İndirimi yakalayın: Serinletici Yaz İndirimleri! 🏖️🌊

Dil eğitimi seyahatleriniz için özel indirimler✈️. Brighton bu yaz hayatınızı renklendirsin☀️ Rakipsiz tekliflere hazır olun!!

Bu yaz için yer ayırtın!

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Sorularınıza hızlı ve kolay cevap verebilmek için sıkça sorulan soruları (SSS) genel sorular, dil kursları, konaklama seçenekleri ve sınavlara hazırlık kursları, yetişkinler ve gençler için programlar olarak gruplandırdık.

Aradığınız soru listede yok mu? Eğer daha fazla bilgiye ya da öneriye ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz! Bize iletişim formumuzdan veya bilgi_ett_@sprachcaffe_dot_.com elektronik posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Dil Kursları Hakkında SSS

Kurslara katılabilmek için yaş sınırı bulunuyor mu?

18 yaşından büyükler için normal dil kurslarımız/seyahatlerimiz, 11-18 yaş arası gençler için ise U20 programlarımız bulunmaktadır.

Hiç dil bilmiyorsak bile bu kurslara katılabilir miyiz?

Evet, kesinlikle! Başlangıç seviyesinde bile olsanız kurslarımıza katılabilir ve 2 hafta gibi kısa bir sürede günlük yaşamda kendinizi ifade edebilir duruma gelebilirsiniz.

Dil kurslarında hep İngilizce mi konuşuluyor?

İngilizce Kursları dışında diğer kurslarda İngilizce konuşulmuyor. Bunun iki nedeni bulunmakta. Birincisi dil eğitimi alan kişinin öğrendiği dile en kısa zamanda adapte olmasını sağlamak, ikinci nedeni ise bu kursu alan diğer öğrencilerin İngilizce bilmek zorunda olmamaları dolayısıyla öğretim dili öğrendiğiniz dildir.

Öğretmenler ana dili öğrettikleri dil olan kişiler mi?

Öğretmenlerimizin hepsi alanlarında uzman ve anadilleri öğrettikleri dil olan kişilerdir.

Dil kursuna en geç ne zaman başvurabilirim?

Türk öğrencilerimizin vize alması gerektiği için ve özellikle yaz aylarında okullarımızdaki yoğunluktan dolayı kurslar başlamadan en az 3 ay önce rezervasyon yaptırmalarını tavsiye ederiz. Kurs ücretini kurs başlamadan en az 3 hafta önce ödemeniz gerekmektedir.

Dil kursuna yalnızca bir haftalık kayıt yaptırabilir miyim ?

Standart, yoğun, süper yoğun kurslarımıza 1 haftalık kayıt yaptırabilirsiniz. Diğer tüm kurslarımızın süresi minimum 2 haftadır. Gitmek istediğiniz destinasyonun sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gençlik Kampları Süreçleri Nasıldır?

Çocuklar ve gençler için hazırladığımız yurtdışı kamplarımız 10 -18 yaş arası için özel hazırlanmış programlardır.

Katılımcılar, utangaçlığı üzerilerinden atacaklar, dil bilgilerini ve kelime bilgilerini geliştirecekler ve klasik sınıf stresinden uzakta eğlenceli bir şekilde vakit geçireceklerdir. Öğleden sonra özel hazırlanmış aktivite programlarımız bulunmaktadır. Bu aktiviteler bulunduğunuz ülkenin diline ve kültürüne hızlı bir şekilde alışmanızı sağlayacak. Bu kamplarda gençler gözetmen eşliğindedirler ve güvenlikleri bizden sorulur.

Kamp Destinasyonlarımız: İngiltere (Brighton, Londra,Ealing, St. Margaret's, Eastbourne, Bournemouth), Malta (St. Julians, St. Paul's Bay), Amerika (New York, Boston, Los Angeles), Fransa (Nice, Paris), Almanya (Frankfurt, Münih), İtalya (Floransa) ve İspanya (Barselona, Malaga), Çin (Pekin), Kanada (Montreal, Vancouver, Calgary, Toronto, Calgary)

Fiyatlara Dahil Olanlar

 • Haftada 20 ders dil eğitimi
 • Eğitim materyalleri
 • Tercih ettiğiniz konaklama ve yemek planı
 • Grup liderlerimiz tarafından sürekli gözetim
 • Hava alanı transferleri
 • Gözetim eşliğinde turlar ve geziler
 • Günlük aktiviteler

Sınıflarda maksimum ne kadar öğrenci var?

