Yetişkinler için Yurtdışı Dil Kursları

Sprachcaffe yabancı dil öğrenme serüveninizi bir zevk haline getirir.

Yetişkinler için kurslarımızı keşfedin »

İndirimi yakalayın: Serinletici Yaz İndirimleri! 🏖️🌊

Dil eğitimi seyahatleriniz için özel indirimler✈️. Brighton bu yaz hayatınızı renklendirsin☀️ Rakipsiz tekliflere hazır olun!!

Bu yaz için yer ayırtın!

Kayıt Koşulları

1. Kayıt:Online başvuru formunu web sitemizden eksiksiz olarak doldurduktan sonra toplam ücretin % 20’si kadar olan depozitoyu kayıt sırasında ödemeniz gerekmektedir. Bu başvuru ile talep edilen servisler ve kayıt koşulları tarafınızca onaylanmış olmaktadır. Kayıt formu ve depozito yetkili kişilerin eline ulaştığında gerekli onay, fatura ve talep karşılığında okul kabul mektubu tarafınıza gönderilmektedir. Toplam tutarın kalanı ödendiğinde okul, kurs, konaklama ile ilgili ek bilgilerin yer aldığı karşılama dosyası ve konaklama bilgileri tarafınıza göndeilmektedir. Toplam tutar kurs başlama tarihinden 4 hafta öncesinde ödenmelidir.

2. Rezervasyon Değişikliği: Kaydınızla ilgili herhangi bir değişiklik (kurs başlangıç tarihi, konaklama, vs) kurs başlama tarihinden 28 gün öncesine kadar yapıldığı takdirde 50 EUR/40 GBP/65 USD veya eşdeğeri (ABD, ACCET ve yerel devlet yönetmeliklerine uygun olarak) rezervasyon değişiklik bedeli alınmaktadır. Rezervasyon değişiklik talebiniz tarafımızca ele alınmakta ve gerekli değişikliklerin yapılması hedeflenmektedir, ancak değişikliklerle ilgili bir garanti verilememektedir. Rezervasyon değişikliği esnasında oluşabilecek yeni tutar farklarından dolayı değişim bedeli toplamda 50 EUR/40 GBP/65 USD'nın üzerine çıkabilir. 

3. Kayıt İptali: Kurs başlama tarihinden önce kursunuzu iptal edebilirsiniz. ABD kayıt iptalleri için belirlenmiş iade ve iptal koşullarının okunup imzalanması gerekmektedir. Diğer tüm destinasyonlarda aşağıda belirtilen iptal ücretleri geçerlidir.

  • Kurs başlama tarihinden 28 gün ve daha öncesi: toplam tutarın %10'u, maksimum 250EUR/200GBP/350USD veya eşdeğeri
  • Kurs başlama tarihinden 15-29 gün öncesi: toplam tutarın %25'i, maksimum 300EUR/250GBP/500USD veya eşdeğeri
  • Kurs başlama tarihinden 1-14 gün öncesinde: toplam tutarın %50'si, maksimum 600EUR/500GBP/800USD veya eşdeğeri
Daha geç yapılan iptal işlemlerinde geçerli miktar toplam tutarın %90'ıdır (maksimum 1000EUR/850GBP/1250USD veya eşdeğeri). Kurs başlama tarihinden sonra yapılan iptallerde geri ödeme yapılmamaktadır. ABD destinasyonlarında iptal koşulları için lütfen okullara danışınız. İstendiği takdirde iptal sigortası yaptırılabilir. Bu sigortanın bedeli toplam tutarın %2'sidir (minimum 50 EUR/40 GBP/65USD veya eşdeğeri). Sigortanın kayıt sırasında yapılması gerekmektedir ve sadece seçilen destinasyona varmadan önce yaşanılan sağlık sorunları sebebi ile (sağlık raporu sunulması zorunludur) kurs iptali taleplerinde geçerlidir. Aynı seviyede yeterli öğrencinin bulunmaması durumunda okul ders sayısını azaltarak (20 ders=12 ders, 30 ders=18 ders) küçük gruplar oluşturabilir veya bire bir kurslar açabilir. Nadir şartlar altında kursun iptal edilmesi durumunda Sprachcaffe Languages Plus ödenen tüm tutarı geri ödemekle yükümlüdür. Minimum katılımcı sayısı 4 kişidir.
  • Kurs başlama tarihinden sonra herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

Eğer isterseniz iptal sigortası yaptırabilirsiniz. Bu iptal sigortası ücreti toplam ücretin % 2 ‘si kadar fakat minimum 50 €’dur. Bu iptal sigortası ücreti kayıt yapılırken ve bir kereye mahsus olarak ödenir. Bu sigorta kursa başlamadan önce sadece sağlık nedenleri dolayısıyla kursunuzu iptal ettirmek isterseniz geçerlidir. Sağlık sorununuzun kabul edilmesi için tam teşekküllü hastaneden aldığınız doktor raporunu göndermeniz gerekmektedir.

