Wydarzenia we Florencji w 2018

Czy są jakieś fajne wydarzenia we Florencji w 2018, w których mozna wziąć udział podczas kursu języka włoskiego w szkole Sprachcaffe? Podczas wycieczki, obozu lub kursu językowego we Florencji mamy często wolne popołudnia i wieczory, które będą okazją do wzięcia udziału w festiwalu, imprezie masowej lub lokalnym święcie. Z pomocą przybywa nam szkoła Sprachcaffe i jej mały kalendarz interesujących wydarzeń we Florencji. Aktywne zwiedzanie nie tylko pozwoli na nadrobienie zaległości kulturalnych, ale też będzie okazją do ćwiczenia języka i poznawania nowych włoskich przyjaciół. O ile we Florencji mnóstwo jest okazji do spędzenia czasu w 1 z liczycznych muzeów, to najlepsze szanse na rozmawianie z miejscowymi am się na tego typu wydarzeniach.KWIECIEŃ
Kwiecień jest zdecydowanie jednym z najlepszych miesięcy, żeby odwiedzić Florencję. Świętowanie rozpoczyna się po niedzieli wielkanocnej od zwyczaju zwanego – Scoppio del Carro czyli wybuchu wozu z fajerwerkami i procesja w kostiumach średniowiecznych. Jeżeli wybuch fajerwerków będzie owocny to przez cały następny rok mieszkańcy miasta będą żyli w szczęściu, dobrobycie oraz pomyślności.

Jeśli lubisz lody, to na pewno spodoba ci się 5-dniowy Florencki Festiwal Lodów Rzemieślniczych, który też odbywa się w kwietniu.
MAJ

Dla miłośników sztuki i kultury na pewno jednym z ważniejszych festiwali będzie Maggio Musicale Fiorentino. Festiwal ten jest poświęcony, operze, teatrowi, dramatom, muzyce klasycznej oraz tańcu. Koncerty odbywają się od 5 maja do 13 lipca.

CZERWIEC
Dla wszystkich mieszkańców Florencji jednym z najważniejszych świąt jest 24 czerwca - święto patrona miasta Św. Jana. Ma wtedy miejsce Calcio Storico Fiorentino turniej brutalnej historycznej gry w piłkę w kostiumach odwzorowujących XVI- wieczne stroje. Nie ma w niej zasad a zwycięztwo w tym turnieju jest bardzo prestiżowe. Miasto organizuje wtedy także spektakle i wspaniały pokaz sztucznych ogni ku czci Św. Jana.

WRZESIEŃ

Festa della Rificolona jest to jedno z najbardziej malowniczych wydarzeń we Florencji. Jest to najstarszy festiwal, którego początki sięgają X wieku. Kolorowo ubrana procesja z lampionami odbywa się w wigilię narodzin Najświętszej Marii Panny a na placu della Santissima Annunziata odbywają się zabawy, konkursy i jarmark.
Wrzesień to też idealny miesiąc dla miłośników toskańskiego wina, którzy chcieliby wykorzystać podróż do Florencji, żeby zobaczyć winobranie i produkcję nowego wina w okolicznych winnicach.

PAŹDZIERNIK

Amici della Musica to wydarzenie muzyczne dla przyjaciół muzyki, które zaczyna się w październiku.

LISTOPAD
Dla miłośników kina najważniejszym wydarzeniem będzie bez wątpienia Festa Dei Popoli czyli festiwal filmowy, który odbywa się w listopadzie. Natomiast z początkiem grudnia nastaje świąteczny klimat i wiele okazji do robienia zakupów świątecznych na jarmarkach i uprawian