Öğretmen Eğitim Kursu

Öğretim becerilerinizi Malta veya Frankfurt'ta bizimle geliştirin.

Kurslar için »

Öğretim Yöntemleri Kursu

Öğretim Yöntemleri Kursu, hâli hazırda çalışan öğretmenlerin dil öğretebilecekleri farklı yollar hakkında kavrayış edinmesi ve bilgileri derinlemesine keşfetmesi için tasarlanmıştır. Kurs, iletişimsel yöntemler, acil dil öğretimi, bütüncül yaklaşımlar, öğretim teknikleri, ipuçları ve kurs katılımcılarının öğretim alet çantasına eklenecek araçlardan oluşan geniş bir konu yelpazesine sahiptir. Bu kursun benzersiz bir özelliği, katılımcıların kursta öğrendiklerini yüz yüze bir şekilde dil okulu öğrencilerinin sınıflarında uygulayarak pratik yapmalarına olanak tanıyan öğretim uygulaması öğesidir. Ayrıca kursta, katılımcıların SPRACHCAFFE'deki deneyimli ve dinamik öğretmenlerin derslerini gözlemleme, ilham alma ve bunu yaparken belirli öğretim yaklaşımlarına ve tekniklerine odaklanma şansı buldukları iki nokta vardır. Kurs boyunca eğitmen tarafından geri bildirim sağlanacaktır.

Etkileşimli Öğrenme

Katılımcıların öğrenme sürecine aktif olarak katılmalarına ve yeni bilgilerini pratik alıştırmalarda uygulamalarına izin veren etkileşimli öğrenme deneyimi

 
Kişiye Özel Eğitim

Her öğretmenin ihtiyaçlarını ve hedeflerini karşılamak için uyarlanmış eğitim, öğretim bağlamı ve stiliyle uygunluk sağlar

Deneyimli Eğitmenler

Deneyimli eğitmenler, zengin bir öğretim uzmanlığından yararlanarak kişiselleştirilmiş rehberlik ve destek sağlar

Esneklik

Yoğun programlara uygun, çevrimiçi veya yüz yüze sunulan, bireyler veya gruplar için özelleştirilebilen esnek eğitim

Malta, Frankfurt ve Malaga'da bulunan Öğretim Yöntemleri Kursumuz ile öğretim becerilerinizi geliştirin ve farklı yöntemleri keşfedin. Çok çeşitli konular öğrenmek, uygulamalı öğretim pratiği yapmak ve ayrıca deneyimli öğretmenleri iş başında gözlemlemek gibi fırsatlardan yararlanın. Kurs boyunca uzman eğitmenlerimizden kişiselleştirilmiş geri bildirim ve rehberlik alın.


Frankfurt için 2024 Tarihleri:

İngilizce
4-15 Mart

20-31 Mayıs

7-18 Ekim

2-13 Aralık

Almanca
12-23 Şubat

6-17 Mayıs

9-20 Eylül

4-15 Kasım


Malta için 2024 Tarihleri:

12-23 Şubat

6-17 Mayıs

9-20 Eylül

4-15 Kasım

  • Gerçek dil öğrencileriyle 9 gözlem dersi
  • Değerlendirmeli 3 derslik öğretim pratiği
  • Deneyimli öğretmenlerin rehberliğinde 3 gözlem dersi
Toplam kurs fiyatı= 800 Eur

Gereklilikler:
• Eğitim gören ya da öğretmenlik mesleği yapan öğretmenler
• Öğretmenlik deneyimi olan öğretmenler

Maksimum 5-7 katılımcı

Malaga için 2024 Tarihleri:

İspanyolca
11-22 Mart

13-24 Mayıs

16-27 Eylül

18-29 Kasım

1. Hafta: Deneyimli öğretmenlerle teori dersleri

2. Hafta: Gerçek dil öğrencileriyle ders gözlemi

Toplam kurs fiyatı= 400 Eur

Gereklilikler:
• Eğitim gören ya da öğretmenlik mesleği yapan öğretmenler
• Öğretmenlik deneyimi olan öğretmenler

Maksimum 5-7 katılımcı

Katılımcıların Öğretim Yöntemleri Kursu sertifikası alması için; ödevi kursun son gününde teslim ederek başarılı olmaları, öğretim uygulamaları, oturumlar, akran gözlemleri, rehberli gözlemler ve tabii ki öğretim uygulaması dahil olmak üzere kursun en az %80'ine katılmaları gerekir.

Birinci Kısım

Öğretim Pratiğini Geliştirmek

Öğretmen eğitimi programı sırasında katılımcılar, gerçek öğrencilerle 30 dakikalık bir süreyi ve ardından iki ayrı 45 dakikalık öğretim süresini içeren öğretmenlik uygulamasına katılma fırsatına sahip olacaklar. Ek olarak, 3. Gün 13:45-14:30 arasındaki giriş oturumunun son 45 dakikası, kurs katılımcılarına ders planlama ve hazırlık konusunda rehberlik etmeye ayrılacak ve yeni edindikleri bilgi ve becerileri pratikte uygulamalarını sağlayacaktır.

İkinci Kısım

Yazılı Ödev

Katılımcılar en başından itibaren teorik ve pratik unsurları ve bunları öğretmenlik uygulamalarında nasıl uygulayacaklarını kapsayan yansıtıcı bir günlük yazmalıdır. Öğretmenleri ve akranlarını gözlemleyerek öğrendikleri ve gelecekteki oturumlar için eylem noktaları dahil olmak üzere derinlemesine düşünmelerini organize etme ve iyileştirme konusunda rehberlik alacaklar. Oluşturulan portföy, yansımalarını özetlemeli ve daha fazla gelişme için eylem planları içermelidir.

Bununla ilgileniyor musunuz ya da bir sorunuz mu var?

Bizimle iletişime geçin