Co można robić w Nowym Jorku w czasie kursu angielsiego?

Styczeń:

Zima w Nowym Jorku pomimo niskich temperatur potrafi być niesamowita.
Styczeń i luty są miesiącami kiedy ulubioną rozrywką Nowokorczyków i turystów jest jeżdżenie na łyżwach. Lodowiska są rozmieszczone w  całym mieście, można je znaleźć chociażby w Central Parku czy Rockefeller Center.

Restaurant Week Winter:
Od drugiego tygodnia stycznia rozpoczyna się tydzień restauracyjny, impreza gastronomiczna, w której bierze udział wiele restauracji a ceny są wtedy niższe. Możemy wtedy zapłacić ok 25 USD za lunch i 38 USD za obiad w dobrej restauracji, gdzie normalnie jest dużo drożej.
Jest to dobra okazja, aby skosztować pysznych dań i  odwiedzić najlepsze restauracje w Nowym Jorku.
Pod koniec stycznia, możesz również skorzystać ze Snowboardu w Central Parku i skosztować typowego jedzenia z licznych food trucków i budek z jedzeniem.

Marzec:

Brookliński pchli targ

W marcu znajdziesz typowe wydarzenie dla Nowojorczyków  a mianowicie brookliński pchli targ, na którym można znaleźć wiele skarbów w atrakcyjnych cenach.
Kwiecień:

Kwiecień to wspaniały miesiąc na spacer po parkach miejskich, a także wycieczkę do ogrodu botanicznego na Brooklynie. W tym miesiącu wszyscy korzystają z okazji, aby cieszyć się naturą i pięknem wiosny.

Festiwal filmowy Tribeca:
Ten festiwal przyciąga tysiące fanów, którzy mają możliwość obejrzeć niektóre z 1000 filmów prezentowanych podczas festiwalu. Festiwal trwa dziesięć dni i w tym czasie gości sławne osobistości i najlepszych paparazzi.

Międzynarodowa walka na poduszki
Wydaje się to dziwne, ale w kwietniu odbywa się międzynarodowa bitwa na poduszki w Washington Park. Każdy może wziąć udział i wziąć ze sobą poduszkę lub pluszowego niedźwiedzia, żeby wziąć udział w bitwie. Turyści i mieszkańcy Nowego Jorku biorą udział w tej bitwie, która jest znana na całym świecie.


Czerwiec:

Czerwiec to szczyt sezonu turystycznego w Nowym Jorku. W tym miesiącu Big Apple przyjmuje miliony turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają do Nowego Jorku, aby cieszyć się atrakcjami i cudowną pogodą. Ponadto czerwiec jest uważany za najbardziej muzyczny miesiąc w Nowym Jorku.
Jeśli lubisz muzykę, pokochasz zwiedzanie Nowego Jorku w czerwcu, gdyż miasto oferuje kilka darmowych festiwali, a dla wielbicieli broadwayowskich przedstawień są musicale i spektakle, od klasycznych po nowe produkcje. Możesz sprawdzić pokazy, które odbędą się w Nowym Jorku w tym kalendarzu broadwayowskim:

www.newyork-online.us/en/broadway


Wejście jest całkowicie bezpłatne!
          
Museum Mile Festival:

Każdego roku nowojorskie muzea mieszczące się przy Piątej Alei, pomiędzy 82. a 104. Ulicą obchodzą festiwal Museum Mile. Bierze w nim udział m.in. Metropolitan Museum of Art. Nie ma wtedy opłat za żadne z muzeów biorących udział w festiwalu. Możesz znaleźć więcej informacji tutaj. museummilefestival.orgBig Apple BBQ Block Party:
Dwudniowy grill na świeżym powietrzu w jednym z najsłynniejszych parków na Manhattanie. Wydarzenie gastronomiczne, które świętuje tradycje grillowania ma miejsce w czerwcu i łączy się z dużą ilością dobrej muzyki.

Lipiec:


Lincoln Center Festival:
Lincoln Center Festival to jeden z najbardziej wyczekiwanych festiwali roku. Festiwal ten trwa trzy tygodnie w lipcu i otwiera przestrzeń Centrum dla najbardziej renomowanych artystów z całego świata. Z biegiem lat ten festiwal stał się dobrze znany na scenie kulturalnej kraju. Atrakcje obejmuję teatr, balet, operę, taniec i cyrk.
Sezon Yankees:
W lipcu możesz doświadczyć najbardziej amerykańskiej rozrywki czyli: oglądania baseballu. W lipcu, sierpniu i wrześniu w mieście odbywa się kilka meczy, które sprawiają, że wszyscy ekscytują się wynikami, piją piwo z przyjaciółmi i oglądając mecz.


Sierpień:

New York Summer Street Festival:
Sierpień to możliwość poznawania ulic Nowego Jorku podczas festiwalu Summer Streets. Impreza odbywa się w pierwsze trzy soboty miesiąca i ma na celu promowanie zdrowej rekreacji na ulicach miasta, Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź tutaj.http://www.nyc.gov/html/dot/summerstreets/html/home/home.shtml
Świętuj na Brooklyn Festival:
Od 1979 r. NYC organizuje najstarszy festiwal muzyczny w mieście - Brooklyn Festival. To autentyczna, wielokulturowa i niepowtarzalna impreza, która odbywa się w Prospect Park i oferuje bezpłatne koncerty, podczas których można spotkać ludzi z całego świata.
                    
Październik:


CMJ Music Marathon:
13-go października rozpoczyna się maraton muzyki CMJ, który potrwa do 17.10. To wydarzenie ma miejsce od 35 lat i dało szansę zaistnienia wielu piosenkarzom, niezależnie od gatunku muzycznego.
Festiwal jedzenia i wina w Nowym Jorku:

Od 12 do 15 października możesz uczestniczyć w tym dobroczynnym wydarzeniu, które odbywa się w różnych dzielnicach Nowego Jorku. Impreza łączy pyszne jedzenie i dobre drinki, a także pokazy kulinarne. Zobacz tutaj: nycwff.org/personality/


           

Grudzień:

Okres świąteczny w Nowym Jorku sprawia, że miasto jest jeszcze bardziej ekscytujące. Wszyscy spotykają się z przyjaciółmi i rodziną, aby cieszyć się zakupami i jarmarkiem bożonarodzeniowym.