PROCEDURA SKŁADANIA WNIOSKU

Ponieważ różne kraje mają różne zasady i przepisy, istnieją oczywiście różnice w procesie składania wniosków. Na przykład, niektóre kraje chcą więcej informacji o Tobie, podczas gdy w innym kraju istnieje specjalna wiza, o którą musisz się ubiegać. Abyście dokładnie wiedzieli, na co musicie zwrócić uwagę i mogli zorientować się, czego możecie się spodziewać, przygotowaliśmy dla Was procedury aplikacyjne.

Procedura w poszczególnych krajach

#Krok 1: Niewiążące zapytanie Za pomocą formularza online lub formularza w broszurze Au Pair można zarejestrować się do programu Au Pair USA bez żadnych zobowiązań. Następnie wyślemy Ci "Formularz zgłoszeniowy" do wypełnienia. Tutaj prosimy o bardziej szczegółowe informacje o Tobie i Twoich doświadczeniach w zakresie opieki nad dziećmi. #Krok 2: Rozmowa kwalifikacyjna Gdy tylko zostaną Państwo przyjęci do programu, prześlemy Państwu szczegółowe dokumenty aplikacyjne oraz dostęp do internetowej platformy aplikacyjnej - gdzie dodasz list do potencjalnej rodziny goszczącej oraz własne fotografie. Chcemy również lepiej Cię poznać i poinformować o programie au pair w USA. Zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną. Jak tylko otrzymamy kompletne dokumenty aplikacyjne, sprawdzimy Twój profil online. Ten profil może być oglądany przez amerykańskie rodziny, które chciałyby gościć u siebie au pair. Ponieważ rodziny mają różne wymagania wobec"ich" au pair i chcą spojrzeć na różne profile, proces planowania może zająć trochę czasu. Wiele rodzin kontaktuje się z potencjalnymi au pair przez Skype'a lub e-mail, aby wyjaśnić wątpliwości lub uzyskać pierwsze wrażenie. #Krok 3: Twoje miejsce Po znalezieniu odpowiedniej rodziny dla Twojego pobytu au pair w USA, otrzymasz potwierdzenie, dane kontaktowe rodziny goszczącej oraz podręcznik dla au pair. Zarezerwujesz wtedy lot do USA. #Krok 4: Ubieganie się o wizę W odpowiednim czasie przed wyjazdem do USA wyślemy Ci wszystkie niezbędne dokumenty i instrukcje dotyczące ubiegania się o wizę J-1.oraz kompletne dokumenty podróży. #Krok 5: Witamy w USA Wreszcie nadszedł ten czas: lecisz do Nowego Jorku na seminarium wprowadzające! W ciągu pierwszych dni będziesz intensywnie przygotowana na czas spędzony z au pair z całego świata. Potem będzie już na ciebie czekać twoja rodzina goszcząca - zaczyna się twój "American Dream".
#Krok 1: Niewiążące zapytanie Za pomocą formularza online lub formularza w broszurze Au Pair można zarejestrować się do programu Au Pair USA bez żadnych zobowiązań. Następnie wyślemy Ci "Formularz zgłoszeniowy" do wypełnienia. Tutaj prosimy o bardziej szczegółowe informacje o Tobie i Twoich doświadczeniach w zakresie opieki nad dziećmi. #Krok 2: Ubieganie się o wizę Jak tylko zostaniesz przyjęta do programu Au Pair w Kanadzie, musisz złożyć wniosek o wizę. Formularz wniosku wizowego, który otrzymają Państwo od nas, zawiera wszystkie dokumenty i informacje niezbędne do ubiegania się o wizę. . #Krok 3: Przyjęcie do programu Chcielibyśmy Cię lepiej poznać i poinformować o programie Au Pair w Kanadzie. Zapraszamy na rozmowę telefoniczną. #Krok 4: Szczegółowe dokumenty aplikacyjne Jak tylko złożysz wniosek o wizę, możesz zacząć wypełniać szczegółowe dokumenty aplikacyjne - w tym list do swojej potencjalnej rodziny goszczącej oraz fotografie. Jak tylko otrzymamy pełną dokumentację zgłoszeniową, prześlemy ją do naszych partnerów. Wiele rodzin kontaktuje się z potencjalnymi au pair przez Skype'a lub e-mail, aby wyjaśnić wątpliwości lub uzyskać pierwsze wrażenie.
#Krok 5: Na miejscu Tak szybko, jak to jest odpowiednie dla obu stron, otrzymasz pisemne potwierdzenie zatrudnienia, jak również informacje o nadchodzącym pobycie au pair w Kanadzie. #Krok 6: Podróże, ubezpieczenie i lot Dokładną datę przylotu omówisz bezpośrednio z rodziną goszczącą. Pomożemy Ci wykupić lot i odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne, wypadkowe i od odpowiedzialności cywilnej dla Twojego pobytu au pair.
#Krok 1: Zapytanie Za pomocą formularza online można zarejestrować się do programu au pair bez żadnych zobowiązań. #Krok 2: Szczegółowe dokumenty aplikacyjne Jeśli spełniasz wszystkie wymagania, wyślemy Ci pocztą elektroniczną szczegółowe dokumenty aplikacyjne do wypełnienia. Są one ważne, aby potencjalne rodziny goszczące mogły dowiedzieć się jak najwięcej o Tobie, Twoim hobby, zainteresowaniach i doświadczeniu w opiece nad dziećmi.
