Możesz kojarzyć Malagę ze względu na jej piękne śródziemnomorskie plaże i ciepły klimat. Malaga oferuje ponad 320 słonecznych dni w roku, dzięki czemu jest wyjątkowym miejscem dla miłośników opalania się, którzy przy okazji chcą nauczyć się hiszpańskiego. Ale to miasto to  nie tylko kurs językowy, leżaki i mojito, Malaga ma o wiele więcej do zaoferowania. Zapewniamy, że niektórych wydarzeń kulturalnych nie można przegapić.
Styczeń - Teatr W styczniu w Maladze obchodzimy festiwal teatralny, na którym przedstawiane są spektakle lokalne i międzynarodowe.
Luty - Karnawał Karnawał w Maladze to konkurs "murgas", "comparsas" i "cuartetos", czyli zabawnych piosenek pełnych humoru, które są wystawiane o tej porze roku.Ponadto, podobnie jak w innych częściach świata, obywatele przebierają się, aby uczestniczyć w imprezach plenerowych w centrum miasta i prywatnych balach.Pod koniec karnawału mamy "Entierro del boquerón", aby uczcić koniec tego festiwalu i początek postu.
Marzec - festiwal filmowy
Malaga Film Festival to coroczne wydarzenie filmowe, na którym pokazywane są najważniejsze produkcje hiszpańskiego roku filmowego, w tym filmy dokumentalne i filmy krótkometrażowe. Festiwal ten przyznaje także nagrody dla najlepszych filmów roku, a także nagrody honorowe. Główną nagrodą jest Złota Biznaga za najlepszy film. Inni laureaci np. w konkursie jury czy dla najlepszego reżysera otrzymują srebrne statuetki. W czasie festiwalu odbywają się również dyskusje i seminaria dotyczące bieżących problemów hiszpańskiego kina.
Kwiecień - Wielkanoc Wielki Tydzień jest ważnym wydarzeniem religijnym, społecznym i kulturalnym, które odbywa się co roku w Maladze. Parady i procesje odbywają się od od niedzieli do niedzieli, czyli od "El Domingo de Ramos" do "El Domingo de Resurrección".Ponadto w tym okresie można dostać typowe dania, zarówno słone, jak i słodkie, które można zjeść tylko w tych dniach.
Maj - Noc Muzeów
Jest to globalna inicjatywa kulturalna obchodzona w wielu miastach na całym świecie. Na początku maja, w jedną sobotnią noc, muzea organizują wiele ciekawych wydarzeń w całym mieście i są otwarte za darmo.
Czerwiec - San Juan Plaże w Maladze zapełniają się wtedy mnóstwem ludzi, którzy pragną powitać lato. O północy popularne jest palenie "júas", lalki przedstawiającej wszystko co negatywne.Spalanie jej ma za zadanie odpędzić złe duchy. Tradycją jest również to, że tysiące mieszkańców i turystów zanurza się w morzu, podziwiając pokaz fajerwerków. Wszystko to w jak najlepszej atmosferze,  więc Noc San Juan jest jedną z najbardziej magicznych w całym roku.
Lipiec - Święto Matki Boskiej z El Carmen Madonna z El Carmen jest patronką żeglarzy, więc ta noc jest wyjątkowa we wszystkich nadmorskich miejscowościach takich jak Malaga. Każde miasto przugotowuje procesję nad morzem i świętuje tę noc fajerwerkami.
Sierpień -  targi w Maladze Letnie uroczystości w mieście mają swoje źródło w upamiętnieniu przłączenia Malagi do Korony Kastylijskiej. Sierpniowe targi w Maladze to wielki letni festiwal - kosmopolityczny i otwarty na świat, który odzwierciedla charakter stolicy Costa del Sol.
Wrzesień - tydzień mody
Pasarela Larios -  Malaga Fashion Week to najważniejsze wydarzenie modowe w mieście. To aż 300 metrów wybiegu w stylu haute couture w Europie przy słynnej ulicy Marques de Larios.Każdego dnia gromadzi ponad 15 000 osób, a publiczność dzieli tę ulicę ze znanymi modelkami i projektantami.
Listopad - Fancine Festiwal filmów fantastyczno-naukowych to pokazy i wystawy kinematograficzne, które odbywają się co roku w mieście. Festiwal specjalizuje się w science fiction, thrillerach i horrorach.Impreza, która odbywa się corocznie w listopadzie, jest uważana za jeden z najważniejszych festiwali w Hiszpanii i część Europejskiej Federacji Fantastyczno-Naukowych Festiwali Filmowych (EFFFF).
Grudzień - Iluminacje
Iluminacje stały się tradycją świąteczną dla wszystkich mieszkańców Malagi i całej prowincji, którzy spędzają wieczór w centrum miasta, ciesząc się dekoracją ulic i bożonarodzeniowym jarmarkiem. Oświetlenie Calle Larios, głównej ulicy w centrum Malagi, od lat cieszy się powodzeniem dzięki pokazom świetlnym i koncertom.