Kurslarımızdaki sınıflar destinasyona bağlı olarak ortalama 8-12 kişiden oluşur. Amacımız az sayıda öğrenciyle pozitif bir atmosferde, yoğun bir çalışma ortamında bol bol pratik yapma imkanı sağlamak, dil bilgisi kurallarını en iyi şekilde öğretmek ve öğretmenlerimizin öğrencilerle bire bir diyalog kurmasını sağlamaktır.

Dil kursundaki ders saati seçenekleriniz nelerdir?

 • Standart Kurs : Haftada 20 ders
 • Yoğun Kurs : Haftada 30 ders
 • Bire Bir Kurs : Haftada 10, 20, 30 ders
 • Öğleden Sonra Kursu : Haftada 20 ders
 • Sınavlara Hazırlık Kursu : Haftada 20 ders
 • İş için Dil Kursları : Haftada 30 ders

Dil kursunuzda hangi kurs seviyeleri bulunmaktadır?

Dil kurslarımız şu seviyelere ayrılmıştır: Temel, Orta, İleri ve Daha İleri. Her bir seviye ayrıca öğrencinin ilerleme durumuna göre 3 farklı seviyeye ayrılır.

Kurs seviyelerini belirlemek için seviye tespit sınavı yapılır mı?

Dil kursunuzun başladığı ilk gün seviye belirleme sınavına gireceksiniz. Sınav sonucuna göre dil seviyenize en uygun olan sınıfa yerleştirileceksiniz. Böylece sınıfınızdaki diğer öğrencilerle aynı seviyede olduğunuz için sınıfta sürekli diyalog ortamı bulunacak. Bu da derslerin daha eğlenceli ve öğretici geçmesini sağlayacaktır.

İsterseniz hangi seviyede olduğunuzu görmek için şimdi bile seviye testini deneyebilirsiniz! Online dil testlerimiz bölümünde, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve Almanca dil testlerimiz bulunmaktadır!

Kurslar ne zaman başlar?

Kurslar yıl boyu devam etmektedir. Normalde her Pazartesi kurs başlar ve Cuma gününe kadar devam eder. Bazı destinasyonlar belli başlama tarihlerine sahiptirler. Bu nedenle gitmek istediğiniz destinasyonun fiyatlar ve tarihler sayfasını kontrol ediniz.

Yalnızca dil kursu veya konaklama rezervasyonu yapabilir miyim?

Dil kursu, konaklama veya seyahat olmadan da rezerve edilebilir. Doluluk durumuna bağlı olarak, özellikle düşük sezonda, konaklama, bir kurs olmadan da rezerve edilebilir. Bir dil kursu rezervasyonu yapmadan, uçak yolculuğu ayarlayamayacağımızı lütfen unutmayın.

Seyahat belgelerimi ne zaman alabilirim?

Rezervasyonu aldıktan sonra, genellikle en fazla 3 gün sonra rezervasyon onayınızı ve faturanızı e-posta ile alırsınız. Seyahat bilgilerimizi genellikle rezervasyon onayıyla birlikte göndeririz. Burada yaklaşan gezi hakkında birçok ilginç gerçekleri öğreneceksiniz. Tüm dokümanlar e-posta ile gönderilecektir. Tam seyahat bedelini ödedikten sonra, genellikle kalkıştan 1-2 hafta önce, size kupon göndereceğiz. Kupon ile, eğer bizim tarafımızdan rezerve edilmişse, konaklama ve okulunuzun adresini ve uçuş için e-biletinizi alacaksınız. Bu belgeler ayrıca e-posta ile gönderilir.

Konaklama Hakkında SSS

Konaklama seçenekleri nelerdir?