Pek olası bir durum olmasa da dil okulumuzda, bazı tarihlerde aynı anda kayıt yaptıran öğrenci yetersizliğinden dolayı, okul bir grup oluşturamazsa, küçük gruplar oluşturulacak veya size indirimli ücretlerle ders saati indirilmiş bire bir kurs imkanı sunulacaktır.

20 ders saati =12 ders saati / 30 ders saati = 18 ders saati

Çok düşük bir ihtimal de olsa kursu iptal etmek mecburiyetinde kalırsak, tüm kurs ücreti iade edilecektir. Sınava hazırlık kurslarında minimum öğrenci sayısı 4’tür.

Para iadeleri; iptal talebinin, alıcının banka hesap bilgilerinin ve konsolosluk ve benzeri resmi kurumların belgelerinin bir ay öncesinden Sprachcaffe yetkililerinin eline ulaştırılması durumunda işleme sokulmaktadır. Para iadeleri sadece ön ödemeleri yapılmış kayıtlarda geçerlidir.

 

4. Vize: Vize başvurularında kullanılmak üzere talep edilen okul kabul mektubu, toplam tutarın %40'ının, iadesi olmayan 80EUR/65GBP/120USD ve eşdeğerinin (ABD ve Kanada destinasyonlarında bu bedel kayıt ücretine dahildir), iadesi olmayan kargo ücretlerinin ödenmesi koşuluyla sağlanmaktadır. Vizenin reddedildiği durumlarda, konsolosluktan vize red mektubu kurs başlama tarihinden en az 14 gün önce sunulduğu takdirde, geri iadesi olmayan miktarların dışındaki tüm tutar geri ödenmektedir. Kurs başlangıç tarihinden 14 gün öncesine kadar vize sonucu ile ilgili bir bildirimde bulunulmadığı takdirde öğrenci katılımının onaylanması ve bu tarihten sonra yapılacak iptal ve değişikliklerde normal prosedürün uygulanması söz konusudur. Vize sonucunun kurs başlama tarihinden 15 gün öncesine kadar açıklanmadığı durumlarda kurs tarihinin ertelenmesi tavsiye edilmektedir. Bu durumda yapılan ilk rezervasyon değişikliğinden herhangi bir ücret alınmamaktadır (vize reddi mektubunun sunulması gerekmektedir)

5. Ödeme Şekilleri:

  • Banka Transferi: gerekli banka hesap bilgileri faturada sunulmaktadır. Ödeme dekontunun bir kopyasının tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Banka masrafları tarafınızca ödenmektedir. 
  • Kredi Kartı ile: banka adı, kart numarası, geçerlilik tarihi, imza vb bilgilerin talep edildiği form tarafınıza gönderilecektir. Kredi kartı ile yapılan ödemelere %2 komisyon bedeli uygulanmaktyadır. 

6. Sigorta: Acente, işletme sahibi ya da okul, kurs öncesinde ve süresince oluşabilecek hiç bir kazadan, hastalıktan, kişisel durum değişikliklerinden, kişisel eşya kayıplarından sorumlu değildir. Bu sebep ile tarafımızca bireysel sağlık sigortası yaptırmanız tavsiye edilmektedir (sağlık, kaza, mali sorumluluk ve nakil dahil , günlük kişi başına temel koruma 0,99EUR/1,39USD/0,83GBP'dan itibaren, ek olarak servis bedeli 12EUR/15USD/10GBP).

7. Taahhüt: Reşit olmayanların velileri, Sprachcaffe Languages Plus veya yetkili aileleri, turlar sırasında çocukları tarafından ihmalkarlık sebebi ile veya bilinçli olarak oluşturulan zararlardan ve problemlerden sorumlu tutmamaktadirlar. 

8. Ses ve Görsel Materyal Hakları: Genel şartlar ve koşulların kabulü halinde dil kursu programlarında çekilebilecek ses kayıtlarının ve fotoğraf/video gibi görsel malzemelerin kullanım hakkı Sprachcaffe Languages PLUS'a verilmektedir. Bu malzemeler tarafımızca hak veya para talep edilmeksizin, izin alınmadan tanıtım amaçlı kullanılabilir.

 

 

Sprachcaffe Languages PLUS hata ve değişiklik haklarını saklı tutmaktadır.

Yargı dairesi yeri ve mahkeme Frankfurt/Almanya.

Organizatör: SPRACHCAFFE Reisen GmbH

Gartenstr.6 D-60594 Frankfurt am Main

Telefon: +49-69/61 09 120