Sprachcaffe poleca "Blogowanie pod jemiołą" :)

Blogowanie pod jemiołą to wyjątkowa akcja blogerów kulturowo – językowych, związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się 1 grudnia i trwa przez cały Adwent aż do 24 grudnia. Codziennie na jednym z blogów (a niekiedy nawet na dwóch blogach!) pojawia się wpis związany ze Świętami: teksty dotyczą nie tylko tradycji i zwyczajów świątecznych w różnych krajach, ale także kwestii językowych, metodycznych, kulinarnych, zakupowych… i wielu wielu innych zagadnień.
 

Dzięki akcji "Blogowanie pod jemiołą" czytelnicy mogą poznać świąteczne ciekawostki z całego świata.

  • Jak obchodzi się Święta w Norwegii, a jak w Wiedniu?
  • Gdzie tradycyjną świąteczną potrawą są prażone migdały, a gdzie jada się bredele i jak je przyrządzić?
  • Jakie znaczenie mają angielskie symbole bożonarodzeniowe?
  • Jak urządzić ciekawe zajęcia o tematyce świątecznej dla dzieci?
  • Gdzie szukać w Niemczech Świętego Mikołaja i jakich pomocników ma ten zacny święty we Włoszech? Jakie kolędy śpiewa się w Hiszpanii?

Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań możecie znaleźć właśnie na blogach biorących udział w "Blogowaniu pod jemiołą".

Co więcej, blogerska akcja daje możliwość nie tylko zdobycia wiedzy: to także znakomita okazja do wzięcia udziału w wielu konkursach i wygrania mnóstwa wspaniałych nagród. W tym roku na każdym blogu znaleźć można konkursy, a tym samym wygrać ciekawe książki, związane z tematyką językową i kulturową, a także pomoce naukowe, różne drobiazgi i otrzymać rabaty na zakupy w niektórych wydawnictwach.

Warto podkreślić, że edycja 2015"Blogowania pod jemiołą" jest już drugą w historii! W zeszłym roku również blogerzy językowi i kulturowi podjęli wyzwanie i zasypali czytelników niezwykle ciekawymi wpisami. Przeglądając "jemiołowe" artykuły, można było między innymi dowiedzieć się o tradycji świątecznych jarmarków we Francji i Szwajcarii, o bożonarodzeniowych potrawach rosyjskich, szwedzkich i niemieckich oraz wielu innych interesujących rzeczy. Entuzjastyczna reakcja czytelników wskazywała, że ludzie są otwarci na nowe wiadomości i chętnie dowiedzą się, jak obchodzi się Święta w różnych częściach świata. Dlatego nie wahajcie się! Jeśli chcecie jakoś umilić sobie okres oczekiwania na Święta, przyłączcie się do rzeszy czytelników śledzących pilnie wpisy z akcji "Blogowanie pod jemiołą".

Ciekawostki, porady, przepisy, konkursy - to wszystko można znaleźć w "jemiołowych" artykułach. Codziennie możecie kliknąć na wybrane "okienko" świątecznego kalendarza (znajdziecie go na każdym blogu biorącym udział w akcji) i przenieść się wraz z autorem bloga do innego kraju, poczuć inne smaki, zobaczyć inne świąteczne dekoracje, poznać inne tradycje…a może któryś z wpisów okaże się inspiracją w trakcie gwiazdkowych zakupów lub innych przygotowań?

Jesteście gotowi na tę wyjątkową świąteczną podróż dookoła świata?

od 01.12.15 zaglądajcie na: Facebook & Twitter & Google+