✈ ✈ ✈13 Extra stron do Rezerwacji Biletów Online

Każda podróż, czy to służbowa, czy też w celach wypoczynkowych, jak i każdych innych wymaga zaplanowania dojazdu, powrotu. Coraz częściej za środek transportu wybieramy samolot, po pierwsze z powodu szybkości przemieszczania się, po drugie z powodu konkurencyjnej ceny względem podróży samochodem, pociągiem, czy statkiem. Dla wielu podróżnych lot samolotem to wciąż wielkie wydarzenie, dla innych codzienność. Podobnie jak linii lotniczych, tak też witryn oferujących zakup biletu lotniczego jest całe mnóstwo.

Bilet można kupić w biurze podróży, w delegaturze linii lotniczych bezpośrednio na lotnisku bądź online przy pomocy serwisu przewoźnika bądź pośrednika. Poza ofertami zakupów grupowych bilety lotnicze dostępne są w serwisach porównywarkach i wyszukiwarkach połączeń. Ich głównym celem jest prezentacja oferty, która pośrednio skłania do wyboru danej trasy, połączenia i przewoźnika. Zasoby tych, że stron są bezpłatne, wiele z nich oferuje dostęp do newslettera z najświeższymi informacjami jak i programy partnerskie pozwalające oszczędzać na przelotach jeszcze bardziej. Zakup biletu lotniczego w dzisiejszych czasach nieskomplikowana czynność. Wystarczy skorzystać z ofert serwisów transakcyjnych swoją ofertą obejmujących bilety lotnicze.

Serwisy te prócz wyszukiwarki lotów, promocji i propozycji ze zniżkami zapewniają możliwość zakupu biletów online. Artykuł podzielony jest na 2 części:

  • Zagraniczne serwisy do rezerwacji lotów (Kayak, AirfareWatchdog, Yapta.com itp.)
  • Polskie serwisy do rezerwacji lotów (Latamy.pl, MlecznePodróże, Fly.pl, Flipo.pl itp)

 

Wśród polecanych i najpełniejszych baz ofert promocyjnych wymienić należy serwisy:

Kayak.com – dzięki sprawnemu sposobowi wyszukiwania ofert najbliższych preferencjom użytkownika wyszukuje tanie taryfy nie tylko biletów lotniczych ale i zakwaterowania. Będąc elastycznym względem lokalizacji i terminu podróży korzystając z kayak.com możesz trafić na okazyjną propozycję w równie okazyjnej cenie. Rozmaite opcje przeszukiwania bazy usprawniają wyszukiwanie ofert względem terminu, ceny, czy też rozrywki np. narty bądź plaża. Ciekawym kryterium jest np. tempaeratura/pogoda w danym terminie. Ustawiając np. 21 stopni otrzymamy w wynikach oferty lokalizacji w których jest w wybranym terminie średnio 21 stopni. Interesującym elementem serwisu jest prognoza cen biletów, która wskazuje na trend zwyżkowy lub wręcz przeciwnie. Jest to dla użytkownika pewien sygnał czy bilet lepiej kupić już, czy można z tą decyzją zaczekać i być może trafi się jeszcze atrakcyjniejsza cena za to samo połączenie.

AirfareWatchdog– serwis skupia internautów szukających promocji, dysponuje alertem wybranych połączeń, co w praktyce ułatwia zakupy. Można bowiem wybrać konkretne połączenie lub termin i kiedy pojawi się oferta zgodna z wytycznymi użytkownika otrzymuje on przypomnienie e-mailem. Dodatkowym atutem strony jest fakt, iż jest on partnerem w wielu programach rabatowych, z których to kody i bony promocyjne można wykorzystać kupując bilety lotnicze. W ofercie dostępne są nie tylko oferty gigantów ale i niewielkich linii i przewoźników, którzy nie biorą udziału w kosztownych kampaniach promocyjnych w sieci.

