Jak przygotować się do podróży w czasach pandemii?

Kiedyś wystarczyła słowniczek z rozmówkami, spontanicznie kupiony bilet i ruszaliśmy w różne zakątki świata. 2020 rok przyniósł dużo zmian - podpowiadamy, jak to wszystko ogarnąć, gdzie sprawdzać aktualną sytuację w wybranych krajach i jak cieszyć się podróżą w 2021 roku!

Covid-19, który powywracał nasze życia do góry nogami!

Dawno, dawno temu można było zaplanować wszystko na ładnych kilka miesięcy w przyszłość. Z drugiej strony, jak ktoś woli spontaniczność, mógł w ciągu kilku godzin wybrać swój cel podróży, kupić bilet i ruszać w drogę. W 2020 roku plany i marzenia podróżnicze większości z nas uległy zmianom. Za sprawą pandemii zmieniają się nasze nawyki; jednak wciąż chcemy podróżować. Jak to robić? Jak przygotować się do podróży w nadchodzącym nowym roku? Przecież już można rezerwować ciekawe wyjazdy 2021! Katalogi z ofertami podróży językowych sprawdzicie tutaj: Zamów katalog. A jak już będziecie zdecydowani na podróż, będziecie chcieli się pewnie do niej odpowiednio przygotować i dowiedzieć na przykład jaka jest sytuacja na miejscu czy też jakie restrykcje obowiązują. Pamiętajcie, że sytuacja zmienia się z dnia na dzień, dlatego należy sprawdzać stan rzeczy na bieżąco.

Rzetelna informacja to podstawa dobrego planu

Przede wszystkim polecamy być na bieżąco z informacjami ze stron: 
W przypadku poszczególnych krajów, mamy kilka rekomendacji co do miejsc, gdzie znajdują się niektóre z naszych szkół. Np. jeżeli planujesz podróż na Maltę polecamy sprawdzać aktualne informacje na stronach:
Planując podróż do Anglii, warto sprawdzić tutaj:  
Jeżeli chodzi o naszych zachodnich sąsiadów, to warto wiedzieć, że Niemcy podejmują różne decyzje w zależności od landu. Poniżej linki do stron rządów polskiego i niemieckiego. Marzy Ci się podróż do Kanady? Polecamy śledzić aktualizacje na stronach:

O czym jeszcze należy pamiętać?

Oprócz śledzenia informacji w telewizji czy internecie warto też rozmawiać z lokalsami z miejsca, do którego chcemy się wybrać. Oni wiedzą najlepiej jak ma się sytuacja na miejscu i mogą pomóc w wielu kwestiach. Dlatego między innymi dobrze jest utrzymywać kontakt ze znajomymi z różnych zakątków świata, których spotykamy na swojej drodze. Co poza sprawdzaniem aktualnych przepisów i sytuacji?
  1. Na pewno nie możesz zapomnieć o dobrym ubezpieczeniu podróżnym, skrojonym na miarę aktualnych potrzeb. Ubezpieczenie od rezygnacji powinno być wykupione tego samego dnia, co rezerwacja podróży.
  2. Sprawdzaj politykę linii lotniczych.
  3. Naważniejsza jest oczywiście kwestia bezpieczeństwa. Dbaj o siebie, swoich bliskich i nowych znajomych, których spotykasz w trakcie podróży. Stosowanie się do lokalnych przepisów, noszenie maseczek w miejscach publicznych, dezynfekcja, społeczny dystans sprawią, że wszyscy będziemy mogli poczuć się bezpiecznie. A poczucie bezpieczeństwa to klucz do czerpania radości z podróży.