Magazyn podróżniczy Sprachcaffe

Magazyn

sprachcaffe.com/polski


Jeśli chodzi o naukę hiszpańskiego, być może zastanawiałeś się, który hiszpański akcent jest dla Ciebie lepszy? Czy akcent hiszpański jest lepszy niż akcent latynoamerykański? Czy powinienem nauczyć się meksykańskiego hiszpańskiego, bo zawsze marzyłem o tym, żeby tam pojechać? Czy istnieje neutralny hiszpański, który działa we wszystkich krajach?

Cóż, prawda jest taka, że nie ma lepszego języka hiszpańskiego niż jakikolwiek inny, ani…

Czytaj dalej

Język chiński jest najczęściej używanym językiem na świecie. Naukowcy doszli do wniosku, że nauka chińskiego może utrzymać sprawność mózgu. Dzieje się tak, ponieważ trenowana jest zarówno prawa, jak i lewa półkula mózgu, ponieważ w języku chińskim często trzeba odróżnić słowa od siebie. W związku z tym poprawia się również zdolność poznawcza. Wymieniliśmy 5 najważniejszych faktów dotyczących języka chińskiego, które poszerzą Twoją znajomość…

Czytaj dalej

Podróżowanie może być niezwykle wzbogacającym doświadczniem, nie tylko dla nas, ale też dla gospodarki kraju, który odwiedzamy.

Czytaj dalej

Jakie znaczenie w podróży ma znajomość języka obcego? Jak wybrać cel podróży? Co wziąć pod uwagę planując wycieczkę w trakcie pandemii covid-19? Między innymi tego dowiemy się z wywiadu z hiszpańsko-peruwiańską parą blogerów.

Czytaj dalej

Nareszcie można znowu wybrać się na wycieczkę językową na Maltę! Nasza szkoła językowa Sprachcaffe zostanie ponownie otwarta 1 czerwca 2021 roku. Oczekujemy na wielu uczniów, którzy chcieliby nauczyć się języka angielskiego i jednocześnie spędzić niezapomniane wakacje z międzynarodowymi uczestnikami na różnorodnej wyspie. W Sprachcaffe opracowaliśmy kompleksową koncepcję bezpieczeństwa, która umożliwia beztroskie wakacje na Malcie. Dowiedz się…

Czytaj dalej

Które miesiące są najlepsze na wakacje na Malcie? Które na plażowanie a które na zwiedzanie? Które będą idealne dla osób młodych, dla rodzin z małymi dziećmi, a które dla starszych? To pytanie zadaje sobie każdego roku tysiące urlopowiczów oraz uczestników kursów językowych, z których słynie wyspa. Termin wyjazdu wpływa również na ceny na Malcie - zatem kiedy wyjechać?
Aby pomóc Wam wybrać odpowiedni termin wyjazdu prezentujemy zestawienie…

Czytaj dalej

Malta i Lloret de Mar to idealne miejsca na spędzenie niezapomnianych wakacji, szczególnie dla młodych ludzi. Co jest najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o Twoje wymarzone wakacje? Specjalnie dla Ciebie porównujemy szczególne cechy Malty i Lloret de Mar!

Czytaj dalej
numeri in inglese da 1 a 1000

Czy podcasty mogą nam pomóc w nauce języka obcego? Jasne, że tak. Na pewno osłuchamy się trochę z akcentem i poznamy wyrażenia typowe dla native speakerów. Sprawdźcie, jakich podcasty warto posłuchać, by poprawić swój angielski!

Czytaj dalej

Kiedyś wystarczyła słowniczek z rozmówkami, spontanicznie kupiony bilet i ruszaliśmy w różne zakątki świata. 2020 rok przyniósł dużo zmian - podpowiadamy, jak to wszystko ogarnąć, gdzie sprawdzać aktualną sytuację w wybranych krajach i jak cieszyć się podróżą w 2021 roku!

Czytaj dalej

Odpowiedź na to pytanie tylko pozornie jest prosta. Entuzjaści plażowania na pewno skorzystają z upalnej letniej pogody, ale Wyspa ma do zaoferowania wszystkim coś więcej i to przez cały rok!

Czytaj dalej