Z wyprzedzeniem otrzymasz od nas wskazówki i porady, jak atrakcyjnie zaprojektować swoje dokumenty. Następnie dokonamy przeglądu dokumentów aplikacyjnych i - w razie potrzeby - wspólnie dokonamy uzupełnień.
Aby lepiej ocenić Twoje doświadczenie w opiece nad dziećmi i Twoją znajomość języka angielskiego, przeprowadzimy z Tobą wywiad telefoniczny.
Jeśli Twoja aplikacja jest kompletna, przekażemy ją do naszego biura partnerskiego. Nasze biuro partnerskie przedstawi Twoje dokumenty różnym rodzinom, które chciałyby gościć u siebie au pair. Wszystkie rodziny zostały wcześniej dokładnie sprawdzone przez naszą organizację partnerską. #Krok 3: Umieszczenie u rodziny Jeśli rodzina wykaże zainteresowanie twoimi dokumentami, wyślemy ci krótką informację o nich. Teraz masz możliwość kontaktu z rodziną przez telefon, Skype'a lub e-mail. Szczególnie pierwsza rozmowa telefoniczna może być bardzo ekscytująca, możliwe są początkowe problemy z komunikacją, ale w sumie ważne jest, aby "była chemia". Warto poświęcić czas na poznanie się. Przecież pobyt powinien być pozytywny dla obu stron:  aby mieć szczęśliwy czas w rodzinie i aby rodzina mogła korzystać z twojego wsparcia. Ponieważ rodziny zazwyczaj mają kilka au pair do wyboru, to jeśli nie jesteś pewna co do danej rodziny, nie zawsze musi się od razu zgadzać. Nie zniechęcaj - doświadczenie, które zdobywasz w rozmowach, tylko Ci pomoże! #Krok 4: Umowa Au Pair Jak tylko będzie to odpowiednie dla obu stron i uzgodnią Państwo z rodziną goszczącą swoje zadania, pracę i czas wolny, otrzymają Państwo od nas potwierdzenie umieszczenia w danej rodzinie. Umowa z rodziną goszczącą zostanie następnie zapisana na piśmie i wysłana do Ciebie. #Krok 5: Wiza do Chin Na czas przed wyjazdem wyślemy Ci wszystkie niezbędne dokumenty i informacje, abyś mógł ubiegać się o wizę do Chin F-Visa. Otrzymają Państwo również kompletne dokumenty podróży.
W Unii Europejskiej wiza nie jest wymagana. #Krok 6: Podróże, ubezpieczenie i lot Dokładną datę przylotu omówisz bezpośrednio z rodziną goszczącą, a na życzenie otrzymasz od nas ofertę lotu. Pomożemy Ci również wykupić odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na czas Twojego pobytu au pair.
#Krok 1:  Niewiążące zapytanie Za pomocą formularza online lub rejestracji w broszurze au pair można zarejestrować się do programu au pair bez zobowiązań. #Krok 2: Szczegółowe dokumenty aplikacyjne Jeśli spełniasz wszystkie wymagania, wyślemy Ci pocztą elektroniczną szczegółowe dokumenty aplikacyjne do wypełnienia. Są one ważne, aby potencjalne rodziny goszczące mogły dowiedzieć się jak najwięcej o Tobie, Twoim hobby, zainteresowaniach i doświadczeniu w opiece nad dziećmi. Z wyprzedzeniem otrzymasz od nas wskazówki i porady, jak atrakcyjnie zaprojektować swoje dokumenty. Następnie dokonamy przeglądu dokumentów aplikacyjnych i - w razie potrzeby - wspólnie dokonamy uzupełnień. Aby lepiej ocenić Twoją znajomość języka angielskiego, możemy również przeprowadzić z Tobą krótką rozmowę telefoniczną. Następnie przekażemy Twoją aplikację au pair do naszego biura partnerskiego. Nasze biuro partnerskie przedstawi Twoje dokumenty różnym rodzinom, które chciałyby gościć au pair. #Krok 3: Pierwszy kontakt z rodziną goszczącą Jeśli rodzina wykaże zainteresowanie twoimi dokumentami, prześlemy ci tak zwany "Profil Rodzinny" rodziny. Teraz masz możliwość kontaktu z rodziną przez telefon, Skype'a lub e-mail. Szczególnie pierwsza rozmowa telefoniczna może być bardzo ekscytująca, możliwe są początkowe problemy z komunikacją, ale w sumie ważne jest, aby "była chemia". Warto poświęcić czas na poznanie się. Przecież pobyt powinien być pozytywny dla obu stron:  aby mieć szczęśliwy czas w rodzinie i aby rodzina mogła korzystać z twojego wsparcia. Ponieważ rodziny zazwyczaj mają kilka au pair do wyboru, to jeśli nie jesteś pewna co do danej rodziny, nie zawsze musi się od razu zgadzać. Nie zniechęcaj - doświadczenie, które zdobywasz w rozmowach, tylko Ci pomoże! #Krok 4: Udany pobyt jako au pair Jak tylko będzie to odpowiednie dla obu stron, otrzymasz od nas pisemne potwierdzenie, jak również wszystkie informacje przedwyjazdowe o nadchodzącym pobycie au pair w Australii lub Nowej Zelandii. #Krok 5: Wiza, ubezpieczenie i lot Teraz kolej na wniosek o wizę - z przyjemnością Państwu w tym pomożemy. Na Państwa życzenie prześlemy Państwu również ofertę na przelot oraz pakiet ubezpieczeń.