Szkoła średnia w Irlandii

Podczas pobytu w liceum w Irlandii możesz spodziewać się słynnej i wyjątkowej irlandzkiej gościnności i otwartości, które pomogą Ci również szybko nawiązać nowe znajomości w szkole! Tylko matematyka i angielski są przedmiotami obowiązkowymi, co oznacza, że ​​masz swobodę wyboru innych przedmiotów i możesz na przykład wybrać plastykę lub edukację na świeżym powietrzu.

Wiek

14 - 18 lat

Długość

1-3 semestry

Opcje

szkoła i lokalizacja do wyboru

Region

Cały kraj

Irlandię w lokalnym języku nazywa się również „Éire”. Chociaż angielski jest pierwszym językiem urzędowym w Irlandii, nie zaniedbuje się z tego powodu też irlandzkiego. Oprócz charakterystycznego irlandzkiego akcentu, który brzmi nieco inaczej w zależności od regionu, irlandzki, który jest często również nauczany w szkołach, to także drugim język urzędowy w tym kraju. Nawiasem mówiąc, Irlandia to zielona wyspa w zachodniej Europie. graniczy z Irlandią Północną na północy, poza tym otacza ją Atlantyk. Różnorodne klify i nadmorskie krajobrazy sprawiają, że Irlandię często wybiera się jako scenografię dla filmów, zwłaszcza w ostatnich latach. Kilka popularnych filmów i seriali przyczyniło się do tego, że Irlandia stała się popularna ze względu na piękne krajobrazy, czy to równiny, wzgórza, plaże, klify czy wrzosowiska. Irlandzką magię można poczuć wszędzie. Kraina goblinów i wróżek słynie również z licznych zamków i pałaców, które kryją tysiącletnią historię kraju. Znany jest również irlandzki nastrój imprezowy i przytulne puby z ich ludowymi piosenkami. Święta takie jak Dzień Świętego Patryka, kiedy wszyscy noszą zielone czapki i ubrania, oraz Halloween, które ma swoje korzenie w Irlandii, są bardzo ważne w Irlandii.

Organizacja roku szkolnego w Irlandii

Irlandzki rok szkolny nie jest podzielony na dwa półrocza jak w Polsce, a na trzy semestry. Każdy semestr trwa 4 miesiące.
Jeżeli zdecydujesz się na 1 semestr nauki za granicą, możesz uczyć się w Irlandii:
  • od stycznia do kwietnia
  • lub od września do grudnia
  Jeżeli zdecydujesz się na 2 semestry nauki za granicą, możesz uczyć się w Irlandii:
  • od stycznia do lipca
  • lub od września do marca
Jeżeli zdecydujesz się na 1,5 semestru nauki za granicą, będziesz uczyć się w Irlandii:
  • od września do stycznia
    Jeżeli zdecydujesz się na 3 semestry nauki za granicą, będziesz uczyć się w Irlandii:
  • od września do lipca
Rok szkolny w Irlandii zaczyna się i kończy w odgórnie ustalonych okresach. Początek Twojego pobytu za granicą powienien przypadać na pierwszy miesiąc semestru, tj. styczeń lub wrzesień.

Często zadawana pytania dotyczące Szkoły średniej w Irlandii

Zakwaterowanie jest u rodziny goszczącej, która została wcześniej sprawdzona przez lokalnych organizatorów. Staramy się jak najlepiej dopasować uczniów do rodzin goszczących.
Tak, w Irlandii uczniowie muszą nosić mundurki szkolne.
Lekcje trwają przeważnie od 9:00 do 16:00.
Tak, regionalny koordynator przychodzi do szkoły co miesiąc, aby sprawdzić, czy wszystko odbywa się zgodnie z planem. W każdej chwili można się z nim skontaktować telefonicznie, jeśli pojawi się problem.
Nie, przelot należy zorganizować we własnym zakresie.
Rodzina może odwiedzić ucznia pod koniec programu.
Nie, uczniowie wyjeżdżający do szkoły, nie mogą podejmować pracy za granicą.
Transport publiczny w irlandzkich miastach jest dobrze skomunikowany.
Ze względu na ubezpieczenie na miejscu nie jest dozwolone ubieganie się o prawo jazdy. Nie wolno również prowadzić pojazdu mechanicznego.
Nie, w Irlandii nie ma możliwości podjęcia nauki w szkole prywatnej w ramach naszego programu.
Zalecane są standardowe szczepienia powszechne w Europie (tężec, odra, świnka, różyczka, WZW typu A i B, błonica, krztusiec, polio).
Irlandia to bezpieczny kraj. Zaleca się jednak pilnować swoich osobistych kosztowności, aby nic nie zginęło.

Chcesz wyjechać na rok szkolny?

Masz więcej pytań? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy!

Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje w zasięgu ręki

Całkowicie bezpłatny, ale pełny ważnych informacji: oferowane języki, miejsca docelowe, rózne rodzaje kursów i zakwaterowania.

Zamów bezpłatny katalog

Wróć do:

Szkoła średnia za granicą