Rzeczy do zrobienia we Frankfurcie: Miasto Urzekających Wycieczek

Frankfurt, tętniący życiem ośrodek finansowy Niemiec, jest dobrze znany ze swoich wysokich wieżowców i ruchliwej dzielnicy biznesowej, a także ze swojego bogatego dziedzictwa historycznego. Miasto pełne pasjonujących wycieczek, które zapewniają odwiedzającym pełne zanurzenie w doświadczeniu, kryje się pod swoją współczesną powierzchnią. We Frankfurcie każdy podróżnik znajdzie coś, co go zauroczy, bez względu na to, czy jest miłośnikiem historii, koneserem sztuki, czy po prostu szuka niezapomnianej przygody. Dołącz do nas, gdy odkrywamy atrakcje Frankfurta i to, co ma do zaoferowania.

Aktywności w centrum Frankfurta

Centrum Frankfurta oferuje wiele atrakcji, które musisz uwzględnić w swoim planie na aktywności w tym mieście. Od centrów handlowych takich jak MyZeil i Skyline Plaza po starówkę Frankfurtu, centrum miasta oferuje wiele atrakcji. Sprawdź, co koniecznie powinieneś uwzględnić w swoim planie aktywności we Frankfurcie.

Odkrywanie Starówki (Altstadt)

Możesz przenieść się w czasie, wchodząc do Starówki we Frankfurcie, znanej także jako Altstadt. Urokliwą atmosferę tworzą tu kręte brukowane uliczki, urokliwe domy z drewnianą szkieletem i urokliwe place. Pięknie odrestaurowane średniowieczne budowle, które pełnią rolę sklepów, kawiarni i restauracji, można tu znaleźć. Podziwiaj tradycyjną architekturę, zdobione balkony oraz misternie zdobione fasady, które emanują charakterystycznym urokiem starego świata.

Imponującą atrakcją Starówki jest katedra Frankfurcka (Dom), to gotycki arcydzieło pochodzące z XIV wieku, posiada oszałamiające witraże, misternie rzeźbione kamienne zdobienia i wysoką wieżę. Wejdź, aby poznać jej długą historię i zadziwić się detalicznymi wnętrzami. Obok katedry znajduje się Muzeum Historyczne, które dokładnie przygląda się przeszłości Frankfurtu, włączając jego rolę jako ważnego centrum handlowego i finansowego.

Odkryj Frankfurt

Naucz się wybranej przez siebie obcej mowy w naszej szkole językowej we Frankfurcie i doświadcz ekscytujących atrakcji w Frankfurtcie.

Odkryj więcej teraz

Zwiedzanie i aktywności w centrum miasta.

Zakupy w MyZeil lub Skyline Plaza

Centrum miasta we Frankfurcie to doskonałe miejsce dla miłośników zakupów. Oprócz długiej ulicy Zeil, która sięga od Hauptwache do Konstablerwache, jest mnóstwo okazji dla entuzjastów mody. To dwa największe centra handlowe we Frankfurcie. MyZeil znajduje się blisko starego miasta i można do niego szybko dotrzeć. Skyline Plaza, otoczone potężnymi wieżowcami, jest nieco dalej, ale również stanowi prawdziwą atrakcję we Frankfurcie.

Wejdź na katedrę we Frankfurcie

Kolejną atrakcją w starówce jest imponująca Frankfurcka Katedra. To gotyckie arcydzieło z XIV wieku posiada imponujące witraże, zdobione kamienne detale i wysoką wieżę. Gdy wkroczysz do katedry, dowiesz się więcej o jej długiej historii i będziesz mógł cieszyć się drobnymi detalami wnętrza. Z góry Frankfurckiej Katedry masz unikalny widok na panoramę Frankfurta i możesz całe miasto obejrzeć z góry.

Frankfurcki Römer

Ratusz we Frankfurcie znany jest również jako Frankfurcki Römer. Rathaus to rząd szczytowych domów, zbudowanych w stylu późnogotyckim. Römerberg to plac bezpośrednio przed Römerem i często jest miejscem wielu festiwali, a także centralnym punktem jarmarku bożonarodzeniowego we Frankfurcie. Tradycyjnie Römerberg jest wykorzystywany jako miejsce wydarzeń, takich jak celebracja niemieckiej reprezentacji narodowej lub Eintracht Frankfurt po zdobyciu tytułów.

Kościół Św. Pawła

Wizyta w Kościele św. Pawła jest bardzo polecaną atrakcją, bardzo blisko Frankfurckiego Römer i tym samym również blisko starego miasta we Frankfurcie. Imponująca Paulskirche to prawdziwe architektoniczne arcydzieło na zewnątrz. Wnętrze Kościoła św. Pawła można zwiedzać bezpłatnie i pozwolić atmosferze kościoła działać na ciebie magią. Obok katedry znajduje się Muzeum Historyczne, które oferuje wszechstronne spojrzenie na przeszłość Frankfurtu.

