Rabat – Brama na Wschód, kurs arabskiego i francuskiego

Tajemnice Wschodu można poznać w Rabacie, stolicy Maroka! Magia i prastare baśnie Wschodu poznasz każdego dnia, kawałek po kawałku. Z barwnego gwaru rynków i bazarów, zabierzemy Cię w podróż: zwiedzanie i odkrycia będą niezapomniane. Dzięki kursowi językowemu, nie będziesz jedynie biernym uczestnikiem programu, ale także aktywnym aktorem!

Aktywni 35+

Kto by pomyślał, że Wschód jest tak blisko: Gibraltar jest widoczny z Tangeru, a Rabat nie jest daleko od serca Maroka! Tak jak nakazuje obyczaj w Maroku, przywitamy Cię tradycyjnie zaparzoną miętową herbatą. Później przejedziemy przez metropolię i pokażemy Ci najbardziej imponujące zabytki oraz wiele więcej w dzień jak i w nocy. Spędzisz również relaksujące popołudnie w tradycyjnej łaźni tureckiej, zjesz w najlepszych restauracjach w mieście i będziesz mieć okazję poćwiczyć swoje umiejętności kucharskie podczas naszego wieczornego kursu gotowania. Najlepsza będzie wycieczka do Marakeszu: gdzie kolory, nieznane zapachy i egzotyczne przyprawy sprawią, że poczujesz się jak w domu. Wyruszymy z czterogwiazdkowego hotelu na zwiedzanie miasta. Inshallah! Zainteresowany? Zobacz pełny program.

Nasza szkoła językowa w Rabacie

Nasza szkoła w Rabacie znajduje się w dzielnicy mieszkalnej w nowo wyremontowanym budynku. Szkoła jest idealnie zlokalizowana w samym sercu miasta, w odległości krótkiego spaceru od licznych atrakcji, targów i kawiarni. Budynek oddalony jest zaledwie o rzut kamieniem od Pałacu Królewskiego i dysponuje balkonem z przepięknym widokiem na miasto i pałac. Nasza szkoła jest w pełni wyposażona w:
• Recepcję
• Przestronne i nowoczesne sale lekcyjne
• Balkon z widokiem na miasto
• Pokój z kawą i napojami
• Pokój do nauki i rekreacji

Kurs językowy

Nasza szkoła językowa w Rabacie wyposażona w stylu marokańskim i zapewnia relaksujące i luźne warunki do nauki. Dzięki jasnym i przestronnym salom studenci będą inspirowani i motywowani do nauki języka arabskiego lub francuskiego w spokojnej okolicy. Nasze klasy nie są liczne, aby zapewnić efektywne i indywidualne podejście do nauki. 20 lekcji w tygodniu wystarczy, żeby odświeżyć gramatykę i słownictwo, ale także żeby mieć wolne popołudnia i wieczory na nasz program dodatkowych zajęć kulturowych. Tylko w Sprachcaffe Rabat możesz wybrać język: francuski lub arabski. Nasi nauczyciele zaspokoją Twoje indywidualne potrzeby i wykorzystają aktywne i skuteczne metody nauczania! Program kulturalny odbywa się w języku lokalnym, którego będziecie uczyć się na kursie.

Najważniejsze informacje o kursie językowym

Kurs francuskiego lub arabskiego

20 lekcji w tygodniu

max. 12 osób; min. 1 tydzień

Wykwalifikowana kadra

Nasi nauczyciele są wykwalifikowani i doświadczeni. Zajęcia prowadzą native speakerzy.

Dorośli 35+

Na tym kursie możesz być pewien, że spotkasz pasjonatów języków w wieku powyżej 35 lat.


Zakwaterowanie w Rabacie

Riad, w którym zostaniesz zakwaterowany w Rabacie, przekonuje pięknie urządzonymi pokojami oraz tradycyjnym śniadaniem. Oczywiście do szkoły można łatwo dotrzeć pieszo.

Riad to tradycyjny marokański pensjonat. Pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizor, nieograniczony dostęp do internetu i klimatyzację. Śniadanie jest wliczone w cenę. Wspólny taras i biblioteka są dostępne do wspólnego użytku. Możesz również zrelaksować się jako gość w hotelowej łaźni tureckiej.

 

Zakwaterowanie

Pensjonat, pokój 1- lub 2-osobowy

śniadania

20 minut pieszo od szkoły

Zwiedzanie

Marakesz

Muzeum Sztuki Współczesnej

Oulja

Znajomi

Podczas kursu poznasz ciekawe osoby, z którymi będziesz mógł ćwiczyć umiejętności językowe i odkrywać prawdziwe oblicze Maroka.


