30 wydarzeń kulturowych, w których weźmiesz udział podczas podróży językowej ze Sprachcaffe

Często powtarzamy, że nasze wyjazdy językowe to nie tylko kurs języka obcego. Chcemy, by nasi uczniowie zanurzali się w języku i kulturze kraju, który wybrali na cel swojej wyprawy. Podczas podróży językowej ze Sprachcaffe uczysz się w czasie lekcji, ale także poza nimi zgłębiasz tajniki języka i wciąż ćwiczysz nowe umiejętności. Zachęcamy do odwiedzania atrakcji turystycznych oraz braniu udziału w rozmaitych wydarzeniach kulturalnych. To sprzyja także poznawaniu nowych przyjaciół, dzięki którym czas mija nam jeszcze przyjemniej. Zobaczcie nasz subiektywny MUST-SEE kulturalnych wydarzeń w miastach w Europie, w których znajdują się nasze szkoły językowe.

ANGLIA

Londyn

Międzynarodowy Festiwal Greenwich + Docklands (sierpień - wrzesień): teatr na świeżym powietrzu, taniec, cyrk, sztukę i muzyka dla wszystkich grup wiekowych. Przeżyj jeden z największych festiwali sztuki w Londynie! Festiwal odbywa się w dzielnicach Royal Greenwich i wschodnim Londynie.

Karnawał w Notting Hill (sierpień): z ponad milionem odwiedzających to największy festiwal uliczny w Europie i jeden z największych karnawałów na świecie! Wywodzi się z diaspory czarnoskórych imigrantów z Karaibów, którzy marzyli o stworzeniu święta, które zjednoczyłoby karaibskich mieszkańców z dzielnicy Notting Hill.

London Design Festival (wrzesień): Odkryj fascynujący świat designu. Przez tydzień w różnych lokalizacjach w Londynie możesz znaleźć atrakcje, w których biorą udział artyści z całego świata.

Chocolate Show (październik): Absolutnie obowiązkowy dla wszystkich fanów czekolady: trufle, batony, ciasteczka i ciasta czekają na Ciebie na Chocolate Show! To największe święto najpopularniejszych słodyczy w kraju!

Brighton

Brighton Festival (maj): coroczny festiwal wszystkich form sztuki. Odbywa się wiosną od 1965 roku i odwiedza go ponad 500 000 osób.

Great Escape Festival (maj): trzydniowy festiwal muzyczny różnych gatunków. Od rocka po hip hop i muzykę elektroniczną - coś dla każdego.

Brighton Fringe (maj - czerwiec): Festiwal różnych sztuk. Każdego roku masz okazję poznać lokalnych artystów w Brighton. Co najważniejsze: duża część wydarzeń jest bezpłatna.

MALTA

Karnawał (luty): Karnawał na Malcie jest czymś wyjątkowym. Ma ponad 450 lat tradycji i jest jednym z największych festiwali na Malcie. Tydzień karnawałowy tradycyjnie odbywa się w ostatnim tygodniu lutego.

Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni (kwiecień - maj): Jak sama nazwa wskazuje, jest tutaj wiele fajerwerków. Odbywa się też konkurs, którego nie można przegapić.

Malta Jazz Festival (lipiec): Od ponad 25 lat światowej sławy jazzowi artyści spotykają się tutaj w wyjątkowym otoczeniu, zawsze w trzeci weekend lipca. Absolutna konieczność dla każdego miłośnika jazzu!

Międzynarodowy Festiwal Sztuki (lipiec-sierpień): Regionalny festiwal artystów, który odbywa się latem. Większość występów odbywa się na zewnątrz.

HISZPANIA

Barcelona

Primavera Sound Festival (maj - czerwiec): Czy chciałbyś rozpocząć wiosnę wystawnym festiwalem muzycznym w Barcelonie? W takim razie Primavera Sound Festival jest dla Ciebie! Rozbrzmiewa na nim muzyka rockowa, popowa, elektroniczna i taneczna dla wszystkich pokoleń. Każdego roku na festiwal przybywa ponad 190 000 odwiedzających.

