Fiszki.pl

W globalnej wiosce, jaką stał się świat, nauka języków obcych stała się nieodłączną częścią rzeczywistości. Nie tylko ze względu na łatwość podróżowania i otwarcie rynków pracy, ale choćby ze względu na rozpowszechnienie nowych technologii. Nowości pojawiają się codziennie, a za ich anglojęzycznymi nazwami nie nadąża słowotwórstwo innych języków. Angielski stał się niezbędny, ale i znajomość innych języków niezmiernie ułatwia życie. Im więcej ich znamy, z tym większą łatwością i pewnością siebie poruszamy się po świecie, co pozwala nam w pełni wykorzystywać wszelkie nadarzające się okazje.
Jako zespół fiszki.pl od lat wprowadzamy na rodzimy rynek efektywne metody nauki. Każdy z nas zna po kilka języków obcych i coraz szybciej uczymy się kolejnych, gdyż – jak powiedział Sebastian Leitner, niemiecki psychodydaktyk i specjalista w dziedzinie nauki pamięciowej – nauka języków obcych przypomina alpinizm: im więcej znamy języków (i słów w tych językach), czyli im więcej wbiliśmy „haków” w ścianę naszej pamięci, tym łatwiej przychodzi nam nauka kolejnych języków, gdyż możemy swobodnie poruszać się po wbitych już „hakach”.
Na naszym blogu gorąco polecamy wyjazdy na zagraniczne kursy językowe, jako niesamowicie skuteczny sposób na wbijanie pamięciowych „haków” (ponieważ łatwiej zapamiętuje się słowa i zdania, jeśli towarzyszy im kontekst i uczestniczą w tym procesie wszystkie zmysły – nawet smak i zapach lokalnej kuchni mają znaczenie!). Zachęcamy jednocześnie, aby do każdego wyjazdu trochę się przygotować – im więcej słów opanujemy przed wyjazdem, tym więcej skorzystamy z samego kursu, będziemy bowiem mogli w praktyce wykorzystać wiedzę dotychczas teoretyczną. A tylko praktyka sprawi, że wyuczone wcześniej słówka zostaną w pamięci na stałe.

Patrycja Wojsyk, Redaktor naczelna fiszki.pl