bab.la

W dzisiejszych czasach, konieczność nauki języków obcych jest bezdyskusyjna. Na każdym kroku spotkasz turystów, który nie mówią w lokalnym języku i potrzebują wskazówek po angielsku, oraz cudzoziemców, którzy właśnie przyjechali do miasta i szukają nowych przyjaciół.
Podobnie sam możesz „zagubić się w tłumaczeniu“, kiedy podróżujesz lub mieszkasz za granicą. Uczenie się języków obcych pozwala komunikować się z większą liczbą osób i poszerzać nasze horyzonty. To niesamowite, jak zanurzenie się w innym języku i kulturze może nas zmienić na lepsze, co pokazują wywiady cytowane w tym badaniu.
"Inny język jest inną wizją życia", powiedział Federico Fellini, a my nie moglibyśmy się z tym stwierdzeniem bardziej zgodzić. Mówienie w języku obcym otwiera zupełnie nowe możliwości, a najlepszym sposobem na nauczenie się języka jest pobyt za granicą. Poprawisz tam wszystkie swoje umiejętności językowe, a zwłaszcza te najtrudniejsze do opanowania w domu: mówienie i rozumienie ze słuchu.
Przebywanie w otoczeniu lokalnych mieszkańców i innych uczniów, pozwolimy Ci zostać płynnym i pewnym siebie mówcą. W bab.la wiemy, jak to jest stawiać pierwsze kroki w nowym języku i kulturze, ponieważ sami jesteśmy poliglotami i cudzoziemcami. Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w niesamowitym doświadczeniu nauki języków za granicą.
 
- Karolina i Tamara z bab.la