Sónar Festival (czerwiec): Każdego lata trzydniowy festiwal muzyczny czyni Barcelonę centrum muzyki elektronicznej. Jest uważany za jedną z głównych atrakcji turystyki festiwalowej. Program podzielony jest na Sónar de Noche i Sónar de Día i przyciąga ponad 100 000 odwiedzających.

Festa Major de Gracia (sierpień): Każdego roku festiwal ten zmienia czeską dzielnicę Gracia w tygodniowy festiwal uliczny. Jeśli jesteś w Barcelonie w sierpniu, nie możesz przegapić tego spektaklu! Festiwal składa się głównie z konkursu na najlepiej ozdobioną ulicę.

Madryt

Festimad (maj): od 1995 roku w ostatnim tygodniu maja odbywa się festiwal rocka alternatywnego Festimad, który obejmuje również kilka równoległych festiwali. Występowały tu takie zespoły jak Radiohead, Amaral, Dover, Rage Against the Machine, Beck, Cypress Hill i Molotov.

Festiwal Virgen de la Paloma (sierpień): Jeśli chcesz przeżyć tradycyjny festiwal w Madrycie, nie możesz przegapić tej ceremonii: w Madrycie obchodzony jest tydzień na cześć Madonny. Najbardziej liturgiczną częścią festiwalu jest procesja, w której tłum niesie obraz Madonny. Z tej okazji mieszkańcy noszą tradycyjne szaty i tańczą tradycyjne tańce.

Malaga

La Noche de San Juan (czerwiec): Czy jest lepszy sposób na powitanie lata niż na pięknej piaszczystej plaży z ogniskiem, jedzeniem, napojami i przyjaciółmi?! Podobnie jak w przypadku letnich festiwali w Europie Północnej, początek lata w Maladze jest spektakularny. Imprezę uzupełniają koncerty, muzyka i różne rozrywki.

Día de Pescaíto (czerwiec): Tradycyjny festiwal rybny obchodzony jest co roku w Torremolinos. Tego dnia typowa andaluzyjska specjalność będzie dystrybuowana bezpłatnie w dzielnicy rybackiej La Carihuela. Następnie możesz posmakować anchois przy muzyce na żywo.

Bienale de Arte Flamenco (wrzesień): Co dwa lata w Maladze i okolicach świętuje się kulturę flamenco. Najlepsi tancerze flamenco pokazują swoje umiejętności w ekscytujących programach. Oprócz występów flamenco odbywają się także wystawy sztuki i występy grup.

FRANCJA

Paryż

Festiwal Saint-Denis (maj): Każdego roku w gminie Saint-Denis, 9 km od centrum miasta, odbywa się seria klasycznych koncertów symfonicznych. Międzynarodowi dyrygenci i soliści grają dzieła Mahlera, Mozarta lub Schuberta, ale także utwory współczesne. Niektóre koncerty są także transmitowane na ekranie przed bazyliką.

Europejska Noc Muzeów (maj): Nie przegap długiej nocy muzeów w Paryżu! Wiele muzeów jest czynnych do późnych godzin nocnych, odbywają się również czytania, koncerty, warsztaty i przedstawienia. Dzięki tym działaniom muzea chcą przyczynić się do demokratyzacji i otwarcia miasta. Najlepsze jest to, że wstęp do wszystkich uczestniczących muzeów jest tego dnia bezpłatny. Także w Nicei.

Fete de la Musique (czerwiec): świętujemy, śpiewamy i tańczymy w całym Paryżu: na „Święcie Muzyki” w całym mieście występują profesjonalni i amatorscy muzycy z różnych gatunków muzycznych. Od klasyki, punka po reggae - każdy znajdzie coś dla siebie. Wejście jest za darmo.