Twoja Trasa

Dzień 1

W niedzielę Twój samolot wyląduje w Casablance lub bezpośrednio w Rabacie. Zamelduj się na miejscu i rozgość.

Dzień 2

Kurs zaczyna się wcześnie rano. Odśwież swoje umiejętności językowe, ponieważ będą potrzebne w godzinach wieczornych: powitamy Cię serdecznie herbatą oraz kuskusem.

Dzień 3

Aby ułatwić Ci orientację w mieście, po południu chętnie pokażemy Ci najważniejsze miejsca oraz zarekomendujemy Ci co warto odkryć i wypróbować.

Dzień 4

Nasze doświadczenie pokazuje, że nawet ci uczący się w Maroku francuskiego interesują się pismem arabskim. Na kursie kaligrafii będziesz miał profesjonalne wprowadzenie i wkrótce będziesz pięknie pisać.

Dzień 5

Po ciężkiej pracy zasługujesz na jakiś relaks. W czwartek będzie czas na relaksującą saunę i masaż, wykonywany tradycyjnie w łaźni hammam.

Dzień 6

W piątek zakończymy tydzień koktajlem w Dar Naji. Restauracja jest szeroko znana ze swojego popisowego dania tadżin i pysznych sałatek.

Dzień 7

W sobotę w końcu jedziemy do Marrakeszu! Obiecujemy, że szybko pokochasz to miasto.

Dzień 8

Dzięki naszej wycieczce z przewodnikiem po świecie producentów dywanów, farbiarzy, zaklinaczy węży i sprzedawców odkryjesz tajemnice świata Marrakeszu, których inni turyści rzadko doświadczają.

Dzień 9

Po powrocie do Rabatu kurs językowy zaczyna się jak zwykle rano. Znasz już teraz Rabat, ale co wiesz o mieście w nocy? Pokażemy Ci miasto w blasku fleszy!

Dzień 10

Czujesz że zaniedbałeś swój żołądek z powodu wszystkich tych ekscytujących zajęć? Czas na kurs gotowania. Ty i pozostali uczestnicy przygotujecie tadżin zgodnie ze starą rodzinną recepturą. Zapraszamy! Załóż fartuch!

Dzień 11

Aby mieć pewność, że nie zapomnisz się ukulturalnić, konieczna jest wycieczka do muzeum. Nasz przewodnik pokaże Ci muzeum sztuki współczesnej i opowie o ekspozycji.

Dzień 12

Po tylu inspiracjach czas, aby stać się samemu kreatywnym. Dziś jedziemy do Oulji, gdzie prawdziwi mistrzowie przybliżą nam sztukę gliny i ceramiki bezpośrednio w warsztacie.

Dzień 13

To nasz ostatni wspólny wieczór, teraz już dobrze poznałeś Rabat. Mów śmiało i pewnie, próbuj patrzeć na wszystko innymi oczyma. Pozostawimy tobie decyzję jak najlepiej spędzić ostatni wieczór.

Dzień 14

Czas na spakowanie walizek. Nadszedł czas, żeby wrócić do domu. Jeśli chcesz, chętnie odwieziemy Cię na lotnisko na czas.


Aktywni 35+ w Rabacie

 

16 - 29.02 lub 01 - 14.11.2020r. : 5265 PLN

 

Liczba uczestników i poziom językowy:

Oferta obejmuje 2-tygodniowy kurs językowy 20 x 45 minut tygodniowo, zakwaterowanie oraz program kulturowy zgodny z opisem. Za dodatkową opłatą można wybrać inny kurs, inne zakwaterowanie i zarezerwować transfer z/i na lotnisko.

W programie kulturowym biorą udział grupy do 10 osób. Podróżuj indywidualnie i nawiąż nowe kontakty.

Na kursie językowym maksymalnie może być 12 osób w grupie. W zależności od poziomu znajomości języka można też uczyć się ze słuchaczami kursu standardowego.

W programie kulturalnym zalecany poziom znajomości języka to między A2 i C1.

W razie nie zebrania się grupy, Sprachcaffe oferuje prywatne lekcje lub skrócony program.

Masz pytania lub potrzebujesz wstępnej oferty? Nie wahaj się z nami skontaktować!

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie imprezy.

 

Najważniejsze informacje w zasięgu ręki

Całkowicie bezpłatny, ale pełny ważnych informacji: oferowane języki, miejsca docelowe, rózne rodzaje kursów i zakwaterowania.

Zamów bezpłatny katalog