Konaklama seçenekleri gideceğiniz destinasyona göre farklılık gösterir. Sprachcaffe Languages PLUS aile yanı, yurt konaklama, apartmanlar, oteller gibi seçenekler sunmaktadır. Kendi konaklamanızı kendiniz de bulabilirsiniz. Hangi şehirde ne tür konaklamalarımızın olduğunu öğrenmek için gitmek istediğiniz şehrin servisler ve fiyatlar sayfasına bakınız.

Konaklamaya yemekler dahil midir?

Gitmek istediğiniz destinasyona göre konaklama tam pansiyon, yarım pansiyon ya da yemeksiz olabilir. Genellikle apartmanlarda yemek yoktur, aile yanı konaklamalarda ise yarım ya da tam pansiyon seçenekleri olabilir. Servisler ve fiyatlar sayfasında seçenekleri görebilirsiniz.

Alerjiler ve gıda intoleransları gibi durumlarınız varsa ne olur?

Alerjiniz varsa veya vejetaryen yemek istiyorsanız rezervasyon sırasında bize bildirmenizi rica ediyoruz. Özellikle alerji durumunda, sizden ayrıntılı bilgi isteriz. Ekibi ve varsa ev sahiplerinizi bilgilendirebilmemiz için lütfen düzenli olarak ilaç almanız gerekip gerekmediğini bize bildirin. İstisnai durumlarda, özel diyetler için ek ücret talep etme hakkımız saklıdır.

Çamaşırlarımı nerede yıkayabilirim?

Ev sahibi bir ailenizle yaşıyorsanız ve eşyalarınızı yıkamak isterseniz ev sahiplerinizle irtibata geçebilirsiniz. Öğrenci yurtlarımızda ve kolej konaklamalarında öğrenciler genellikle çamaşır yıkama olanaklarına sahiptir. Diğer durumlarda, takım liderlerinize en yakın çamaşırhaneyi sorabilirsiniz.

Kasa var mı?

Bazı konaklama birimlerinde öğrenciler için bir kasa mevcuttur.

Okula nasıl gidebilirim?

Bazı şehirlerde konaklama yapabileceğiniz okula yakındır, böylece yürüyebilirsiniz. Konaklama yeriniz daha uzaksa toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Ev sahipleriniz veya grup liderleriniz size rotayı açıklamaktan mutluluk duyacaktır.

Konaklamaya varış için en ideal zaman hangisidir?

Konaklamalar genellikle Pazar günü ya da kursa başlayacağınız günden bir gün önce uygundur. Buna rağmen bazı şehirlerde varış ve ayrılış tarihlerinde farklılık olabilir. Daha fazla bilgiye gitmek istediğiniz destinasyonun servisler ve fiyatlar sayfasında bulabilirsiniz.

Eğer havaalanı transferi istemişseniz Sprachcaffe çalışanı tarafından havaalanından alınacaksınız ve konaklamanıza götürüleceksiniz. Eğer transfer istememişseniz size gönderdiğimiz hoşgeldin paketinde yer alan bilgiler doğrultusunda konaklamanıza ulaşabilirsiniz.

Sorun ortaya çıkarsa konaklama yerimi değiştirebilir miyim?

Bu soruna bağlıdır. Çoğu durumda, sorunlar yabancı dil nedeniyle yanlış anlaşılmalardır. Sorunu ortadan kaldırmak mümkün değilse, bir değişiklik de mümkündür.

Ayrılış günümü hangi gün olarak planlamalıyım?

Normalde ayrılışlar Cumartesi ya da kursunuzu bitirdiğiniz günün ertesi günüdür. Buna rağmen bazı şehirlerde farklı varış ve ayrılış günleri olabilir. Örneğin Brighton'daki yurt binamız kursunuzun bittiği Cuma günü boşaltılmalıdır. Daha fazla bilgi için gitmek istediğiniz destinasyonun servisler ve fiyatlar sayfasına bakınız.

Boş zaman aktiviteleri var mıdır?

Okullarımız her akşam aktiviteler ve hafta sonları da geziler düzenlemektedir. Sprachcaffe ile sıkılmak için vaktiniz olmayacak!

Her zaman programa katılmak zorunda mıyım?

Aktivitelere katılım genellikle zorunludur. Bazı destinasyonlarda zorunlu olmayan ilave faaliyetler sunuyoruz.

Özel ev sahiplerinin yaşlarımda çocukları var mı?