Nicea

Fete du Citron (luty): Spektakularny festiwal folklorystyczny w Mentonie absolutnie warto zobaczyć! Miasto było największym dostawcą cytrusów w 1929 roku i od tego czasu raz w roku świeciło na żółto. Gigantyczne motywy cytrusowe można podziwiać wszędzie przez dwa tygodnie, imponująca nocna parada kończy się fajerwerkami.

Nice Jazz Festival
(lipiec): Pierwszy na świecie festiwal jazzowy nie odbył się w USA, ale ... w Nicei! Od 1948 r. Jazz jest należycie obchodzony przez 5 dni. Koncerty jazzowe odbywają się jednocześnie na różnych scenach. Występowali tu muzycy tacy jak Lionel Hampton, Ella Fitzgerald, Ray Charles i Herbie Hancock.

WŁOCHY

Florencja

Scoppio del Carro (Wielkanoc): Huk fajerwerek słychać we Florencji w każdą Wielkanoc: wózek z fajerwerkami jest ciągnięty przez miasto przez dwa białe woły, a następnie zapalany przed katedrą. Rytuał ten pochodzi z czasów krzyżowców i stał się prawdziwym magnesem dla odwiedzających.

Maggio Musicale Fiorentino (kwiecień - maj): Czy lubisz opery i koncerty? Zatem coroczny festiwal operowy we Florencji jest obowiązkowym punktem Twojej podróży! Od 1933 roku przy tej okazji prezentowane są współczesne oraz zapomniane opery. Maggio Musicale to najstarszy festiwal muzyczny we Włoszech. Odbywa się w różnych operach i teatrach.

NIEMCY

Frankfurt

Festiwal Musikmesse (kwiecień): Frankfurt Musikmesse ma ogromne znaczenie dla międzynarodowego przemysłu muzycznego. Oprócz samych targów organizowany jest także festiwal, który odbywa się w całym mieście i oferuje różnorodne koncerty.

Festiwal Osthafen (lipiec): Każdego roku w lipcu odbywa się duży festiwal sztuki, kultury i muzyki we Frankfurcie w Osthafen. Istnieje 5 scen, na których na żywo występuje wielu różnych artystów. Najlepsze w tym, że cały festiwal jest bezpłatny!

Sommerwerft (lipiec - sierpień): Sommerwerft to międzynarodowy festiwal teatralny z udziałem różnych artystów. Oferowany jest szeroki zakres wydarzeń związanych z teatrem, tańcem, muzyką, sztuką i poezją, a całość jest również bezpłatna!

Museumsuferfest (sierpień): W każdy ostatni weekend sierpnia we Frankfurcie odbywa się jeden z największych festiwali kultury i sztuki w Europie, Museumsuferfest. Wiele muzeów nad Menem jest otwartych do późnych godzin nocnych, a w mieście znajduje się także wiele scen, z których rozbrzmiewa muzyka na żywo.

Monachium

Letni festiwal w parku (sierpień): Na letnim festiwalu w parku olimpijskim każdy znajdzie coś dla siebie: przejażdżki w wesołym miasteczku, alejki dla smakoszy, bary na plaży i wakeboarding, a także bezpłatne koncerty na jeziorze Olympiah przez 20 dni. Najważniejszą atrakcją jest diabelski młyn, z którego można podziwiać fantastyczny widok na park i północ Monachium.

Oktoberfest (wrzesień - październik): Największy festiwal ludowy na świecie odbywa się na Theresienwiese od 1810 roku. Każdego roku ponad 6 milionów ludzi, głównie z zagranicy, przyjeżdża do Monachium, aby napić się piwa. Większość odwiedzających Oktoberfest ma na sobie tradycyjne dirndle lub lederhosen, a dookoła rozbrzmiewa tradycyjna orkiestra dęta. Mamy nadzieję, że niebawem znów będą możliwe częste podróże i udział w ciekawych wydarzeniach. Do zobaczenia!