Öğretmen Eğitim Kursu

Öğretim becerilerinizi Malta veya Frankfurt'ta bizimle geliştirin.

Kurslar için »

Sprachcaffe Espresso İndirimi ile 400 €'ya kadar tasarruf edin!

Bir sonraki dil seyahatinizde büyük bir tasarruf sağlayın! İnanılmaz indirimlerimizden yararlanın ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürün. Beklemeyin; bugün tasarruf etmeye başlayın!

 

Şimdi tasarruf edin

Öğretim Yöntemleri Kursu

Öğretim Yöntemleri Kursu, hâli hazırda çalışan öğretmenlerin dil öğretebilecekleri farklı yollar hakkında kavrayış edinmesi ve bilgileri derinlemesine keşfetmesi için tasarlanmıştır. Kurs, iletişimsel yöntemler, acil dil öğretimi, bütüncül yaklaşımlar, öğretim teknikleri, ipuçları ve kurs katılımcılarının öğretim alet çantasına eklenecek araçlardan oluşan geniş bir konu yelpazesine sahiptir. Bu kursun benzersiz bir özelliği, katılımcıların kursta öğrendiklerini yüz yüze bir şekilde dil okulu öğrencilerinin sınıflarında uygulayarak pratik yapmalarına olanak tanıyan öğretim uygulaması öğesidir. Ayrıca kursta, katılımcıların SPRACHCAFFE'deki deneyimli ve dinamik öğretmenlerin derslerini gözlemleme, ilham alma ve bunu yaparken belirli öğretim yaklaşımlarına ve tekniklerine odaklanma şansı buldukları iki nokta vardır. Kurs boyunca eğitmen tarafından geri bildirim sağlanacaktır.

Etkileşimli Öğrenme

Katılımcıların öğrenme sürecine aktif olarak katılmalarına ve yeni bilgilerini pratik alıştırmalarda uygulamalarına izin veren etkileşimli öğrenme deneyimi

 
Kişiye Özel Eğitim

Her öğretmenin ihtiyaçlarını ve hedeflerini karşılamak için uyarlanmış eğitim, öğretim bağlamı ve stiliyle uygunluk sağlar

Deneyimli Eğitmenler

Deneyimli eğitmenler, zengin bir öğretim uzmanlığından yararlanarak kişiselleştirilmiş rehberlik ve destek sağlar

Esneklik

Yoğun programlara uygun, çevrimiçi veya yüz yüze sunulan, bireyler veya gruplar için özelleştirilebilen esnek eğitim

Malta ve Frankfurt'ta bulunan Öğretim Yöntemleri Kursumuz ile öğretim becerilerinizi geliştirin ve farklı yöntemleri keşfedin. Çok çeşitli konular öğrenmek, uygulamalı öğretim pratiği yapmak ve ayrıca deneyimli öğretmenleri iş başında gözlemlemek gibi fırsatlardan yararlanın. Kurs boyunca uzman eğitmenlerimizden kişiselleştirilmiş geri bildirim ve rehberlik alın.


2023 Tarihleri:
Malta / İngilizce
18 Eylül - 29 Ekim
20 Kasım - 01 Aralık
Frankfurt
İngilizce: 23 Ekim - 03 Kasım
Almanca: 20 Kasım - 01 Aralık

Ders Programları:
Pazartesi - Cuma arası
Oturum 1: 09:00 -10.30 arası
Oturum 2: 10:45 -12:15 arası
Oturum 3: 13:00 -14:30 arası
Katılımcılar:Maximum 5 - 7
2 hafta, haftada 30 ders (toplamda 60 ders) içeriği:
• Gerçek dil okulu öğrencileriyle 9 ders akran gözlemi
• Gerçek dil okulu öğrencileriyle 3 ders değerlendirilmiş öğretim pratiği (45 dakikalık 3 dilim)
• Deneyimli öğretmenlerle 3 ders rehberli gözlem
Gereklilikler:
• Eğitim gören ya da öğretmenlik mesleği yapan öğretmenler
• Öğretmenlik deneyimi olan öğretmenler

Katılımcıların Öğretim Yöntemleri Kursu sertifikası alması için; ödevi kursun son gününde teslim ederek başarılı olmaları, öğretim uygulamaları, oturumlar, akran gözlemleri, rehberli gözlemler ve tabii ki öğretim uygulaması dahil olmak üzere kursun en az %80'ine katılmaları gerekir.

Birinci Kısım

Öğretim Pratiğini Geliştirmek

Öğretmen eğitimi programı sırasında katılımcılar, gerçek öğrencilerle 30 dakikalık bir süreyi ve ardından iki ayrı 45 dakikalık öğretim süresini içeren öğretmenlik uygulamasına katılma fırsatına sahip olacaklar. Ek olarak, 3. Gün 13:45-14:30 arasındaki giriş oturumunun son 45 dakikası, kurs katılımcılarına ders planlama ve hazırlık konusunda rehberlik etmeye ayrılacak ve yeni edindikleri bilgi ve becerileri pratikte uygulamalarını sağlayacaktır.

İkinci Kısım

Yazılı Ödev

Katılımcılar en başından itibaren teorik ve pratik unsurları ve bunları öğretmenlik uygulamalarında nasıl uygulayacaklarını kapsayan yansıtıcı bir günlük yazmalıdır. Öğretmenleri ve akranlarını gözlemleyerek öğrendikleri ve gelecekteki oturumlar için eylem noktaları dahil olmak üzere derinlemesine düşünmelerini organize etme ve iyileştirme konusunda rehberlik alacaklar. Oluşturulan portföy, yansımalarını özetlemeli ve daha fazla gelişme için eylem planları içermelidir.

Bununla ilgileniyor musunuz ya da bir sorunuz mu var?

Bizimle iletişime geçin