WhichBudget.com– serwis internetowy poświęcony wyszukiwaniu najkorzystniejszego planu lotu względem założonego budżetu. Przeszukując liczne bazy danych wyszukiwarka wskaże użytkownikowi szereg alternatyw o różnych możliwościach przesiadki i oszczędności na przelocie z miejsca A do B. O wielu przewoźnikach oferujących niskie ceny biletów nawet nie pomyślałeś lub nie spodziewałeś się że mogą mieć tak niskie ceny! W przeciwieństwie do większości porównywarek lotów ten serwis wyszukuje również połączenia niewielkich linii lotniczych, które często są znacznie tańsze niż te rejsowe, renomowane i powszechnie znane.http://www.yapta.com/

Yapta.com – to serwis polecany szczególnie podróżującym po USA jak i z USA. Jest to bez wątpienie ciekawy serwis, dzięki któremu korzystając z alertów i wielu opcji dodatkowych kredytów i bonów promocyjnych możesz zarezerwować bilet za nieduże pieniądze.

FlightStats.com – co prawda nie jest to wyszukiwarka lotów z opcją zakupu biletu w promocyjnej cenie to strona ta umożliwi Ci sprawdzenie statystki opóźnień lotów, ewentualnych awarii na lotnisku i logistyki połączeń. Mogą to być informacje bardzo ważne dla podróżników planujących konkretne połączenia z przesiadkami. Serwis wskazuje zarówno na bieżące usterki w siatce lotów jak i statystyki. Dzięki danym w serwisie możesz ocenić statystycznie o jakiej porze z określonego portu najlepiej wylecieć, lub do niego trafić itp.

 

Wśród polskich serwisów promujących aktualne zniżki na bilety lotnicze warto pamiętać o:

Latamy.pl – portal jest wyszukiwarką lotów i sprawnym narzędziem dla porównania cen biletów. Prócz biletów lotniczych dzięki portalowi skorzystać można także z równie ciekawych ofert na wynajem zakwaterowania, samochodu, ubezpieczenie itp. Jako, że jest to polski serwis jego oferta dostosowana jest do trendów turystycznych na polskim rynku, pośród tanich przelotów znaleźć można oferty tanich linii lotniczych, które nie rzadko w porównywarkach są pomijane.

Fly.pl – serwis zapewniający kompleksową ofertę turystyczną w bardzo niskich cenach. Uwzględnia oferty zarówno last minute jak i first minute. Z fly.pl możesz rezerwować bilety lotnicze jak i kompletne oferty biur podróży wczasów, wycieczek objazdowych i pobytów w egzotycznych lokalizacjach. Z serwisu korzystają nie tylko ci którzy już dawno wybrali kierunek wylotu ale i ci którzy dopiero poszukują pomysłu na ciekawą podróż, wakacje, wypad weekendowy. Na pierwszym planie w serwisie pojawiają się te najbardziej na topie oferty, najtańsze połączenia, możesz skorzystać z tychże propozycji lub spróbować poszukać połączeń zgodnych ze swoimi oczekiwaniami.

Flipo.pl – serwis skupia swa uwagę na ofertach jakie proponują przewoźnicy umożliwiając internautom zakup biletów lotniczych po rabacie, ze zniżką. Poza biletami zawiera również oferty specjalne, propozycje zniżek na hotele czy samochody. Czytelna wyszukiwarka i atrakcyjny design strony to bez wątpienia jej atuty przyciągające wielu zainteresowanych wakacjami nie tylko last minute ale o określonych preferencjach z wybrana lokalizacją i terminem wyjazdu.

Mlecznepodroze.pl - portal podróżniczy dla wytrawnych poszukiwaczy okazji. W serwisie znajdują się rozmaite oferty na każdą kieszeń. Oferowane są konkretne połączenia w atrakcyjnej cenie, wraz z propozycją na wypoczynek w danym miejscu. Bilety to nie wszystko co oferuje serwis. Dostępne są zarówno wycieczki, jak też informacje o programach partnerskich, kodach rabatowych i innych możliwościach oszczędzenia. Uzupełnieniem propozycji na bieżąco aktualizowanych i dodawanych jako świeże okazje można tez skorzystać z forum.http://skyfly.pl/

SkyFly.pl – portal utrzymany w konwencji porównywarki lotów. Dysponuje dostępem do bazy lotów, połączeń z całego świata. Zawiera całe mnóstwo aktualnych promocji na bilety lotnicze, co więcej wskazuje na top listę połączeń jak i umożliwia sprecyzowanie własnych życzeń względem lotu, jego długości, pory dnia, terminu i destynacji z przesiadkami lub bez. Priorytetowo serwis poleca tanie linie lotnicze latające z czołowych polskich portów lotniczych. Prezentuje również ciekawe możliwości zwiedzania z wybranym lotem, bądź wydarzenia na które możesz się wybrać kupując tanie bilety za pośrednictwem serwisu.

