Z blogerami dookoła świata

Jakie znaczenie w podróży ma znajomość języka obcego? Jak wybrać cel podróży? Co wziąć pod uwagę planując wycieczkę w trakcie pandemii covid-19? Między innymi tego dowiemy się z wywiadu z hiszpańsko-peruwiańską parą blogerów.

Kim są Sonia i Oscar, autorzy bloga?

Jesteśmy Sonią i Oscarem, peruwiańsko-hiszpańską parą. Sonia jest lekarką weterynarii, a ja (Oscar) pracuję w marketingu. Obecnie mieszkamy w Walencji, pięknym miejscu z niesamowitą kuchnią i widokami.

Jak wpadliście na pomysł, by podróżować po świecie i opisywać to na swoim blogu?

Pamiętam, jak w 2017 roku w Barcelonie staliśmy w kolejce, by kupić bilety do Sagrada Familia. Do tego czasu, odwiedziliśmy już parę państw i wielu znajomych prosiło nas o różne rady dotyczące wycieczek. Wtedy pomysleliśmy "A może założymy blog podróżniczy? Pomógłby naszym przyjaciołom i stanowił wspaniałą pamiątkę dla nas samych.
Cztery lata później wciąż to robimy, staramy się dawać naszym czytelnikom najlepsze informacje, by mogli zaplanować jak najlepsze podróże!

Który kraj najbardziej Was zaskoczył?

Najbardziej zaskakującym krajem, który odwiedziliśmy, były dla nas Chiny. Niesamowite krajobrazy, świetna kultura, technologiczne innowacje. Nie znaliśmy tego z naszego podwórka - każdego dnia coś nas zachwycało. Absloutnie niesamowite miejsce.
Na szczęście żaden kraj nie rozczerował nas - mamy nadzieję, że tak pozostanie.

Jeśli moglibyście wybrać dowolne miejsce, by tam zamieszkać – gdzie by to było?

Sonia chciałaby przez jakiś czas mieszkać w Granadzie, jednym z najpiękniejszych miast Hiszpanii o najbogatszej kulturze. Wszystko, co z nią związane: historia, widoki, pogoda, atmosfera, ludzie, jedzenie czyni ją wymarzonym miejscem do zamieszkania.

Które miasto chcielibyście ponownie odwiedzić?

Oh, jest wiele takich miejsc. Ale Wyspy Kanaryjskie są zawsze w czołówce. Jeśli mielibyśmy wybrać konkretną wyspę, to byłoby to Lanzarote. Są tam piękne krajobrazy, natura, kuchnia! Nigdy nie znudzi nas odwiedzanie tego miejsca!

Możecie powiedzieć jak wygląda praca nad blogiem i kontem na Instagramie?

Praca nad naszym feedem na Instagramie nie jest łatwa. Najpierw musimy wybrać najlepsze zdjęcia z setek, które robimy podczas podróży. Potem robimy kolejną selekcję, by wybrać co trafi na nasz profil. Następnie sprawdzamy, czy zdjęcia dobrze pasują do feedu, delikatnie je edytujemy i zastanawiamy się nad tekstem, który będzie opublikowany.

Jak wygląda Wasz zwykły dzień?

Oboje wciąż mamy pracę, która zajmuje nas 8 godzin dziennie. Zazwyczaj wcześnie wstajemy, idziemy do pracy, a wieczór poświęcamy pracy nad nowym postem na bloga, social mediami i marketingową listą zadań.

O jakim miejscu marzycie?

Od lat marzymy o podróży do Kenii, Tanzanii i na Malediwy, ale co roku coś nam to uniemożliwia i musimy zmieniać plany.

Jakie są trzy najmniej oczywiste rzeczy, bez których nie możecie wyjechać w podróż?

Zazwyczaj mamy ze sobą zapasowe ubrania w bagażu podręcznym, na wypadek gdyby bagaż rejestrowany zaginął. Na długą podróż obowiązkowo zabieramy poduszki oraz tabletki na sen.

Jak wyglądają Wasze podróże w czasie pandemic Covid-19? Zaadaptowaliście się już do nowej sytuacji?

Zdecydowanie zmienił się sposób, w jaki organizujemy nasze podróże, a nawet to, jak wybieramy miejsca, które odwiedzimy. Nie chodzi teraz o wybranie wymarzonego celu podróży, a o miejsce z najmniejszymi restrykcjami.
Zawsze staramy się być dobrze poinformowani i sprawdzamy zalecenia w oficjalnych źródłach, by odpowiednio przygotować dokumentację, zarówno by dostać się do celu podróży, jak i by wrócić do Hiszpanii.

Jeżeli chodzi o podróże, co umożliwia Wam w pełni zanurzyć się w lokalnej kulturze?

Zanim wyruszymy w podróż, zbieramy dużo informacji na temat miejsca docelowego i lokalnych zwyczajów. Znajdujemy czas, by porozmawiać z lokalsami i dowiedzieć się o ich życiu bezpośrednio z pierwszej ręki. To niesamowite doświadczenie. Jako przykład możemy podać naszą podróż na Kubę, gdzie zamieszkanie u lokalsów zamiast w hotelu pozwoliło nam naprawdę poczuć specyfikę kubańskiego życia.

Jak ważna jest komunikacja w lokalnym języku podczas zagranicznych podróży?

Dla nas to absolutna konieczność! Jeśli nie da się prawidłowo mówić w lokalnym języku odwiedzanego kraju, warto próbować rozmawiać z ludźmi po angielsku lub hiszpańsku. Ale w kilku państwach komunikacja w innym języku niż miejscowy jest niemożliwa, na przykład Francja (zwłaszcza Paryż), Chiny czy Japonia, gdzie musieliśmy posługiwać się mieszanką podstawowych zwrotów oraz językiem ciała - naprawdę efektywny miks! By uniknąć dziwnych sytuacji, polecamy wszystkim kursy językowe ze Sprachcaffe, które pomoga przygotować się do podróżowania po świecie!

Blogerzy pasjonaci

Sonia i Oscar to blogujący podróżnicy. Wzięli udział także w podróży językowej ze Sprachcaffe. W sieci możecie śledzić ich przygody, przy okazji szlifując swój hiszpański :) Parę znajdziecie w mediach społecznościowych @viajandoporelmundomundial oraz na blogu: Viajando por el Mundo Mundial • Blog de viajes y guías para viajar por el mundo