Muzea w centrum Frankfurtu

Muzeum Pieniądza

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pieniądzach, walutach i działalności Deutsche Bundesbank, Muzeum Pieniądza to interesująca opcja.

Muzeum Przyrodnicze Senckenberg

To jedno z największych muzeów historii naturalnej w Niemczech, znajdujące się w dzielnicy Bockenheim. Zawiera imponujące kolekcje skamieniałości, minerałów, dinozaurów oraz żywych zwierząt.

Muzeum Historii Frankfurtu

Historyczny Museum znajduje się w samym sercu starego miasta i prezentuje historię i kulturę miasta od wczesnych czasów do teraźniejszości. Oferuje fascynujące wystawy i interaktywne prezentacje, które ożywiają historię Frankfurtu.

Zobacz widok z Wieży Main Tower

Odwiedź Wieżę Main Tower, najbardziej znaną atrakcję w centrum miasta we Frankfurcie. Dzięki zapierającemu dech w piersiach punktowi widokowemu znajdującemu się 200 metrów nad ziemią, możesz zobaczyć cały Frankfurt i okoliczne tereny. Platforma oferuje panoramiczny widok 360 stopni na nowoczesną panoramę miasta, rzekę Men i Góry Taunus.

Na 53. piętrze czeka na ciebie Restauracja Wieży Main Tower z pysznymi daniami i imponującym widokiem. Wspinaczka na Wieżę Main Tower to niezapomniane doświadczenie, które pozwoli ci spojrzeć na Frankfurt z zupełnie nowej perspektywy.

Najważniejsze atrakcje w centrum miasta we Frankfurcie.

Frankfurter Altstadt

Frankfurter Skyline

MyZeil and Skyline Plaza

Aktywności nad rzeką Men we Frankfurcie

Rzeka Men jest jedną z największych rzek w Niemczech i ma znaczący wpływ na aktywności we Frankfurcie. Głównie dlatego, że rzeka Men przepływa dokładnie przez Frankfurt. Oprócz licznych mostów, Frankfurt charakteryzuje się również aktywnościami nad brzegami Men oraz na samej rzece. Poniżej przedstawiamy, jakie aktywności warto wykonać nad rzeką Men we Frankfurcie.

Ciesz się brzegiem rzeki Men we Frankfurcie

Ciesz się pięknem frankfurckiego brzegu rzeki podczas spaceru wzdłuż Nabrzeża Muzealnego. Podziwiaj dzieła sztuki wielkich artystów, takich jak Rembrandt, Monet i Picasso, w chłodnych muzeach na trasie.

Odkryj Niemieckie Muzeum Filmowe oraz zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na panoramę miasta z historyczną architekturą i nowoczesnymi wieżowcami, takimi jak Wieża Main Tower i Wieża Commerzbank.

Najpopularniejsze muzea we Frankfurcie nad Menem

Museumsufer, znajdujący się na południowym brzegu rzeki Men, to raj dla miłośników sztuki i historii, z dwunastoma renomowanymi muzeami, stanowiącymi jedno z najgęstszych skupisk muzealnych w Europie. Odwiedź Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MMK), arcydzieło architektoniczne z imponującą kolekcją sztuki współczesnej z całego świata.

Niemieckie Muzeum Architektury (DAM) to obowiązkowy punkt dla pasjonatów architektury i designu, aby odkryć rozwój niemieckiej architektury. Odkryj różnorodność frankfurckiej dzielnicy muzealnej!

Najważniejsze atrakcje Museumsufer we Frankfurcie.

Muzeum Städel

Muzeum Städel jest jednym z najważniejszych muzeów sztuki w Niemczech. Posiada imponującą kolekcję ponad 3 000 obrazów, 600 rzeźb, 4 000 fotografii oraz ponad 100 000 rysunków i grafik.

Niemiecki Muzeum Architektury

DAM poświęcone jest historii i rozwojowi architektury w Niemczech. Prezentuje fascynujące wystawy na temat różnorodnych stylów architektonicznych oraz ich wpływu na społeczeństwo na przestrzeni czasu.

Liebieghaus

Muzeum Liebieghaus jest jednym z najważniejszych muzeów na frankfurckim Museumsufer. Zlokalizowane bezpośrednio nad brzegami rzeki Men, jest muzeum rzeźby, które posiada imponującą kolekcję rzeźb z różnych epok i kultur.

Rejs po rzece Men

Wycieczka łodzią po Menie oferuje zupełnie inną perspektywę na Frankfurt. Stamtąd możesz usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się widokiem frankfurckiego nabrzeża rzeki Men oraz imponującej panoramy miasta z rzeki. Rejs łodzią po Menie to zdecydowanie jedna z atrakcji we Frankfurcie, którą warto zaplanować i doświadczyć.

