Co zrobić, żeby polecieć do USA?

Czy warto lecieć na kurs języka angielskiego do USA? TAK, TAK, TAK! Oglądacie amerykańskie filmy i seriale? Lubicie wyobrażać sobie, jak naprawdę żyje się w Los Angeles czy Nowym Jorku? Marzy Wam się odkrywanie kultowych miejsc? Czas wsiadać w samolot i przeżyć niesamowite wakacje! A przy okazji podszlifować swój angielski! Oto 3 powody, dla których musicie się zdecydować na kurs językowy w USA.

Łatwa droga!

Przed podróżą do Stanów zazwyczaj powstrzymują nas obawy przed skomplikowanym procesem wizowym i dłuuuuugi lot za Ocean. No cóż, nie sprawimy, że Ameryka będzie bliżej nas na mapie, ale pozwolimy sobie zwalczyć Wasze hamulce :)

Nikt chyba nie lubi formalności, ale specjalnie dla Was przedstawiamy procedury wizowe krok po kroku.
  1. Wypełnij formularz online i dokonaj opłaty
  2. Umów się na wizytę do ambasady lub konsulatu (Warszawa lub Kraków)
  3. Odbierz wizę
  4. Po odebraniu wizy, na którą czeka się około miesiąca, kupujesz bilety i fruuu. A co do biletów, mamy dobre wieści.

Wiecie, że do LA i NYC są bezpośrednie loty z Warszawy? Lot Polskimi Liniami Lotniczymi do NYC trwa nieco ponad 9, a do LA około 12 godzin. Czy bilety są drogie? Jest duża rozpiętość cenowa - od 2 do 5 tysięcy złotych, ale od czasu do czasu można upolować też tańsze okazje. O pomoc zawsze możecie poprosić konsultanta z niezawodnego Supertour LCC.

Co do rezerwacji kursu czy obozu językowego, nie macie co się stresować. Jeszcze przed wszystkimi formalnościami, możecie dokonać u nas rezerwacji. Wpłacacie wówczas 40% zaliczki. Jeżeli, co bardzo mało prawdopodobne, dostaniecie odmowę z ambasady i przedstawicie nam ją, zwrócimy Wam wpłaconą zaliczkę. Możemy również przygotować dla Was Letter of Acceptance, który dołączycie do swojego wniosku wizowego. Pamiętajcie, że aby wziąć udział w kursie standardowym, wystarczy wiza turystyczna (20 lekcji = 15 godzin). Natomiast jeśli stawiacie na bardziej intensywną naukę, potrzebujecie wizy studenckiej J-1.

Okazja do nauki języka z akcentem prosto z Hollywood!

Jeżeli zdecydujesz się na podróż do USA, na pewno nie będziesz żałować. Zwłaszcza, że są tu doskonałe warunki do nauki języka angielskiego. Nie ma wątpliwości, że po angielsku mówią tu wszyscy. Zarówno w LA i NYC spotkasz się na pewno z różnymi akcentami języka ze względu na zróżnicowane korzenie etniczne swoich rozmówców. Dużo Ci to ułatwi, choć na początku może być to nieco szokujące.
Wybierając się na kurs do Stanów, warto zdecydować się na przynajmniej 3-tygodniowy pobyt. Po pierwsze, dlatego że największy koszt to cena biletów, więc warto już zostać na miejscu dłużej. A po drugie, język. Na pewno potrzebujesz kilku dni, żeby zacząć dobrze rozumieć osoby, które spotykasz. Poza tym, musisz się też przed nimi otworzyć i jak najwięcej mówić.

Po prostu American Dream!

Ameryka to nie tylko język angielski, ale też specyficzny styl życia. Znamy go wszyscy ze słyszenia - z seriali, filmów czy portali plotkarskich. Jednak, najlepiej odkryć ten świat osobiście. W ramach programu zajęć dodatkowych Sprachcaffe będziecie mieli mnóstwo okazji, by poznawać ciekawe miejsca.
W Los Angeles musicie zobaczyć: Obserwatorium Griffitha, Hollywood Sign, Muzeum Downtown Neighbors, Koreański Dzwon Przyjaźni, boskie plaże i wiele wiele innych! A w Nowy Jork słynie z tego, że się ciągle zmienia. Co chwila powstaje tu coś nowego lub odnawia się coś starego. Miejsca szczególnie zasługujące obecnie na uwagę zwiedzających to: Muzeum 11 września. Na Manhattanie, gdzie mieści się też szkoła GEOS Sprachcaffe, trzeba odwiedzić m.in. Gulliver’s Gate i Museum of the Moving Image.  

Podsumowując, gorąco polecamy Wam podróż na drugą półkulę! Chyba po przeczytaniu artykułu, nie macie już wątpliwości, że czekają Was tam niesamowite przygody, a wspomnienia i przyjaciele poznani podczas tej podróży językowej zostaną z Wami na dłuuugie lata.