Fru.pl to również ciekawy serwis www wspomagający internautów w poszukiwaniu tanich wakacji i wyjazdów zagranicznych. Proponuje on szereg ofert na bilety lotnicze w niskich kwotach. By zarezerwować hotel czy samochód do wyanjęcia na lotnisku możesz skorzystać za jednym zamachem przez fru.pl. To co wyróżnia ten serwis spośród innych to zakładka promująca tzw. city break. Krótkie wypady niekoniecznie weekendowe samolotem do największych europejskich miast. W okazyjnych cenach można skorzystać z propozycji w pełni kompletnych wraz z zakwaterowaniem. To doskonały, gotowy pomysł na wyjazd!

Lataj.pl – serwis mniej popularny a równie skuteczny. Wskazuje gotowe propozycje lotów aktualnie występujących z upustem, taniej, jak i udostępnia wyszukiwarkę. Zaletą wyszukiwarki połączeń jest opcja wyboru lotu bezpośredniego jak i oddzielny panel dla osób szukających podróży wieloodcinkowej. Przejrzysta strona sprzyja korzystaniu z jej zasobów. W ofercie serwisu znajdują się również ubezpieczeni podróżne, z jakich przy okazji zakupu biletu możesz skorzystać w równie atrakcyjnej cenie

Skyscanner.pl – wyszukiwarka lotów pełniąca jednocześnie funkcję porównywarki. Atutem serwisu jest możliwość nie tylko sprawdzenia lotu ale i zakupu biletu na wybrany lot bezpośrednio w serwisie. Dodatkami do biletów są hotele jak i baza wypożyczalni samochodów. Korzystając z promocji serwisu możesz zaoszczędzić na przelocie, jak i pozostałych kosztach podróży służbowej, jak i prywatnej. Poza konkretnymi ofertami w serwisie możesz oddać się lekturze o charakterze poradnika. Znajdują się tutaj artykuły o tym jak tanio podróżować i wypoczywać np. na Malediwach, jak też które z miejsc na świecie są idealne dla singli.

Wszystkie serwisy oferujące promocyjne bilety lotnicze pośrednicząc w sprzedaży biletów honorują płatność kartą płatniczą, aczkolwiek warto sprawdzić jeszcze przed zakupem ile wynosi opłata transakcyjna za pośrednictwo w danym serwisie. Wysokość opłaty może się znacząco różnic, przez co atrakcyjna cena lotu okazać się może mniej atrakcyjna, zaś konkurencyjny serwis tańszy

Mimo, iż za pośrednictwo w transakcji serwisy pobierają opłaty nie rzadko warto skorzystać z tychże portali niżeli kupić bilet bezpośrednio poprzez stronę linii lotniczych. To bardzo komfortowe rozwiązanie, bowiem serwis po wpisaniu do jego wyszukiwarki połączeń podstawowych danych o terminie i lokalizacji zaproponuje nam wiele konkurencyjnych połączeń. W ten sposób możemy wybrać tę najbardziej dogodną. Co więcej serwisy te nie znają granic, co w praktyce oznacza iż nie tylko na polskim portalu można zakupić bilety ale i skorzystać z promocji międzynarodowych portali.

Możliwość płatności kartą umożliwia wygodny zakup bez zmartwienia o różnorodność walut i przelicznik kursowy. Do najpopularniejszych serwisów z jakich warto skorzystać szukając atrakcyjnego połączenia w korzystnej cenie należy fly.pl, flipo.pl oraz mlecznepodroze.pl, kayak.com, czy też latamy.pl itp. witryny. Niestety dostępność ów ofert i witryn dla szerokiego grona użytkowników sprawia trudność w skorzystaniu z ciekawej i taniej oferty. Osób czychających na okazję jest wiele, tym samym trzeba wykazać się refleksem by załapać się na bilety w promocyjnej cenie!!