Co warto zobaczyć w Niemczech?

Planując kurs językowy w Niemczech, warto mieć na uwadze fakt, że oprócz zgłębiania języka niemieckiego, jest to doskonała okazja, by poznać ten kraj pod względem kulturowym i historycznym. Podróż językowa to wielka rzecz!
Sprachcaffe w Niemczech oferuje naukę w trzech ośrodkach – Frankfurcie nad Menem, Monachium i Heidelbergu. W każdym z tych miast możecie zobaczyć niezwykłe miejsca. Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam przede wszystkim dwie atrakcje szczególnie interesujące dla wielbicieli zamków – zamek w Heidelbergu oraz Neuschwanstein.

Zamek w Heidelbergu

Zamek w Heidelbergu możecie oczywiście zobaczyć będąc na kursie w tym mieście, ale też bardzo blisko do niego z Frankfurtu. Dlatego warto zapytać pracowników szkoły przy Gartnestrasse 6, jak najlepiej zorganizować wypad do oddalonego o około 90 kilometrów Heidelbergu.
Piękno Heidelbergu inspirowało niemiecki romantyzm i nie przestaje zachwycać do teraz. Miasto znane jest głównie z górującego nad nim zamku. Historia Heidelbergu sięga aż II wieku p.n.e, gdy powstała tu pierwsza osada celtycka. Zamek powstał natomiast w XIII wieku, ale dopiero na przełomie XV i XVI wieku nadano mu charakter rezydencjonalny. W XVIII wieku zamek spłonął częściowo od uderzenia pioruna, a obecnie możemy podziwiać jedynie jego ruiny. Ale są to wyjątkowo piękne i okazałe ruiny. Zwiedzanie może zająć nawet pół dnia.
Bilet dla dorosłej osoby kosztuje 12 Euro i obejmuje wjazd kolejką na wzgórze, zwiedzanie zamku i zabytkowej apteki, a także największą beczkę z winem! Nie do wypicia, niestety. W cenie jest też powrót również kolejką.
Co ciekawe, Heidelberg to najstarszy ośrodek akademicki w Niemczech. Polecamy szczególnie miłośnikom urokliwych wąskich uliczek, pięknych widoków, nadrzecznych spacerów i studenckiego klimatu. Sprawdźcie, jakie kursy języka niemieckiego oferujemy w Heidelbergu.
A teraz teleportacja.

Zamki w Schwangau

Jacyś fani Disney’a wśród nas? Na pewno! Nazwa zamku Neuschwanstein może nie dla wszystkich kojarzy się z romantyczną miłością, księżniczkami, itp., ale jego wygląd… mówi sam za siebie  W miejscowości Schwangau oddalonej od Monachium o 110 kilometrów znajduje się także zamek Hohenschwangau. Miasto jest niewielkie, lecz urokliwe. Wizyta w nim to doskonała okazja, by bliżej przyjrzeć się popularnej w tym rejonie sztuce Lüftlmalerei. Każdy budynek jest wyjątkowy pod względem architektonicznym i pięknie wpisuje się w malowniczy górski krajobraz.

Hohenschwangau i Neuschwanstein

Wracając do zamków, zarówno Neuschwanstein jak i Hohenschwangau należał do Wittelsbachów.
Pierwszy z nich powstawał od 1869 roku dla Króla bawarskiego Ludwika ll Wittelsbacha i był budowany z zamysłem pięknego średniowiecznego zamku rycerskiego. Historia jest przykra, ponieważ król przeżył w zamku zaledwie kilka miesięcy i zmarł jeszcze przed ukończeniem budowy, która wciąż przedłużała się ze względu na wysokie koszty. Projekt sfinalizowano, dzięki temu, że został udostępniony zwiedzającym za opłatą, czemu zdecydowanie sprzeciwiał się król przed śmiercią.
Każdego roku zamek zwiedza ponad 1,3 miliona turystów. Cena za bilet wstępu wynosi 13 Euro, a do zwiedzania udostępniona jest niewielka jedynie część zamku. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem biletu, warto to zrobić z wyprzedzeniem online i sprawdzić przy okazji godziny otwarcia (zmieniają się w zależności od sezonu). Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą zwiedzać zamek za darmo.
Zamek Hohenschwangau nie jest już tak okazały jak Neuschwanstein, ale też warto go zobaczyć, będąc w okolicy. W roku 1829 książę Maksymilian (ojciec Ludwika II Wittelsbacha, później król Maksymilian II Bawarski) zdecydował się na budowę rezydencji na ruinach XII-wiecznej twierdzy – Schwanstein, ze względu na bardzo atrakcyjne położenie oraz wspaniałe widoki. Głównym architektem był Domenico Quaglio Młodszy, któremu zamek zawdzięcza neogotycki wygląd.
Niemcy po dziś dzień pozostają gospodarczą i polityczną potęgą na mapach świata. Ich pozycja kształtowała się przez wieki. Ciekawym doświadczeniem może być przeniesienie się nieco w czasie i poczucie klimatu dawnych epok. Podczas wizyty w zamkach wyobrazimy sobie życie ówczesnych ich mieszkańców, dzięki czemu historie i legendy z nimi związane staną nam się bliższe. Może to być niesamowita przygoda połączona z lekcją historii i języka oczywiście.