Chciałbyś również odpocząć na brzegach rzeki Men? To zapraszamy do nas we Frankfurcie.

Więcej o Frankfurcie

Inne aktywności w okolicach Frankfurtu

Frankfurt ma wiele do zaoferowania. Dzięki licznej ilości atrakcji wokół Frankfurtu, nigdy nie będziesz się nudzić podczas wycieczki do tego miasta. Poniżej przedstawiamy kilka ekscytujących miejsc i porad od miejscowych dotyczących aktywności we Frankfurcie, których nie powinieneś przegapić.

Aktywności w Sachsenhausen

Degustacja cydru jabłkowego w Alt-Sachsenhausen

Sachsenhausen jest znane z licznych barów i restauracji. Tam możesz cieszyć się znanym frankfurckim cydrem jabłkowym. Sachsenhausen oferuje również bogaty wybór doskonałych restauracji. Możesz spróbować typowej niemieckiej kuchni, a następnie delektować się spacerem przez jedną z najpiękniejszych dzielnic Frankfurku.

Nauka języków w Sachsenhausen

Nasza szkoła językowa Sprachcaffe w Sachsenhausen to również prawdziwe wyróżnienie. Tam masz możliwość nauki języka angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i wielu innych języków.

Nasza szkoła językowa jest również miejscem, w którym możesz zdobyć międzynarodowych przyjaciół we Frankfurcie oraz doświadczyć licznych aktywności, które Frankfurt i Sachsenhausen oferują w międzynarodowej grupie.

Dowiedz się więcej o szkole językowej we Frankfurcie

Prawdziwa relaksacja w Palmengarten

Spokój i bliskość natury znajdziesz w Palmengarten, zapierającym dech w piersiach ogrodzie botanicznym pośrodku Frankfurta. Rozciąga się na 54 hektarach i oferuje różnorodne ogrody tematyczne, w tym tropikalne szklarnie, ogród różany i ogród japoński.

Odkryj egzotyczne rośliny, storczyki, śródziemnomorskie tarasy i poczuj luźną atmosferę. Palmengarten organizuje wydarzenia i wystawy przez cały rok. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem przyrody czy poszukiwaczem spokoju, tutaj znajdziesz relaks i inspirację. Przyjdź i ciesz się tą zieloną oazą w sercu miasta.

Aktywności poza Frankfurtem

Wielki Feldberg - Wędrówka w okolicach Frankfurtu

Poza Frankfurtem można odkryć bardzo ekscytujące atrakcje. Jednym z najpopularniejszych miejsc dla wielu podróżujących do Frankfurtu jest region Taunus na północy Frankfurtu nad Menem. Po tym, jak cieszyłeś się atmosferą miasta Frankfurt, możesz na przykład wspiąć się na Wielki Feldberg.

Ten szczyt, który znajduje się na wysokości około 879,5 metra nad poziomem morza, zachęca do wędrówek i oferuje zapierający dech w piersiach widok na cały region Renu-Majna. Jest wiele szlaków i tras, które prowadzą na Wielki Feldberg, umożliwiając doświadczenie relaksu w otoczeniu natury. Sprawdź nasz przykładowy szlak na wędrówkę poza Frankfurtem.

Odwiedź inne miasta

Frankfurt jest bardzo centralnie położone w Hesji i ma doskonałe połączenia z licznie ekscytującymi miastami w Niemczech. Warto wymienić Wiesbaden, stolicę Hesji, Mainz lub Darmstadt.

Ale inne niemieckie miasta również łatwo można osiągnąć na jednodniowe wycieczki z Frankfurtu. Wśród nich znajdują się Heidelberg, Aschaffenburg czy Würzburg, między innymi.

Aktywności we Frankfurcie: Tyle do odkrycia!

Wycieczki po Frankfurcie to absolutna konieczność dla każdego, kto chce poznać bogatą historię miasta, tętniącą kulturalną scenę i naturalne piękno. Od urokliwej Starówki z fascynującymi historycznymi zabytkami po ekscytujący Nabrzeżny Paszport Muzeów, gdzie sztuka i kreatywność kwitną, wszystkie wycieczki oferują wyjątkowe i intensywne doświadczenie.

W Palmengarten możesz się znaleźć spokój wśród bujnej zieleni, podczas gdy wspinaczka na Główną Wieżę daje ci niezrównany widok na panoramę miasta. Frankfurt oferuje fascynujące wycieczki, które zadowolą każde zainteresowanie i pragnienie, zapewniając ci coś, czego będziesz pamiętać jeszcze długo po zakończeniu podróży. Mam nadzieję, że nasza lista rzeczy do zrobienia we Frankfurcie wystarczająco cię zainspirowała, by od razu zarezerwować bilet do Frankfurtu.