7 najciekawszych świąt na świecie, w których warto wziąć udział!

W obchodach jakich świąt już uczestniczyliście? Jakie są na Waszej liście? Z pewnością nie możecie przegapić 7 poniższych! Od Indii po Brazylię i Irlandię. Musicie przeżyć to osobiście!

Dzień Króla – Holandia

27 kwietnia w Holandii obchodzony jest Dzień Króla. Świętuje się wówczas urodziny władcy. W tym dniu rodzina królewska odwiedza jedno z większych miast w Holandii. Wydarzenie jest transmitowane na żywo w telewizji. Przejazd przez miasto kończy się festiwalem na świeżym powietrzu.
W pozostałych miejscach w kraju organizowane są duże wydarzenia z niesamowitymi programami i pchlimi targami. Często dzieci sprzedają na nich swoje stare zabawki. Holendrzy wydają tego dnia miliony euro, aby kupić sobie coś, co w przyszłym roku prawdopodobnie sami sprzedadzą.
Najważniejsza część tego dnia: pomarańczowe ubranie. Nazwisko rodziny królewskiej to Orange, więc poprzez ubranie tego koloru Holendrzy wyznają miłość do swojego króla.

Dzień Św. Patryka – Irlandia, Dublin

Podczas tego dnia, Irlandczycy upamiętniają swojego patrona św. Patryka. W wieku 16 lat został on sprzedany do Irlandii jako niewolnik. Po latach udało mu się uciec z niewoli i nawrócić Irlandczyków na Chrześcijaństwo. Budował kościoły, szkoły I zakony. W dniu św. Patryka w kościołach organizowane są specjalne msze i festyny.
Amerykańscy Irlandczycy sprawili, że dzień ten stał się międzynarodowym świętem. Boston to pierwsze miasto, w którym odbyła się parada z okazji Dnia Św. Patryka. Od 1962 roku, rzeki w Chicago stają się zielone.
Dzień Św. Patryka to połączenie Dnia Króla iKarnawału. Zamiast na pomarańczowo, wszyscy ubierają się na zielono – jest to kolor Irlandczyków.

Karnawał – Brazylia, Rio de Janeiro

Wiadomo, że karnawał odbywa się na całym świecie. Jednak miejscem, które trzeba w jego trakcie odwiedzić jest Rio! To prawdziwa stolica karnawału, w której odbywa się ponad 300 imprez i parad. Ipanema jest najbardziej znanym i wyjątkowym zespołem muzycznym. Największe imprezy, takie jak Cordão do Bola Preta odbywają się w centrum miasta. Wiecie, że wy też możecie wystąpić w pochodzie? Wystarczy skontaktować się ze szkołą samby i zamówić kostium. Lub po prostu kupcie bilet, żeby podziwiać parady jako publiczność. Obojętnie którą opcję wybierzecie, zapamiętacie to wydarzenie na całe życie!

Holi – India, Mathura i Vrindavan

W miesiącu Phalguna w czasie pełni, Hindusi obchodzą Holi, Święto Kolorów. Podczas uroczystości, ludzie proszę bogów o urodzaj i płodność ziemi. Obchody odbywają się w Mathra i Vrindavan. Te miasta związane są z Krishna.
Święto zaczyna się ogniskiem w dniu poprzedzającym Holi. Następnego dnia wszyscy zbierają się na ulicach, by obsypać się kolorami, tańczyć, a także obdarować innych słodyczami. 

Festiwal balonów – USA, Albuquerque

Przez 9 dni października, 550 balonów unosi się na niebie podczas Międzynarodowego Festiwalu Balonów w Albuquerque. Ponad 850 000 osób przyjeżdża tu, by zobaczyć specjalne balony biorące udział w zawodach, rozświetlenie balonów i spektakularne fajerwerki. Oczywiście odbywają się tu również koncerty na świeżym powietrzu, gdzie można posłuchać ulubionej muzyki przy okazji podziwiania lotów balonem.

Oktoberfest – Niemcy, Monachium

Co roku, na przełomie września i października, w Monachium odbywa się Oktoberfest. Miliony osób przebiera się w ludowe stroje, skórzane spodnie i Dirndls. Podczas tych dni, ucztujący piją mnóstwo piwa i jedzą tony kiełbas. Jest też muzyka, parady oraz szansa na spróbowanie swoich sił w strzelaniu z kuszy. W 2019 roku Oktoberfest odbywa się 186 raz, szykujcie się!

Festiwal Światła – Tajlandia

Loi Krathong lub ลอยกระทง lub Festiwal Świateł obchodzony jest w Tajlandii oraz sąsiadującej z nią państw. Święto zaczyna się podczas pełni księżyca w dwunastym miesiącu lunarnego kalendarza tajskiego. Podczas 5 dni odbywają się parady, pokazy sztucznych ogni i świetlne show. Turyści oraz lokalni mieszkańcy puszczają papierowe tratwy (Krathongi) na rzekę i rozświetlone lampiony do nieba. Podczas puszczania tratew i lampionów modlą się. Wielu Tajów dziękuje w ten sposób hinduskiej bogini Wody Ganga. Obecnie dba się o to, by festiwal był eko – w 2016 roku 93 procent użytych materiałów było biodegradowalnych. Rząd pilnuje również tego, by po obchodach wszystko zostało uprzątnięte. Jeśli macie ochotę na bajeczne wydarzenie, kupujcie bilet do Tajlandii.