Szkoła średnia w Brazylii

Brazylia jest idealnym wyborem dla osób, które nie chcą przegapić początku nowego roku szkolnego w swojej szkole w Polsce. Polecamy pobyt od lutego, ponieważ jest to środek brazylijskiego lata i początek roku szkolnego w Brazylii.

Wiek

15 - 18 lat

Długość

3 miesiące, 1 lub 2 półrocza

Opcje

szkoła i lokalizacja do wyboru

Region

Minas Gerais (np. Itabira, Curvelo, Nova Lima, Ouro Pretom Sao Joao del Rey, Belo Horizonte)

Jeśli interesujesz się kulturą, to Brazylia, jako najbardziej wielokulturowy kraj na świecie, jest dla Ciebie idealnym wyborem. Na miejscu są 4 grupy mieszkańców: potomkowie portugalskich kolonistów, afrykańskich niewolników, rdzennych mieszkańców, a także liczni imigranci, z których około 300 000 to Niemcy i 1,5 do 2,5 miliona Japończyków. Kultura brazylijska jest zatem bardzo różnorodna: od piłki nożnej, sportu narodowego, przez Cristo Redentor, jeden z siedmiu cudów świata, po karnawał w Rio de Janeiro, największy karnawał na świecie, każdy może przeżyć tu niezapomniane chwile.
Podczas wycieczek w Brazylii  możesz odkryć 5 różnych stref klimatycznych. Pogoda w kraju jest przeważnie tropikalna i gorąca, szczególnie w lasach deszczowych. Czy wiesz, że 60% światowego lasu deszczowego znajduje się w Brazylii? A pośrodku leży Amazonka, druga najdłuższa rzeka na świecie, po której można pływać statkiem. Warto również zobaczyć wodospady Iguazú na granicy z Argentyną.

Obóz powitalny

Obóz powitalny, który jest wliczony w cenę programu, zapewnia doskonały początek nauki w szkole średniej. W jego trakcie dowiesz się wiele o Brazylii, kulturze, festiwalach, zwyczajach, abyś był dobrze przygotowany na swoją przygodę.

Organizacja roku szkolnego w Brazylii

W Brazylii, tak jak w Polsce rok szkolny jest podzielony na dwa półrocza.
Jeżeli zdecydujesz się na 1 miesiąc nauki za granicą, rozpoczniesz naukę w Brazylii:
  • w lutym
  • lub w sierpniu
Jeżeli zdecydujesz się na 1 semestr nauki za granicą, rozpoczniesz naukę w Brazylii:
  • w lutym
  • lub w sierpniu
Jeżeli zdecydujesz się na rok szkolny za granicą, rozpoczniesz naukę w Brazylii:
  • w lutym
  • lub w sierpniu
Polecisz do Brazylii na kilka dni przed rozpoczęciem lekcji, aby niczego nie przegapić. Oznacza to, że zaczniesz swoją przygodę w lutym lub sierpniu.

Często zadawana pytania dotyczące Szkoły średniej w Brazylii

Zakwaterowanie jest u rodziny goszczącej, która została wcześniej sprawdzona przez lokalnych organizatorów. Staramy się jak najlepiej dopasować uczniów do rodzin goszczących.
W wielu szkołach w Brazylii uczniowie mają obowiązek noszenia mundurków.
Lekcje trwają przeważnie od 7:00 do 12:00. Zazwyczaj jest to 5 lekcji po 50 minut.
Tak, uczniowie mają zapewnioną opiekę w szkole. W razie problemów lub pytań, w każdej chwili można zadzwonić do osoby kontaktowej.
Nie, przelot należy zorganizować we własnym zakresie.
Rodzina może odwiedzić ucznia pod koniec programu.
Nie, uczniowie wyjeżdżający do szkoły, nie mogą podejmować pracy za granicą.
W Brazylii prawie nie ma transportu publicznego, a kiedy już uda się na coś trafić, zazwyczaj podróż z punktu A do B trwa bardzo długo. Jednak rodzina goszcząca ma samochód, więc możecie wspólnie zwiedzać kraj.
Ze względu na ubezpieczenie na miejscu nie jest dozwolone ubieganie się o prawo jazdy. Nie wolno również prowadzić pojazdu mechanicznego.
Nie, w Brazylii w ramach programu nie oferujemy nauki w szkołach prywatnych.
Zaleca się szczepienie przeciwko tężcowi, błonicy, polio, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz żółtej febrze. Zalecane jest również szczepienie przeciw wściekliźnie i profilaktyka malarii.
Brazylia to raczej bezpieczny kraj. Do przestępstw dochodzi jednak niestety w dużych miastach, które w związku z tym nie są objęte programem.

Chcesz wyjechać na rok szkolny?

Masz więcej pytań? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy!

Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje w zasięgu ręki

Całkowicie bezpłatny, ale pełny ważnych informacji: oferowane języki, miejsca docelowe, rózne rodzaje kursów i zakwaterowania.

Zamów bezpłatny katalog

Wróć do:

Szkoła średnia za granicą