Bazı ev sahibi ailelerin çocukları, bazıları küçük, bazıları ise yetişkindir. Kalacağınız evde yaşıtınız olsun istiyorsanız, lütfen rezervasyonunuzu yaparken bize bildirin. İhtiyaçlarınızı karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Alkol ve sigaraya dikkat ediyor musunuz?

U20 programı uyarınca, yaştan bağımsız olarak tüm katılımcıların alkol almaları veya tüketmeleri yasaktır. Uyuşturucu kullanımı veya bulundurulması kesinlikle yasaktır. 18 yaşın altındaki tüm katılımcıların sigara içmesine izin verilmemektedir. Diğer herkes için, konaklama ve dersliklerde, öğrenci programının içerisinde sigara içmek kesinlikle yasaktır.

Ne kadar cep harçlığına ihtiyacım var?

Haftada 150-200 euro'luk harçlık tavsiye ediyoruz.              

Ne kadar bagaj alabilirim?

Maksimum ağırlık havayolu şirketine göre değişir ve 20 ile 23 kg arasındadır. Yanınızda bir parça el bagajı da alabilirsiniz. İlgili havayolunun web sitesinde kesin düzenlemeleri bulabilirsiniz.

Öğrenciler sınıf dışında denetleniyor mu?

Başından itibaren, öğrenciler deneyimli Sprachcaffe üyeleri tarafından çok iyi bakılmaktadır. Uçakla seyahat eden öğrenciler hedef havaalanında karşılanmaktadır; Çıkışta Sprachcaffe logosunu tutacak samimi bir Sprachcaffe çalışanı bulacaksınız. Havaalanından doğrudan rezerve edilen konaklama yerine veya ev sahibi aile ile kararlaştırılan buluşma noktasına gider. Dil süresince tüm kurs süresince, kurs eğitmenleri ekibimiz kurs yerindeki kurs katılımcılarını izleyecektir. Daha fazla bilgiyi videomuzda bulabilirsiniz.

Sınavlar Hakkında SSS

Sertifika kurs bitiminde mi verilmektedir?

Dil Kursunu tamamlayan her öğrenciye katılım sertifikası verilmektedir. Uzun süreli kurslara katılanlar uluslararası sınavlara girebilirler.

Hangi "sınava hazırlık" kurslarına katılabilirsiniz?

FCE, CAE Sınav Hazırlık: MALTA - İNGİLTERE (Brighton, Londra)   TOEFL Sınav Hazırlık: ABD (New York, Los Angeles) - KANADA ( Vanvouver, Victoria, Calgary, Ottawa, Toronto, Montreal) IELTS Sınav Hazırlık: MALTA - İNGİLTERE (Brighton, Londra) - ABD (New York, Los Angeles) - KANADA  (Vanvouver, Victoria, Calgary, Ottawa, Toronto, Montreal)   TestDaF/TELC Sınav Hazırlık: ALMANYA (Frankfurt, Münih)   DELE Sınav Hazırlık: İSPANYA (Malaga, Madrid, Barselona) DELF Sınav Hazırlık: FRANSA (Paris, Nice)   CILS Sınav Hazırlık: İTALYA (Floransa)

Nasıl ödeme yapabilirsiniz ve ne zaman ödeme yapmalısınız?

Ödemelerinizi kredi kartı veya banka transferi ile yapabilirsiniz. Ödeme koşulları ile ilgili daha detaylı bilgiye Kayıt Koşulları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sağlık sigortası yaptırmalı mıyım? Nereden yaptırabilirim?

Seyahat ettiğiniz ülke için vize almanız gerekiyorsa mutlaka bir sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Ancak Sprachcaffe olarak gittiğiniz ülke vize gerektirse de gerektirmese de mutlaka bir sağlık sigortası edinmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle tıbbi müdahalelerin pahalı olduğu Amerika ve Kanada gibi ülkelerde sağlık sigortasına sahip olmak gerekli durumlarda çok işe yarayacaktır. Seyahat sağlık sigortanızı kalacağınız süreye göre istediğiniz uzunlukta yaptırabilirsiniz. İstediğiniz takdirde okulumuz aracılığı ile bir seyahat sağlık sigortası edinebilirsiniz.